افیلیت مارکتینگ 

افیلیت مارکتینگ

تجارت این روز ها شکل و ظاهری متفاوت پیدا کرده است. در گذشته تنها با داشتن یک غرفه و محصول تجارت شکل می گرفت، اما امروزه تجارت وابسته به فناوری های نوین می باشد، تنها مجموعه هایی قادر به ادامه ی حیات خود هستند که مدام اطلاعات خود را مطابق پیشرفت های دنیا ارتقا بدهند و از ابزار موجود برای حرفه و کسب و کار خود صحبت کنند.

یکی از روش های پر کاربرد در دنیای امروز افیلیت مارکتینگ می باشد. افیلیت مارکتینگ یا همان بازاریابی آشنا سازی به کسب و کار ها کمک شایانی می کند تا محصولات خود را با سرعت بیشتری به فروش برسانند.

هم چنین با معرفی محصولات می تواند کاربران زیادی را جذب کند که باعث سود آوری مجموعه خواهد داشت. با وجود این که افیلیت مارکتینگ قدرت بسیار زیادی در توسعه ی مجموعه دارد، اما زمانی شاهد اثر بخشی آن خواهیم بود که به صورت کاملا اصولی و حرفه ای انجام شود. برای توضیح بهتر خواهشمندیم تا در ادامه ی این مقاله با ما همره شوید.

افیلیت مارکتینگ 

منظور از افیلیت مارکتینگ چیست؟

افیلیت مارکتینگ به عبارتی فروش پورسانتی است، اما دامنه ی گشترده تری نسبت به فروش پورسانتی دارد. وقتی فروش پورسانتی با کمپین تبلیغاتی ترکیب می شود، افیلیت مارکتینگ به وجود خواهد آمد. برای تشریح بهتر از یک مثال ساده کمک می گیریم.

فرض کنید که شما دارای یک کسب و کار هستید و محصولات مختلفی را به فروش می رسانید. برای دیده شدن و افزایش فروش با یک وب سایت معتبر که بازدید کنندگان بسیاری دارد، یک قرار داد تنظیم می کنید، که با قرار داردن یک نوار تبلیغ در وب سایت خود و معرفی کردن مجموعه و محصولات شما در سود ناشی از فروش محصول سهیم شود.

بدین ترتیب شما در یک بازده زمانی کم به سرعت کاربران زیادی را افزایش داده اید و توانسته اید رشد فروش خود را افرایش دهید.

در افیلیت مارکتینگ کاربر ها وارد وب سایت شده و با مشاهده ی تبلیغ ، ترغیب به کلیک شده و حساب کاربری را برای خود فعالی می کنند. این فرآیند می تواند در حال حاضر و هم چنین در آینده برایتان بسیار سود آور باشد. به همین دلیل بنا به مفاد قرار داد مبلغی به شرکت پذیرنده ی تبلیغ خود پرداخت خواهید کرد.

تجارت به واسطه ی افیلیت مارکتینگ نیازمنده افرادی است؟

یکی از مزیت های افیلیت مارکتینگ این است که به راحتی بدون نیاز به مجموعه ای بزرگ از افراد مختلف میسر خواهد شد. برای ایجاد افیلیت مارکتینگ نیازمند سه گروه از افراد هستیم.

  1. صاحب یک کسب و کار و یا فروشنده
  2. وب سایت ارائه دهنده و پذیرنده ی تبلیغ
  3. کاربر ها

مهم ترین آیتم برای موفقیت افیلیت مارکتینگ وجود کاربر ها می باشد. به واسطه ی این فرایند فروشنده لازم نیست افراد مختلفی را استخدام کند و حقوق زیادی پرداخت کند. تنها با عقد یک قرار داد شاهد رشد عظیم مجموعه ی خود خواهد بود.

نمونه افیلیت مارکتینگ در ایران

وب سایت های بسیار زیادی در ایران وجود دارد که در حال تبلیغ وب سایت های دیگر هستند. شما وقتی برای دانلود یک آهنگ ساده وب سایتی را باز می کنید، نوار های تبلیغ متعددی را وب سایت مشاهده خواهید کرد. این نوار ها همگی ناشی از کمپین تبلیغاتی و افیلیت مارکتینگ می باشند.

