• ms.akbari
 • اردیبهشت 06, 1401
 • بدون دیدگاه

ارور 404 چیست؟ آموزش کامل رفع ارور 404

از بیشترین ارورهایی که ممکن است با آن روبرو شوند ارور 404 است. به طور کلی 404 یک کد است که همان خطا و یا ارور تلفظ می‌شود که این مواجه با این کد ممکن است برای کاربران و مدیران خوش ایند نباشد و این سؤال ” ارور 404 چیست؟ آموزش کامل رفع ارور 404″ ذهن کاربران و مدیران را به خود جلب کرده است با ماه همراه باشید تا به پاسخ سؤال خود برسید.

کاربران و مدیران با دیدن این ارور حس بدی پیدا می‌کنند. دلیل آن هم این است کاربران به منظور خود نرسیده اند و همچنین مدیر با یک کد خطا ی تکنیکی مواجه شده که این امر در رتبه سایت هم اثر معکوس دارد.

در حالت معمول و عادی زمانی که کاربران یک صفحه را باز می‌کنند کد وضعیت 200 را دارند و این یعنی که هیچ مشکلی نیست و موتورهای جستجو می‌توانند به راحتی کار کنند و در انتها ایندکس کنند. هر زمان که صفحه مورد نظر ما به همراه url ان پاک شود و حتی ممکن است در مکان دیگری با همین url انتشار یابد. که در این صورت هرکس به این آدرس مورد نظر برود با کد خطای 404 روبه رو می‌شود.

نمایش‌های مختلف ارور 404

البته ممکن است این خطاها به صورت‌های دیگر هم نمایان می‌شود از جمله:

 • http 404
 • not fonund 404
 • eror 404 not found
 • the requested url was not found on this server

دلایل ایجاد ارور 404

باید توجه داشته باشید  به وجود امدن ارور 404 به منزله حذف شدن تبلیغات نیست تنها در زمانی که شاید سایت منتقل شده باشد و یا url ان منقضی شده باشد به وجود می اید. موقعی که دامنه سایت انتقال پیدا کرده باشد در اصطلاح به ان ریدایرکت می‌گویند. در این جا با یک نگاه اجمالی به دلیل‌های به وجود امدن این خطا می‌پردازیم.

 1. ممکن است آدرس صفحه ما و یا محتوای آن پاک شود.
 2. یا این امکان هم وجود دارد که آدرس صفحه مشخص شده ای به درستی وارد نشده باشد.
 3. این امکان هست دامنه سایت وارد شده صحیح نباشد.
 4. حتی ممکن سرور خود سایت با مشکل روبرو شده باشد.
 5. ما نمی‌توانیم دامنه را به ip یا dns مبدل کنیم.

برای پاسخ به سؤال ” خطای 404 چیست؟ آموزش کامل رفع ارور 404″ با ادامه مقاله با ماه همراه باشید.

آموزش کامل رفع ارور 404

اکنون می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم که چطور این ارور 404 را برطرف کنیم. مانند هر کار دیگری ابتدا بهتر است پیشگیری کنیم تا این که راه رفع کردن ان را بیابیم. پیشنهاد ما به شما این است که به طور روزانه search console خود و همین طور قسمت coverage  خودتان را مورد بررسی قرار دهید.

در هر صورت با روبرو شدن با این کد خطا شما باید به سرعت آن را برطرف کنید تا روی سایت شما تاثیر منفی نگذارد.

ابتدایی‌ترین کاری که شما در مرحله اول باید انجام دهید این است که صفحه تان را باز کنید. در بعضی موارد دلیل روبرو شدن با این کد خطا این است که صفحه مورد نظر به درستی بارگیری نشده باشد و آن هم به دلیلی مشکل در اتصال شما به اینترنت ممکن اسن به وجود اید. البته این امکان هم هست به یک دلیل غیر مشخصی هم این خطا به وجود اید و اولین کار این است که صفحه خود را رفرش کنید.

البته این امکان هست که این مشکل به این دلیل باشد که شما آدرس صفحه را به طور صحیح وارد نکرده باشید یعنی اگر شما در تایپ کردن یک کاراکتر کم  یا زیاد بزنید با این کد خطا روبرو شوید. در صورت انجام رفرش اگر دوباره این خطا وجود داشت شما باید جزیات آدرس و ساختار آدرس را به درستی مورد بررسی قرار دهید.

