بازاریابی تلفنی چیست و به چه مهارت هایی نیاز دارد؟

بازاریابی تلفنی چیست و به چه مهارت هایی نیاز دارد؟

بازاریابی تلفنی معمولاً به نام تله مارکتینگ گفته می شود که تماس تلفنی با مشتریان می باشد. توجه داشته باشید فقط از طریق یک خط طرح‌های اپراتور تماس انجام خواهد شد.

در حالی که بازاریابی تلفنی شامل استفاده از اینترنت و … می باشد. البته توجه داشته باشید جلسات حضوری یا پست نامه و پست الکترونیکی از نوع بازاریابی تلفنی نمی باشد.

بازاریابی تلفنی

در پاسخ به سوال بازاریابی تلفنی چیست و به چه مهارت هایی نیاز دارد؟ باید ذکر کرد که بازاریابی تلفنی و ارتباط به مردم برای تبلیغ محصولات و خدمات جمع آوری اطلاعات نظرسنجی و همچنین هدایت مصرف‌کنندگان انجام می‌شود. از فناوری جدیدی مثل تماس‌های تلفنی و تصویری و ویدیویی و … نیز می‌توان بهره مند شد.

بهتر است بدانید در برخی مواقع حتی احزاب سیاسی نیز در کمپین انتخاباتی خود از بازاریابی تلفنی استفاده می‌کنند تا بر روی مردم تاثیر بگذارند.

برآوردهای بازاریابی مستقیم انگلستان میان بازگشت سرمایه برای بازاریابی تلفنی به ازای هر پوند ۱۱ پوند می باشد. بهتر است بدانید این متوسط سوددهی است.

چگونگی فروش توسط بازاریابی تلفنی

بازاریابی تلفنی در اشکال بازاریابی به ارتباط با مشتریان تاکید دارد که شما به صورت دائمی با مشتریان جدید و قبلی ارتباط برقرار کنید. توافق بازاریابی باید مصرف کننده گرامی با هدف تماس قرار دارد که از شرکت خرید کرده یا برند را اصلاً نمی‌شناسند.

بازاریاب های تلفنی فهرست اسامی برای تماس از آژانس‌های خدمات لیست خریداری خواهند کرد که اطلاعاتی مانند سن؛ علایق، حرفه، سطح اقتصادی، سطح تحصیلات و … نیز به صورت همزمان در اختیار بازاریاب ها قرار داده می شود.

صحیح نیست که پس از یک تماس بازاریاب سوالات کنجکاوانه بپرسد تا بدانند با چه شخصی صحبت می کند. به عنوان مثال می‌توان گفت وقتی یک بازاریاب می‌خواهد برای ماشین چمن زنی بازاریابی تلفنی کند لازم نیست با کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنند تماس بگیرند.

بنابراین باید لیست افرادی را تهیه کنند که دارای باغ یا خانه‌های ویلایی می‌باشند. در این صورت به راحتی می‌توانند ماشین چمن زنی را تبلیغ کرده و مشتری جذب کند.

همچنین در مورد فروش کنسرت موسیقی پاپ قیمت 1.5 میلیون تومان مثلاً بفروشید برای افرادی که سطح متوسط دارند بسیار سخت خواهد بود. به همین خاطر شما باید لیست افراد ثروتمند را در اختیار داشته باشید تا بازاریابی تلفنی شما موثر واقع شود. بهتر است بدانید بازاریابی تلفنی نیاز به تخصص دارد اما شما نیاز به ارتباطات نیز دارید.

کافیست تکنیک‌های تماس از طریق تلفن، نمابر و اینترنت را با مشتریان خود یاد بگیرید. شما در بازاریابی تلفنی فروش مستقیم یک سرویس محصول را به مشتری از طریق تلفن بازاریابی خواهید کرد و معرفی می‌کنید که جلب توجه کنید و مشتری کسب نمایید.

توجه داشته باشید اگر این کار با استفاده از علاقه ارائه اطلاعات مفید فرصت بررسی بازخورد مشتری و مراقبت انجام شود بازخورد بسیار عالی خواهد داشت.

بازاریابی تلفنی چشم انداز را ایجاد خواهد کرد که شما می توان به مشتری اجازه دهید از پیشنهادات یک شرکت مطلع شوند. در نهایت این فرصت برای شرکت و مشتری فراهم خواهد شد که یکدیگر را بهتر بشناسند که این فرصت را به فروش تبدیل خواهد شد.

البته توجه داشته باشید بازاریابی تلفنی با فروش تلفنی کاملا متفاوت است. هر بازاریابی تلفنی برای همه مناسب نیست و مثل استراتژی بازاریابی هر کدام روش مزایا و معایبی دارد که باید از آن مطلع شوید.

