چرا تولید و جذب مشتری (لید جنریشن) در دیجیتال مارکتینگ مهم است؟

چرا تولید و جذب مشتری (لید جنریشن) در دیجیتال مارکتینگ مهم است؟

یکی از واژه هایی که در دنیای بازاریابی دیجیتالی با آن رو به رو هستیم، تولید و جذب مشتری می باشد. در واقع لید جنریشن یا جذب مشتری یک مهارت و قابلیت محسوب می شود که بازاریاب ها باید به آن احاطه داشته باشند.

عملا بازاریابی کسی است که بتواند هر فردی را به یک مشتری دائم و همیشگی تبدیل کند. امروزه بسیاری از شرکت های بزرگ سرمایه گذاری کلانی بر روی  جذب مشتری (لید جنریشن) می کنند.

در این محتوا چرا تولید و جذب مشتری (لید جنریشن) در دیجیتال مارکتینگ مهم است؟ به خوبی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. مدیریت یک واحد اقتصادی با هر نوع ماهیت تولیدی، بازرگانی و خدماتی برای ادامه ی حیات خود به مشتری، خریدار و مخاطب احتیاج دارد.

اگر بازار فروش و مصرف وجود نداشته باشد، عملا از فعالیت ساقط خواهد شد. یکی از مهارت هایی که به واحد اقتصادی کمک می کند، روپا بایستد و چرخش بچرخد، تولید و جذب مشتری (لید جنریشن) می باشد.

چرا تولید و جذب مشتری (لید جنریشن) در دیجیتال مارکتینگ مهم است؟

منظور از تولید و جذب مشتری (لید جنریشن) چیست؟

برای رسیدن به پاسخ چرا تولید و جذب مشتری (لید جنریشن) در دیجیتال مارکتینگ مهم است؟ ابتدا باید فرآیند تولید و جذب مشتری (لید جنریشن) را به درستی معرفی کنیم. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که قصد خرید محصولی را نداشته اید، اما تعدادی از این محصولات را در سبد خرید خود دارید؟ بی شک این فرآیند تولید و جذب مشتری نام دارد.

کسب و کار ها برای کسب انتفاع بیشتر به سراغ دیجیتال مارکتینگ می آیند. در این بازاریابی دیجیتالی تولید و جرب مشتری بسیار با اهمیت است.

وقتی یک نجار از یک تکه الوار و چوب ساده، مجسمه ای فوق العاده می سازد و یا یک خیاط از یک مسنطیل بزرگ لباسی زیبا ئ درخور می سازد، یک بازاریاب حرفه ای نیز از افراد عادی مشتری می سازد. آیا برای خرید مواد غذایی و یا کالا های مورد نیاز خود به هایپر مارکت رفته اید؟

قطعا چندین بازار یاب در لاین های مختلف در کنار یک سری برند و محصولات وجود دارند که شما را به صحبت می گیرند. در این زمان کوتاه که در اختیار بازاریاب قرار می دهید، محصول را به خوبی به شما معرفی می کنند. به نحوی که کاملا برای خرید محصول قانع می شوید. این یکی از مثال های ساده ی تولید و جذب مشتری (لید جنریشن) می باشد.

مزایای تولید و جذب مشتری (لید جنریشن)

تا کنون در مبحث چرا تولید و جذب مشتری (لید جنریشن) در دیجیتال مارکتینگ مهم است؟ تعریف های اساسی انجام شد. در ادامه به  مزیت و اهمیت لید جنریشن پرداخته می شود.

