وب مارکتینگ، روشی برای کسب درآمد

وب مارکتینگ، روشی برای کسب درآمد

وب مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی روشی کارآمد برای جذب مشتری بیشتر و توسعه یک کسب‌ و کار مجازی است. بازاریابی بر بستر نت نسبت به سایر انواع بازاریابی بازدهی بالا تر و هزینه‌ های جانبی کمتری دارد.

انتخاب یک استراتژی مناسب برای وب مارکتینگ به‌ طرز چشمگیری می‌ تواند در افزایش ترافیک و نرخ تبدیل یک وب‌ سایت فروشگاهی یا خدمات‌ دهنده مؤثر باشد.

امروزه وب مارکتینگ، روشی برای کسب درآمد نیز به حساب می آید که هم برای برند های مختلف سودآوری بیشتری به ارمغان می آورد و هم فرصت های شغلی آنلاین متنوعی برای جوانان و نوجوانان فراهم می کند.

وب مارکتینگ، روشی برای کسب درآمد

وب مارکتینگ چیست؟

وب مارکتینگ یا بازاریابی در بستر اینترنت به مجموعه ‌ای از اقدامات گفته می ‌شود که در جهت تشویق و متقاعد سازی مشتری برای دریافت خدمات یا خرید کالا و حفظ تعامل مشتری با یک برند انجام می ‌گیرد و در نتیجه آن یک برند اعتبار و سود بیشتری کسب می کند.

مزایای وب مارکتینگ

وب مارکتینگ، روشی برای کسب درآمد است که می ‌تواند سودآوری زیادی برای برند ها داشته باشد. در واقع، تبلیغات و بازاریابی در بستر وب به دلیل داشتن هزینه کمتر و مزایای منحصر به ‌فردش علاوه‌ بر اینکه می‌ تواند به افزایش فروش و سودآوری کسب‌ و کار های اینترنتی کمک کند.

فرصت‌ های شغلی متنوعی هم برای افراد جویای کار خلق می ‌کند. در ادامه به برخی از مزایای وب مارکتینگ برای کسب ‌و کار های آنلاین اشاره می‌ کنیم.

وب مارکتینگ ارزان تر است

تبلیغات و بازاریابی در بستر وب، بسیار کم‌ هزینه ‌تر از بازاریابی تلفنی، حضوری، رسانه ای و انواع بازاریابی سنتی است. چون در بستر وب امکان شناسایی جامعه هدف وجود دارد انرژی کمتری برای برقراری ارتباط با مخاطب اصلی صرف می‌ شود.

هم­چنین به دلیل اینکه در بستر وب دسترسی به مخاطبان با تعداد زیاد به‌ آسانی صورت می‌ گیرد، هزینه ‌های لازم برای بازاریابی به‌ طرز چشمگیری کاهش پیدا می ‌کند. ضمنا ابزار های تبلیغاتی آنلاین معمولا ارزان تر از ابزار های سنتی هستند؛ بنابراین استفاده از وب مارکتینگ ارزان ‌تر و در عین‌ حال پر بازده تر است.

تنوع روش‌ ها و نتایج سریع

تنوع روش ‌های بازاریابی در بستر وب و دسترسی آسان به جامعه هدف سبب می‌ شود تا نتایج وب مارکتینگ بسیار سریع ‌تر از سایر انواع بازاریابی ظاهر شوند. زمانی ‌که بتوانید جامعه هدف خود را به آسانی شناسایی کنید و به روش ‌های متعددی با آن‌ ها ارتباط برقرار کنید، فرایند متقاعد سازی و جذب مشتری با سرعت بیشتری صورت می‌ گیرد.

بنابراین وب مارکتینگ علاوه‌ بر اینکه آسان‌ تر و کم ‌هزینه ‌تر است، نتایج بسیار سریع‌ تری نسبت ‌به روش ‌های سنتی بازاریابی دارد.

امکان آنالیز نتایج

یکی از بزرگ ‌ترین برتری ‌های وب مارکتینگ نسبت‌ به روش‌ های سنتی بازاریابی، این است که در وب مارکتینگ امکان آنالیز نتایج وجود دارد.

زمانی ‌که شما در بستر یک وب ‌سایت یا شبکه اجتماعی از روش ‌های مختلف نسبت‌ به تبلیغات و بازاریابی اقدام می‌ کنید، می‌ توانید روند کار خود را به‌ صورت کاملاً شفاف دنبال کنید و نتایج حاصل را آنالیز کنید تا در صورت نیاز روش بازاریابی خود را تغییر دهید یا اینکه یک روش کارآمد را مجدداً تکرار کنید.

دسترسی آسان به جامعه هدف

 شاید بدون اغراق بتوان گفت بزرگ ‌ترین مزیت وب مارکتینگ دسترسی آسان به جامعه هدف اصلی است. در روش ‌های سنتی بازاریابی مانند پخش بروشور، بازاریابی دهان به دهان، بازاریابی از طریق تلویزیون و رسانه‌ های دیگر امکان دستیابی آسان و سریع به جامعه هدف وجود ندارد.

