اتوماسیون بازاریابی دیجیتال چه نقشی در مدیریت کسب و کار ها دارد؟

اتوماسیون بازاریابی دیجیتال چه نقشی در مدیریت کسب و کار ها دارد؟

قلمرو یک کسب و کار آنلاین به مراتب سریع تر از کسب و کارهای حضوری گسترش می یابد ، لذا  اتخاذ یک روش مدیریتی صحیح برای مدیریت این کسب و کارها اهمیت بسزایی دارد. اتوماسیون بازاریابی دیجیتال فناوری است که توسط آن فرآیند بازاریابی به صورت خودکار صورت می گیرد.

به عبارتی دیگر این فرآیند روشی است برای خود کار کردن امور مربوط به بازاریابی دیجیتال که با صرفه جویی در زمان، به صاحبان کسب و کار ها کمک کند تا بر روی اهداف مهم تر و بزرگ ترشان تمرکز کنند. فرآیند اتوماسیون بازاریابی به صاحبان کسب و کار این امکان را می دهد تا با یک روش نوین با کاربران خود در ارتباط باشند.

این روش همچنین امکان بروز هرگونه خطای انسانی را با کاهش می‌ دهد. در ادامه با ما همراه باشید تا دریابید که اتوماسیون بازاریابی دیجیتال چه نقشی در مدیریت کسب و کار ها دارد؟

اتوماسیون بازاریابی دیجیتال چه نقشی در مدیریت کسب و کار ها دارد؟

مزایای اتوماسیون بازاریابی دیجیتال

در رابطه با پاسخ به سوال  اتوماسیون بازاریابی دیجیتال چه نقشی در مدیریت کسب و کار ها دارد؟ لازم است تا در ادامه ابتدا برخی مزایای اتوماسیون بازاریابی دیجیتال را بخوانید:

 • بهبود و سرعت بخشی به روند بازگشت سرمایه (ROI)
 • افزایش بازدهی و تاثیر گذاری امور مرتبط با بازاریابی
 • بهبود نرخ تبدیل مشتری راغب به مشتری دائم
 • توسعه و ارتقا سطح کسب و کار و پرستیژ کاری .
 • صرفه‌جویی در  زمان و مدیریت زمان بهتر
 • امکان تحلیل دقیق داده و انتخاب مناسب‌ ترین لید ها
 • افزایش اعتماد و اطمینان مشتری در نتیجه فرآیند اتوماسیون بازاریابی دیجیتال
 • آشنایی با الگوهای رفتاری مخاطبان و بهبود روند تبدیل مخاطب به مشتری از طریق تحلیل داده های حاصل از اتوماسیون بازاریابی دیجیتال

نحوه عملکرد اتوماسیون بازاریابی دیجیتال چگونه است؟

بازاریابی به روش اتوماتیک در ابتدایی ‌ترین شکل خود، به این صورت است که در این نوع بازاریابی از مجموعه ‌ای از ابزار ها استفاده می شود.  استفاده از ابزار به منظور ساده سازی و مدرن سازی مسئولیت‌ های مربوط به بخش بازاریابی است.

زمانی‌ که شما بازاریابی کسب و کارتان را به صورت اتوماسیون دیجیتال مدیریت کنید، تمامی کارها به صورت اتوماتیک انجام خواهد شد. بنابراین اتوماسیون بازاریابی دیجیتال تا حد زیادی به اطلاعات تعامل مخاطب با صاحبان کسب و کار بستگی دارد.

در ادامه این گفتار در رابطه با مسئله ی اتوماسیون بازاریابی دیجیتال چه نقشی در مدیریت کسب و کار ها دارد؟ به چند گام موثر در این فرایند اشاره کرده ایم.

چند گام موثر در اتوماسیون بازاریابی دیجیتال

صاحبان کسب و کار برای تجربه یک فرایند بازاریابی موفق و حرفه ای باید، اهداف و چشم ‌انداز هایشان به صورت واضح و کامل مشخص شده باشد. آن ها می‌ توانند فعالیت‌ کسب و کار کوچک و یا بزرگ خود را بدون نیاز به منابع مالی و انسانی زیاد، به راحتی و با اطمینان کامل مدیریت و مقیاس بندی کنند.

لازم به ذکر است که در رابطه با سوال اتوماسیون بازاریابی دیجیتال چه نقشی در مدیریت کسب و کار ها دارد؟ بیان کنیم که فرآیند اتوماسیون بازاریابی دیجیتال دارای گام هایی است که در ادامه به آن ها پرداخته ایم.