شما در طراحی سایت دقت داشته باشید که نباید آدرس‌ها برای کاربران طولانی باشد. در زمانی که آدرس صفحات طولانی باشد این مشکل است که با کد خطای 404 روبرو شویم. باید توجه داشته باشید که هر چه مراحل اضافه شود ممکن است کاربران سایت کم شوند پس بهترتا جایی که امکان دارد مسیر کوتاه باشد.

این امکان هست که صفحه به یک صفحه دیگر انتقال پیدا کند ولی دوباره صفحه قبلی را به شما نمایش می‌دهد و دلیل ان هم این است که صفحه قبلی کش شده باشد.

در ابتدا باید کش خود را حذف کنید و دوباره صفحه را مورد برررسی قرار دهید و در صورتی که به صفحه مورد نظر منتقل شدید  یعنی مشکل حل شده است. و در این صورت شما از کاربران هم این درخواست رابکنید تا مرور گرشان را پاک کنند.

این نکته وجود دارد که با پاک شدن محتوای یک سایت شما با این کد وضعیت 404 روبرو شوید. با قرار دادن هر محتوا یک آدرس باید برای آن در نظر گرفته  شود پس این امکان به طور صد درصد وجود دارد که با پاک شدن محتوا و صفحه آدرس ان هم دیگر ارزشی ندارد.

در صورت وارد کردن این آدرس باطله با کد خطای 404 روبرو می‌شویم. مهم‌ترین راه حل برای این خطای 404 صفحه پاک شده را از میان ببریم این است که آن صفحه را به جای دیگری منتقل کنیم که این امر همان ریدایرکت است.

الان این نکته وجود دارد که این صفحه را به کجا منتقل کنیم. اگر این امکان هست که شما یک محتوای دیگر مانند این محتوا دارید بهتر است کاربران را به شکل صحیح به صفحه مورد نظر منتقل کنید و در صورتی که صفحه ای مشابه به این صفحه پاک شده ندارید آن را به هوم پیچ (صفحه اصلی سایت) ریدایرکت کنید که کاربران به راحتی بتوانند به تمام قسمت‌های سایت دسترسی داشته باشند. البته باید بدانید که ریدایرکت نوع‌های متفاوتی دارد که پیشنهاد ما این است که از ریدایرکت 301 برای انتقال صفحه‌ها استفاده کنید.

در صورت بروز مشکل خطای 404 در سایت شما موتورهای جستجو گر این پیام را می‌دهد که شما اهمیتی به خود نمی‌دهید و همچنین برای کاربران هم اهمیت نمی‌دهید و این موضوع که کاربر ان به کجا دسترسی دارند برای شما مهم نیست. همان طور که میدانید این موضع برای گوگل مهم است که کاربر به نتیجه درست برسدو پس بهتر است روزانه سایت تان راچک کنید تا با این ارور روبرو نشوید.

حرف آخر

در آخر با بررسی ارور 404، امیدواریم به پاسخ “ارور 404 چیست؟ آموزش کامل رفع ارور 404” رسیده باشید. اگر با خواندن این مطلب به فکر راه اندازی وب سایت خود با اصول سئو هستید، برای راهنمایی و یافتن اطلاعات بیشتر می‌توانید با آژانس دیجیتال مارکتینگ رشد 360 همکاری خود را آغاز کنید.

ارور 404 چیست؟

هر زمان که صفحه مورد نظر ما به همراه url ان پاک شود و حتی ممکن است در مکان دیگری با همین url انتشار یابد. که در این صورت هرکس به این آدرس مورد نظر برود با کد خطای 404 روبه رو می‌شود.

بهترین روش ریدایرکت چیست؟

بهترین روش ریدایرکت استفاده از ریدایرکت 301 است.

نمایش‌های مختلف ارور 404 چگونه است؟

• http 404 • not fonund 404 • eror 404 not found • the requested url was not found on this server

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − سه =

مشاوره رایگان

لطفا اطلاعات خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم
ارسال
close-link