الآن تبلیغ ها دامنه ی گسترده تری پیدا کرده اند. وقتی اپلیکیشن ها را مشاهده می کنید، اکثر آن ها در هنگام روشن بودن دیتای گوشی در حال تبلیغ یک وب سایت و یا برنامه ی دیگری می باشند. دقیقا این تبلیغات گویای افیلیت مارکتینگ هستند.

نمونه ی وسیع تر افیلیت مارکتینگ وب سایت ها و آنلاین شاپ ها می باشند. دیجی کالا، ترب، با سلام و نمونه وب سایت های این چنینی با ایجاد یک صفحه ی گشترده به کسب و کار ها این فرصت را می دهند تا به صورت رایگان محصولات خود را در این وب سایت به فروش برسانند.

تنها زمانی که فروش محقق شد و محصولی توسط کاربرر خریداری شد، حدود 10 الی 12 درصد از مبلغ کل تحت عنوان کارمزد ناشی از فروش از فروشنده دریافت خواهد شد. این روش یک افیلیت مارکتینگ حسابی است که می تواند فروش را تا حد زیادی افزایش دهد.

افیلیت مارکتینگ 

افیلیت مارکتینگ  شامل چه فعالیت های می شود؟

فعالیت های متعددی درون افیلیت مارکتینگ وجود داشته که نرخ پرداخت های آن متفاوت می باشد. در ادامه مجموعه فعالیت هایی که در این پدیده اتاف می افتد را شرح می دهیم.

  • فروش محصول و یا کالا، انتقال وجه بابت پورسانت: رایج ترین فعالیتی که در افیلیت مارکتینگ روی می دهد، فروش محصول و پرداخت پورسانت می باشد. شرط تحقق پرداخت تکمیل فرآیند خرید توسط کاربر می باشد.
  • درج آگهی و دریافت وجه: در این برنامه از افیلیت مارکتینگ نوار تبلیغ در وب سایت نمایش داده خواهد شد، مبنا تعداد ویو و بازدید هایی است که آگهی داشته و ارتباطی با تعداد کلیک ها ندارد.
  • انتقال وجه بابت هر کلیک : شرط پرداخت در این آیتم ملزم به درج آگهی و کلیک های کاربران بر روی تبلیغ می باشد.
  • استفاده از یک تعرفه ی ثابت: یک مبلغ ثابت از طرف فروشنده به وب سایتی که قرار است، تبلیغ را انجام دهد داده می شود.

کلام آخر

افیلیت مارکتینگ یک فرصت بی نظیر برای فروشنده و وب سایت های مختلف است. چرا که به راحتی با کمترین هزینه یک فروشنده ، کسب و کار خود را توسعه می بخشد. هم چنین درآمد قانونی و مناسبی برای وب سایت ها محسوب می شود.

مجموعه رشد 360 در زمینه ی دیجیالی شدن و طراحی وب سایت به صورت حرفه ای کار می کند، اگر خواهان کسب درآمد از طریق افیلیت مارکتینگ هستید، با این مجموعه ارتباط موثر برقرار کنید.

آیا امکان شکست در افیلیت مارکتینگ وجود دارد؟

قطعا زمانی که به درستی مخاطب شناخته نشود و از روش های مناسب استفاده نشود، احتمال شکست وجود دارد. برای موفقیت به رشد 360 مراجعه کنید.

چگونه بازدید های فیک و تقلبی را شناسایی کنیم؟

یک سری نرم افزار های مخصوص را گوگل ارائه می دهد، به واسطه ی آن ها کلیک های ترم افزاری قابل تشخیص است.

چه تبلیغی مناسب افیلیت مارکتینگ است ؟

برای موفقیت باید از تبلیغ های اصولی استفاده کرد، تا مخاطب را ترغیب به کلیک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + شش =

مشاوره رایگان

لطفا اطلاعات خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم
ارسال
close-link