 • مشخص کردن گستره فعالیت بازاریابی خود

بازاریابی یک جریان است که باید مبدا و مقصد آن مشخص باشد ، شما با تعیین گستره بازاریابی خود می توانید ابزار مورد نیاز و رمان تقریبی را حدس بزنید تا بازاریابی در موفق ترین شکل ممکن انجام شود.

 • طراحی استراتژی خاص برای اتوماسیون خود

برای انجام هرکاری داشتن یک تصویر مشخص از مسیر می تواند به آسان تر شدن کار ها و بهبود نتایج کمک کند. برای اتوماسیون بازاریابی خود یک استراتژی شفاف تعیین کنید تا کارها را بر اساس آن پیش ببرید.

دقت کنید که استراتژی شما تعیین کننده این است که اتوماسیون بازاریابی دیجیتال چه نقشی در مدیریت کسب و کار ها دارد؟ اگر استراتژی مناسبی اتخاذ نکنید احتمالا شانسی برای بهبود کیفیت بازاریابی از تگطریق خودکار کردن آن وجود ندارد.

 • عملی کردن استراتژی

روش های مختلفی برای پیاده سازی استراتژی اتوماسیون بازاریابی دیجیتال در مدیریت کسب و کار ها وجود دارد. دو روش استراتژیک مختلف وجود دارد که مدیر عامل باید یکی از آن دو را بر گزیند.

 • بهینه سازی

برای موفقیت در طراحی و اجرا  یک استراتژی مناسب شما باید در زمان های مختلف نتایج را بررسی کنید. با آنالیز دقیق نتایج حاصل از اتوماسیون دیجیتال خود سعی کنید نقص های احتمالی را برطرف و کارایی آن را افزایش دهید.

اتوماسیون بازاریابی دیجیتال چه نقشی در مدیریت کسب و کار ها دارد؟

نکاتی برای  اتحاد یک استراتژی مناسب  

با وجود تمام مزایایی که در توضیح مقوله اتوماسیون بازاریابی دیجیتال چه نقشی در مدیریت کسب و کارها دارد ، برای تدوین استراتژی در خودکار کردن بازاریابی ارائه شد می توان نکات زیر را به عنوان مهم ترین نکات برای طراحی و اتحاد یک استراتژی خوب مطرح کرد.

 1. انتخاب بهترین و مناسب ترین  فضا برای  اتوماسیون بازاریابی دیجیتال
 2. انتخاب یک روش کارآمد برای خود کار کردن بازاریابی با کمک تجارب دیگران
 3. بررسی مداوم و ارزیابی نتایج اتوماسیونبازاریایی دیجیتال برای بهبود کیفیت آن
 4. تمرکز بر ایجاد  تجربه کاربری مناسب و آنالیز رفتار کاربر قبل و بعد از اتوماسیون بازاریابی

سخن آخر

در این مقاله به سوال مهم اتوماسیون بازاریابی دیجیتال چه نقشی در مدیریت کسب و کار ها دارد؟ پاسخ دادیم. این فناوری با مزایایی که به همراه دارد تا حد قابل توجهی در مدیریت کسب و کار ها نقش دارد.

مجموعه رشد 360 یک آژانس دیجتال مارکتینگ با یک دهه سابقه فعالیت درخشان در حوزه سئو سایت، دیجیتال مارکتینگ و… است ، شما می توانید در زمینه دیجیتال مارکتینگ و خودکار کردن آن از کارشناسان خبره و توانا این مجموعه برای طراحی استراتژی مناسب و انجام سایر مراحل کمک بگیرید.

اهداف اتوماسیون بازاریابی چیست؟

تولید لید های واجد شرایط برای فروش، تبدیل لید های واجد شرایط فروش به مشتری ‌های سودآور، افزایش ارزش طول عمر مشتری ‌ها از طریق حفظ مشتری

مهم ترین مزایای اتوماسیون بازاریابی چیست؟

ایجاد سرنخ های فروش (لید) بهتر، شخصی سازی مسیر حرکت مشتری ، جمع آوری داده‌هایی بهتر برای تصمیم گیری هوشمندانه تر و... مزایا مهم اتوماسیون هستند.

انوع اتوماسیون بازاریابی چیست؟

اتوماسیون بازاریابیB2B،اتوماسیون بازاریابی B2C، اتوماسیون بازاریابی برای کسب و کار های کوچک، اتوماسیون بازاریابی موبایلی انواع اصلی اتوماسیون هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =

مشاوره رایگان

لطفا اطلاعات خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم
ارسال
close-link