اما وب مارکتینگ، روشی برای کسب درآمد است که در آن به‌ آسانی می ‌توان جامعه هدف را از نظر سن، جنسیت و… آن ها شناسایی و تفکیک کرد. شناسایی جامعه هدف به افراد کمک می‌ کند که با صرف انرژی کمتری تبلیغات مؤثر تری داشته باشند.

معرفی حوزه های مختلف وب مارکتینگ

همان ‌طور که گفته شد وب مارکتینگ روش‌ های مختلفی برای سوددهی بیشتر و کسب درآمد اینترنتی در اختیار افراد قرار می‌ دهد. حوزه‌ های مختلف وب مارکتینگ شامل موارد زیر هستند.

 • بازاریابی محتوایی

تولید محتوای تبلیغاتی کارآمد که می‌ تواند به شکل ویدئو، متن، عکس و… باشد یکی از روش‌ های بسیار پر کاربرد وب مارکتینگ است.

بهینه سازی محتوا برای موتورهای جستجو از طریق افزایش میزان ترافیک وب‌ سایت و هم­چنین افزایش نرخ تبدیل می ‌تواند به سودآوری بیشتر یک وب ‌سایت کمک کند.

 • بازاریابی شبکه‌ های اجتماعی

یکی از شاخه‌ های وب مارکتینگ، بازاریابی در شبکه‌ های اجتماعی است. بازاریابی در شبکه‌ های اجتماعی به روش‌ های مختلفی مانند شرکت در کمپین ‌های تبلیغاتی، تولید محتوای تبلیغاتی، ارسال لینک ‌های تبلیغاتی و … صورت می‌ گیرد.

 • بازاریابی اینفولنسر

بازاریابی اینفلوئنسر یا بازاریابی توسط افراد تاثیرگذار یکی از زیرمجموعه‌ های بازاریابی تحت وب یا همان وب مارکتینگ است.

در این نوع بازاریابی برندها برای تاثیرگذاری بیشتر تبلیغات از افراد برجسته مانند هنرمندان، ورزشکاران و سایر سلبریتی ها برای تبلیغات محصول یا خدمات خود کمک می‌گیرند، بازاریابی توسط افراد تاثیرگذار یکی از پر طرفدارترین حوزه ‌های بازاریابی تحت وب در کشور ما است.

 • تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی می ‌تواند زیرمجموعه ‌ای از بازاریابی تحت وب در نظر گرفته شود. بازاریابی به روش تبلیغات از طریق تعریف دکمه های تبلیغاتی در وب سایت ها و اشتراک گذاری لینک ها یا ویدئو ها انجام می شود.

وب مارکتینگ، روشی برای کسب درآمد

روش های درآمد زایی از وب مارکتینگ

وب مارکتینگ، روشی برای کسب درآمد اینترنتی است که علاوه ‌بر سودآوری بیشتر از طریق افزایش میزان فروش و ترغیب رفتار های وفادارانه از سوی مشتری، می ‌تواند به ‌عنوان روشی برای کسب درآمد از طریق ایجاد فرصت ‌های شغلی هم تبدیل شود.

شرکت در حوزه های مختلف بازاریابی روشی آسان برای کسب درآمد توسط نوجوانان و جوانان است. برخی از روش های درآمد زایی از طریق وب مارکتینگ به ‌شرح زیر هستند:

 • کسب درآمد از طریق تولید محتوا تبلیغاتی
 • شرکت در کمپین‌های تبلیغاتی
 • اشتراک ‌گذاری لینک ‌ها در شبکه های اجتماعی
 • تماشای فیلم های تبلیغاتی و کامنت گذاری
 • کسب درآمد از طریق ارسال ایمیل های تبلیغات
 • دایرکتوری
 • فروش آموزش در زمینه وب مارکتینگ
 • خدمات سئو

سخن پایانی

وب مارکتینگ، روشی برای کسب درآمد و سودآوری بیشتر از طریق تبلیغات و مذاکره هدفمند است. امروزه استفاده از ابزار های کارآمد برای بازاریابی تحت وب نقش مهمی در رونق کسب و کار ها در دنیای رقابتی بیزنس های اینترنتی دارد.

اگر شما هم برای افزایش رونق و اعتبار برندتان به وب مارکتینگ حرفه ای نیاز دارید، می توانید با مراجعه به وب سایت رشد ۳۶۰ از خدمات تخصصی این مجموعه در تمام زمینه های دیجیتال مارکتینگ بهره مند شوید.

آیا وب مارکتینگ در برند سازی موثر است؟

بله به طور قطع وب مارکتینگ نقش مهم و تاثیر گذاری در برندسازی دارد.

آیا بازاریابی به معنای فروش بیشتر است؟

خیر، بازاریابی مفهومی گسترده تر از فروش دارد و شامل مجموعه ای اقدامات است که فروش بخشی از آن است.

آیا وب مارکتینگ، روشی برای کسب درآمد است؟

بله به صورت قطع وب مارکتینگ گزینه های متنوعی برای کسب درآمد، سودآوری بیشتر و اعتبار بخشی در اختیار افراد قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + پنج =

مشاوره رایگان

لطفا اطلاعات خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم
ارسال
close-link