چگونگی فروش توسط بازاریابی تلفنی

زیر مجموعه های بازاریابی تلفنی

توجه داشته باشید بازاریابی تلفنی معمولا از چند زیر مجموعه تشکیل شده است. برخی از آن ها مثل جذب مشتریان و فایل ها فروش، خروجی، ورودی می باشد. تمام این موارد در کنار یکدیگر بازاریابی تلفنی ایجاد می‌کنند که باید با هر یک از آن ها آشنا بوده و به درستی عمل نماید.

قانون بازاریابی تلفنی

با توجه به کلاهبرداری ها و روش ناگهانی و استفاده از برخی بازاریابی تلفنی دولت قوانینی را وضع کرده‌اند. اما در کشور ایران هنوز قانونی ثبت نشده است و بازاریابی تلفنی همچنان پابرجا است. اما به مصرف کنندگان هشدار داده است که در مورد تماس‌های تلفنی دقت داشته باشند و گول صحبت‌ها کلمات یا صدای فریبنده تلفن نشوند.

بازاریاب ها باید روش‌های بازاریابی تلفنی را به خوبی یاد بگیرند اگر کسی در این زمینه فعالیت می‌کنند. باید ابتدا با یک شرکت معتبر و با برنامه آموزشی جامع کار کند.

یادگیری روش کار خودداری از دریافت اطلاعات از مشتریان، خودداری از زیاده گویی، مختصر حرف زدن و غیره از جمله مهمترین تکنیک های بازاریابی تلفنی می باشد که باید هر بار بازاریابی به آن مسلط بوده و از آن بهره مند شود.

مهارت های لازم برای بازاریابی تلفنی

در ادامه مبحث بازاریابی تلفنی چیست و به چه مهارت هایی نیاز دارد؟ برای اینکه بتوانید بازاریابی تلفنی را به درستی انجام دهید باید مهارت‌های لازم را داشته باشید. در صورتی که این مهارت ها را به درستی داشته باشید می توانید در بازاریابی موفق عمل کنید. برخی از مهارت‌های لازم برای بازاریابی تلفنی عبارتند از:

  • مهارت گوش دادن
  • داشتن صداقت
  • داشتن انعطاف پذیری
  • سازگار بودن
  • داشتن انگیزه کافی
  • داشتن صدای خوب
  • داشتن سواد رایانه‌ای
  • مشتاق یادگیری
  • سازماندهی کردن مناسب

مهارت های لازم برای بازاریابی تلفنی

بازاریاب تلفنی با داشتن این مهارت‌ها و تسلط کافی بر آن ها به راحتی می تواند این محصول را به صورت تلفنی بازاریابی کرده و مشتریان جدیدی را جذب نماید. کافیست شما مهارت ها را به خوبی یاد بگیرید و مورد توجه قرار دهیم تا بتوانید موفق شوید.

بازاریابی یکی از مهمترین اقدامات می باشد که برای کسب و کار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. یکی از انواع بازاریابی ها؛ بازاریابی تلفنی می باشد که در این مطلب مورد بررسی قرار دادیم.

شما باید سعی کنید نکات لازم که ذکر شد را به خوبی فرا بگیرید و بتوانید در این زمینه موفق عمل کنید. در صورتی که شما اطلاعات کافی درباره بازاریابی تلفنی ندارید پیشنهاد می کنیم حتماً با تیم تخصصی رشد ۳۶۰ در ارتباط باشید و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

همچنین می توانید بازاریابی کسب و کار خود را به این تیم تخصصی و ماهر بسپارید. با جدیدترین و نوین ترین روش های بازاریابی برای شما کسب و کار شما را بازاریابی کنند و بتوانید به موفقیت مورد نظر خود برسید. از طریق راه های ارتباطی ذکر شده جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان رشد ۳۶۰ در تماس باشید.

زیر مجموعه های بازاریابی تلفنی کدامند؟

جذب مشتری و فایل فروش، خروجی و ورودی

چه مهارت هایی برای بازاریابی تلفنی لازم است؟

مهارت گوش دادن، داشتن صداقت، انعطاف‌پذیری، سازگار بودن و داشتن انگیزه کافی؛ داشتن صدای خوب، داشتن سواد رایانه‌ای، مشتاق یادگیری و سازماندهی کردن مناسب

بازاریابی تلفنی چیست؟

بازاریابی تلفنی معمولا به نام تله مارکتینگ نیز شناخته می شود که به صورت تلفنی با مشتری در تماس بوده و بازاریابی انجام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 7 =

مشاوره رایگان

لطفا اطلاعات خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم
ارسال
close-link