  • وقتی تولید و جذب مشتری (لید جنریشن) صورت می پذیرد، محصولات با سرعت بیشتری به فروش می رسند.
  • در اثر لید جنریشن و فروش محصولات، انبار ها به سرعت خالی می شوند و هزینه های ناشی از حفظ و نگه داری محصولات در انبار تا حد زیادی کاهش می باشد.
  • افرادی که از روش تولید و جذب مشتری به سمت خرید محصول جذب شده اند، در صورت رضایت از کالا نیز مجددا اقدام به خرید کرده و سایر محصولات مجموعه را امتحان می کنند.
  • با وجود این که مجموعه هزینه های زیادی را برای جذب مشتری جدید متحمل می شود، اما هم چنان بر تعداد مشتری های ثابت نیز افزوده می شود که سود آوری را تا حد زیادی افزایش می دهد.

با وجود تولید و جذب مشتری (لید جنریشن) نیازی به پرداخت هزینه های گزاف بابت تبلیغات نیست. زیرا مشتری هایی که از این روش جذب شده اند، محصولات را به دوستان و آشنایان خود معرفی می کنند که باعث بازدهی بالایی می شود.

  • دیجیتال مارکتینگ دارای محدودیت های مختلفی است، از این رو بیش از هر چیز به مشتری احتیاج دارد، لید جنریشن باعث شده تا این معضل به خوبی برطرف شود.
  • وقتی محصولات به واسطه ی جذب مشتری های جدید به فروش می رسند، قطعا نیاز بازار به کالا ها افزایش می یابد. این موضوع طلب می کند تا چرخ تولید با سرعت بیشتری بچرخد و محصولات جدیدی تولید کند.
  • با افزایش سود دهی، سرمایه ی کافی در اختیار کارخانه و یا شرکت بازرگانی قرار می گیرد و می توانند بر روی ایده های جدید خود سرمایه گذاری کنند و محصولات و خدمات جدید تری را ارائه ککند.
  • برند مجموعه به خوبی در بازار خرید و فروش معرفی می شود، که یک اتفاق بسیار ویژه برای واحد اقتصادی به شمار می آید.

چرا تولید و جذب مشتری (لید جنریشن) در دیجیتال مارکتینگ مهم است؟

کلام پایانی

در این مطلب چرا تولید و جذب مشتری (لید جنریشن) در دیجیتال مارکتینگ مهم است؟ به  خوبی تشریح داده شد و مزایای زیادی برای تولید و جذب مشتری (لید جنریشن) بیان کردیم. سکوی پرتابی که انواع کسب و کار ها به آن نیاز دارند همین تولید و جذب مشتری (لید جنریشن) است.

اما قطعا این مهارت جذب مشتری به آسانی در بازار یاب ها ایجاد نمی شود و در دیجیتال مارکتینگ هر فرد و یا هر مجموعه ای نمی تواند لید جنریشن را پیاده کند. برای بهره مندی از این فرآیند، نیازمند یک آژانس دیجیتال مارکتینگ می باشیم.

خوشبختانه مجموعه ی رشد 360 با سال ها تجربه در زمینه ی دیجیتالی شدن در کنار کسب و کار ها ایستاده است تا بتواند موفقیت حاصل از دیجیتالی شدن را برایشان رقم بزند. با بهره مندی از تخصص رشد 360 می توان موفقیت زیادی کسب کرد.

پاسخ به این سوال چرا تولید و جذب مشتری (لید جنریشن) در دیجیتال مارکتینگ مهم است؟ نزد رشد 360 بوده و بهترین لید جنریشن را ایجاد می کند.

چه افرادی می توانند در لید جنریشن موفق باشند؟

قطعا بازاریاب هایی که از مهارت و توانایی زیادی برخوردار می باشند.

چگونه یک تیم حرفه ای از بازاریاب ها با مهارت لید جنریشن را بیابیم؟

کافی است به مجموعه ی رشد 360 مراجعه کنید.

آیا امکان شکست در لید جنریشن نیز وجود دارد؟

بله! در صورتی که بازاریاب و مجموعه قاعده ی بازی را بلد نباشند. لید جنریشن محکوم به شکست خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − یازده =

مشاوره رایگان

لطفا اطلاعات خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم
ارسال
close-link