تبلیغات اینترنتی

امروزه با گسترش اینترنت اکثر افراد به سوی اینترنت روی آورده اند و از تبلیغات اینترنتی استقبال می‌کنند. کسب و کارها برای اینکه بتوانند موفق شوند و بازدهی بالایی داشته باشند سعی می‌کنند تا به اینترنت روی آورند. در این مطلب قصد داریم تبلیغات اینترنتی را مورد بررسی قرار دهیم. اگر شما نیز دارای  کسب و کاری هستید یا می خواهید محصولات خود را معرفی کنید پیشنهاد می کنیم این مطلب را از دست ندهید.

با توجه به توسعه بازاریابی اینترنتی باعث افزایش روش های تبلیغات اینترنتی شده است که امروزه روش های تبلیغاتی مختلفی وجود دارند که شما می توانید در کسب تبلیغات کسب و کار خود از آن بهره مند شوید. بهتر است بدانید بازاریابی اینترنتی معمولا دارای اهداف خاصی می باشد افزایش آگاهی برند و بهبود فروش از جمله اهداف بسیار مهم در بازاریابی و تبلیغات اینترنتی می باشد.

تبلیغات اینترنتی چیست؟

بهتر است بدانید تبلیغات اینترنتی مجموعه ای از ابزارها و ارسال پیامهای تبلیغاتی به مردم در سراسر جهان می باشد که در اینجا از اینترنت استفاده می‌کنند. به نوعی می‌توان گفت روش های تبلیغاتی می باشند که با استفاده از فضاهای اینترنتی استفاده خواهد شد. نکته مهمی که مد نظر قرار دارد این است که در  ابتدا  شبکه اینترنت استفاده در موارد تجاری و تبلیغاتی را ممنوع کرد که بعد از مدت کوتاهی این ممنوعیت برطرف شد.

انواع تبلیغات اینترنتی بسیاری وجود دارد که شما می توانید از آن بهره مند شوید. از جمله می‌توان به شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد که ترافیک وبسایت افزایش داده و همچنین باعث می شود تا شانس تبدیل بازدید کننده به مشتری افزایش پیدا کند. بااجرای روش های بازاریابی متنوع آنلاین می توانید به کاربران بیشتری دسترسی پیدا کنید و آنها را مجاب کنید از محصولات و خدمات شما بهره مند شوند.

بهترین روش های تبلیغات اینترنتی

توجه داشته باشید تبلیغات اینترنتی کسب و کار توسط روش‌های گسترده‌تری انجام شود که استفاده از هر یک آنها ویژگی‌های منحصربه فرد خود را دارد. به عنوان مثال می‌توان گفت تبلیغات نمایشی یا متنی گوگل این امکان را به تبلیغ کننده می دهد که در بالاترین نتایج ارگانیک صفحه اول قرار بگیرد که این از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

نکته‌ای که می‌توان گفت بهترین روش برای اهدای اعتبار به کسب و کار استفاده از روش‌های تبلیغاتی اینترنتی می باشد. اما موضوع بسیار مهمی که باید مد نظر قرار دهید این است که استفاده هم زمان از تمامی آنها لازم نیست و شما باید نسبت به هدف خود تمرکز خود را بر روی چند شبکه قرار دهید. برخی از انواع تبلیغات اینترنتی کسب و کار را در ادامه شرح می‌دهیم.

تبلیغات بنری یا تبلیغات نمایشی

توجه داشته باشید از رایج ترین و متداولترین روش های تبلیغات اینترنتی؛ تبلیغات بنری می باشد. سیستم های بازاریابی بسیاری هستند که در این زمینه فعالیت دارد می توانید سایت خود را ثبت کرده و شروع به تبلیغات بنری در سایت های همکار نمائید.

هزینه تبلیغات بنری را به صورت کلیکی به ازای هر نمایش می باشد. پلتفرم گوگل از بزرگترین شبکه تبلیغات نمایشی می باشد که معمولاً هزینه هر کلیک در شبکه دیسپلی گوگل کمتر از تبلیغات در نتایج جستجوی گوگل می باشد که اثربخشی نسبتا پایینی دارد.

تبلیغات موبایلی

همانطور که می دانید امروزه فرمت های مختلفی وجود دارند که به صورت اختصاصی برای تبلیغات تلفن همراه است. توصیه می‌کنیم که تمامی کمپین اینترنتی خود را با تلفن های تلفن همراه مطابقت دهید. با استفاده از طراحی ریسپانسیو باعث می شود تا اثربخشی تبلیغات موبایل افزایش پیدا کند. امروزه همه افراد بدون شک یک موبایل یا تبلت دارند که به اینترنت اتصال داشته و به صورت دائم از آن استفاده می‌کند.

در سال ۲۰۱۶ گوگل اعلام کرد که ترافیک تلفن همراه از رایانه دسکتاپ بیشتر می باشد. به همین خاطر اگر شما قصد دارید تبلیغات اینترنتی شروع کنید به شما پیشنهاد می کنیم برای تبلیغات موبایل سرمایه گذاری کنید. استفاده از تبلیغات موبایل استفاده و تجربه کاربران موبایل را افزایش می دهد بلکه رتبه سایت با توجه به الگوریتم های گوگل بهبود پیدا خواهد کرد.

تبلیغات شبکه های اجتماعی

شبکه‌ های اجتماعی امروزه از جمله بخش‌های مهم زندگی روزمره همه افراد می باشد. این شبکه ها برای آگاهی از دستیابی به مشتری بالقوه بسیار موثر می باشند. در شبکه‌ های اجتماعی بسیاری به عنوان مثال می‌توان گفت تبلیغات در فیس‌بوک، توییتر، تبلیغات در اینستاگرام را از جمله مهمترین تبلیغات شبکه های اجتماعی می باشند. معمولاً دارای پلتفرم بازاریابی اختصاصی می‌باشد و به کاربران خود کمک خواهندکرد با توجه به اهداف و تبلیغاتی خود کمپین های جدیدی را ایجاد نمایند.

تبلیغات ریمارکتینگ

توجه داشته باشید ریمارکتینگ شبکه ای می باشد که در آن تبلیغات شما برای افرادی نمایش داده می شود. سایت شما برای فروش بسیار عالی بوده بلکه برای برندسازی نیز بسیار مفید واقع می‌شود. چرا که بارها برند و محصولات و خدمات شما برای کاربر نخستین نمایش داده خواهد شد.

نکته بسیار مهمی که باید مد نظر قرار دهید این است که چهارچوب تبلیغات گوگل امکان استفاده از ریمارکتینگ را در اختیار شما قرار خواهد داد. شما برای اینکه تبلیغات ریمارکتینگ در گوگل داشته باشید هیچ هزینه اضافه قرار نیست پرداخت کنید و همان هزینه به ازای هر کلیک را پرداخت خواهیدکرد.

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ یکی از روش های تبلیغات اینترنتی می باشدکه سابقه آن به زمان ایجاد سرویس ایمیل برمی‌گردد. در حال حاضر سیستم های اختصاصی بازیابی آن پیشرفت و تغییرات زیادی داشته اند. با توجه به کمک ابزارهای ایمیل مارکتینگ به صورت خودکار شده امروزه توسط یک سیستم جامع ایمیل مارکتینگ شما می توانید به اهداف تجاری بسیار سودآور دستیابی پیدا کنید.

دیجیتال ساینیج

شاید دیجیتال ساینیچ یک اسم ناشناخته می باشد اما به زودی وارد زندگی کاربران می‌شود که به عنوان یک واقعیت مشترک بین همه مطرح خواهد شد. بهتر است بدانید این دیجیتال شکل توسعه یافته و بهبود یافته از تبلیغات بیلبوردی سنتی می باشد که در بیلبوردها دریچه‌های نمایش باجه های تلفن یا غیره که یک طرفه است استفاده خواهد شد. بهتر است بدانید کارهای این تبلیغات به توانایی آنها در جلب توجه مشتریان در زمان های غیر جذاب از روز بر می گردد.

تبلیغات ویدیویی

تبلیغات ویدیویی

یک منبع فوق العاده سرگرم کننده برای کاربران؛ محتوای ویدیویی می باشد. استفاده از ویدیوها به عنوان یک استراتژی تبلیغاتی بهترین ایده خواهد بود. بهتر است بدانید یوتیوب بزرگترین پایگاه ویدیو جهان می باشد که نمایش تبلیغات ویدیویی را به کاربران می دهد.

با ایجاد یک کانال یوتیوب می‌توانید به بهبود سئو سایت کمک کنید. علاوه بر این شما می توانید ویدئو دریوتیوپ اشتراک گذاری کنید یا از آپارات و سایت های دیگر استفاده نمایید و ترافیک مستقیم بیشتری برای وبسایت خود ایجاد نمایید.

تبلیغات اپلیکیشنی

همانطور که مشاهده می کنید در سال‌های اخیر تعداد کاربران تلفن های هوشمند بسیار افزایش پیدا کرد. همچنین تعداد اپلیکیشن های سیستم عامل محبوب هم باید مثل ios و اندروید و … نیز بسیار بهبود پیدا کرده است.

صاحبان اپلیکیشن ها برای درآمدزایی اقدام به درج آگهی در اپلیکیشن های خود می کنند. گوگل از جمله فرم های تبلیغات اپلیکیشنی می باشد که به شما کمک خواهد کرد تا تبلیغات خود را در هزاران اپلیکیشن نمایش دهید. موثرترین تبلیغات اپلیکیشن برای افزایش درامد، نصب اپلیکیشن می باشد.

تبلیغات همسان

تبلیغات همسان به نام تبلیغات نیتیو شناخته میشود که در این تبلیغات معمولاً از تبلیغات متنی یا فرمت های بنر استفاده نمی‌شود و بسیار تلاش دارد تا اعتماد کاربران را با ارائه راه حل های مشکلات آنها جلب کند. بهترین راه برای تبلیغات همسان ایجاد وبلاگ می باشد. شما در وبلاگ خود می توانید در مورد موضوعات مرتبط با حوزه فعالیت خود صحبت کنید.

تنها محتوای تبلیغی جهت تشویق به خرید و سفارش بسنده نکنید بلکه می توانید موارد مفید و جالب برای کاربران منتشر نمایید. با استفاده از ایمیل مارکتینگ شما می توانید محتوای مناسب را برای مشتریان خود ارائه دهید. بهترین روش های تبلیغاتی می باشد که کارایی بسیاری بالا دارد نه تنها به صورت ناخواسته نمایش داده نمی شود و مزاحمتی برای کاربر ندارد، بلکه برای افرادی که ان را مشاهده می کنند ارزش قائل می باشد.

بازاریابی موتور جستجو

در روش بازاریابی موتور جستجو هدف این است که در زمان بسیار کوتاهی آگاهی از جنبه تجاری افزایش پیدا کند. توجه داشته باشید اگر این موارد نیاز است گاهی به عنوان و توضیحات و کلمات کلیدی داشته باشید. در بازاریابی موتورهای جستجو از کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار برای نمایش تبلیغات شما استفاده خواهد شد.

به این صورت تبلیغات در هنگام جستجوی کلمات کلیدی انتخاب شده نمایش داده خواهد شد. بهتر است بدانید هزینه بازاریابی موتورهای جستجو به صورت کلیک محاسبه خواهد شد. مهمترین ابزارهای تبلیغاتی در حوزه بازاریابی موتورهای جستجو همان گوگل ادز می باشد.

تبلیغات اینترنتی نیازمند تخصص و اطلاعات کامل در این زمینه می باشد. شما باید سعی کنید تبلیغات کسب و کار خود را به افراد ماهر و متخصص در این زمینه ها بسپارید  تا به صورت اصولی و به درستی انجام دهند که بهترین و مناسبترین نوع روش تبلیغ اینترنتی را برای کسب و کار شما انتخاب کنند.

پیشنهاد ما به شما تیم تخصصی رشد۳۶۰ می باشد. این تیم با توجه به تجربه موفقی که در این زمینه دارد بهترین نوع روش تبلیغات را با توجه به نوع کسب و کار شما انتخاب کرده و بازدهی مناسبی را برای کسب و کار شما به همراه خواهد داشت. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با کارشناسان خبره رشد 360 در تماس باشید.

پرسش و پاسخ

شروع یک گفتگوی موفق

همین الان درخواست مشاوره را ثبت نمایید؛ با شما تماس خواهیم گرفت و شما را بسوی کسب و کار سودآور هدایت خواهیم نمود.

مشاوره رایگان

لطفا اطلاعات خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم
ارسال
close-link