بازاریابی تعاملی چیست و چطور عمل می کند؟

بازاریابی تعاملی چیست و چطور عمل می کند؟

در ادامه این مطلب قصد داریم به بازاریابی تعاملی و نحوه عملکرد آن را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

بازاریابی تعاملی

بازاریابی تعاملی چیست و چطور عمل می کند؟ بازاریابی تعاملی در تقابل با بازاریابی سنتی می باشد. فکر کنید شما تبلیغ یک برند معروف را مشاهده می کنید.

پس از مشاهده تبلیغ با مسئول شرکت صحبت کرده و یا از کیفیت محصول صحبت نمایید و آن را تشریح کرده یا غیره خیلی سخت باشد که شما می توانید راهی را پیدا کنید و با مسئولان برند صحبت کنید.

فکر کنید صاحب یک برند فضایی را برای شما فراهم خواهد کرد که توسط آن می توانید نظرات احساسات و نیازهای خود در میان بگذارید.

اگر شما با برندی مواجه شدید که برای شما فضایی را برای در میان گذاشتن نظر در نظر گرفته باشد مطمئن شوید که از بازاریابی سنتی عبور کرده و از بازاریابی تعاملی استفاده می کند. تقریباً ۵۵ درصد افراد تمایل دارند تا با برند ها و شرکت هایی که محصولات آن ها را خریداری می‌کنند، گفت‌وگو داشته باشند.

 

انواع بازاریابی تعاملی

توجه داشته باشید تولید محتوا برای برقراری ارتباط با مخاطبان مهمترین اصل در بازاریابی می باشد. در بازاریابی تعاملی باید از محتوای تعاملی استفاده نمایید که این نوع محتوا بیشتر مشتریان آینده را برای خرید ترغیب خواهد کرد. به گونه‌ای با مشتریان ارتباط برقرار می‌کند که گویی فقط شخصیت او قرار گرفته است. به طور کلی انواع بازاریابی تعاملی عبارتند از:

انواع بازاریابی تعاملی

  • داستان سرایی تعاملی

انسان ذاتاً در قبال شنیدن داستان زندگی آدم ها فقط یک سنگ یا نحوه تاسیس یک کارگاه علاقه بسیاری دارد. شما در حال خواندن این داستان یک غار در مقابل قرار خواهد گرفت منتظر اتفاق بدی چیست؟ و برای خواندن ادامه دهید.

اگر داستانی در مورد برند نوشته شده باشد و جذاب باشد باعث می‌شود مخاطب این داستان را به خوبی مطالعه کرده تا بدانند تا آخر به کجا ختم خواهد شد. از طرف دیگر نام برند یا محصولات همیشه در ذهن مشتریان توسط داستان‌سرایی باقی می‌ماند.

  • اینفوگرافی های تعاملی

اینفوگرافی ها یک نمونه عالی از بازاریابی تعاملی می‌باشند که بیشتر برند ها با اینفوگرافی های تعاملی آشنا می باشند. توجه داشته باشید تصاویر اینفوگرافیک سنتی از محتوا متنی زیادی برخوردار می باشند. در صورتی که بازاریابی تعامل تنها شامل عناصر قابل تشخیص می باشد. متن در آن بسیار کمتر استفاده شده و عناصر بیشتر طراحی خواهد شد.

  • فیلم تعاملی

بهتر است بدانید فیلم ها راهی برای تعامل برندها با مشتریان فراهم خواهد کرد. به عنوان مثال اگر شما کلیپ آموزشی خود را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید به گونه‌ای با مخاطبان در تعامل قرار می گیرید. به طور کلی می‌توان گفت فیلم می‌تواند محتوای کامل و جامعی را برای بازاریابی تعاملی باشد.

  • انجام مسابقه بین مخاطبان

یکی از بخش های بازاریابی مسابقات می باشد. بسیاری از افراد به مسابقات علاقه مند می باشند. به خصوص اگر سوالات مسابقه اطلاعات جالبی را در مورد برند منتشر کند. توجه داشته باشید اجرای مسابقه فرصتی برای تعامل بین مشتریان و برند تجاری خواهد بود.

اگر شما مسابقه با جایزه و قرعه کشی همراه کنید یک کمپین قوی بازاریابی به حساب می‌آید. وقتی یک مصرف کننده مسابقه برگزار می‌کند برای گفت‌وگو و به خاطر سپردن برند تشریح خواهد شد. و این ادامه چرخه به این صورت ادامه پیدا خواهد کرد.

  • ایمیل های تعاملی

اکثر شرکت های ایرانی با ایمیل مارکتینگ آشنایی دارند. اغلب شرکت‌ها در دنیا از ایمیل مارکتینگ استفاده خواهند کرد که برخی از بازاریاب ها نیز بر روی همین تاکید می کنند.

برای جلب توجه خوانندگان برنامه‌ریزی بیشتر محتوای خاصی را در ایمیل ها قرار داده تا باعث جلب توجه شود. استفاده از محتوای تعاملی باعث می‌شود تا برند را در تبلیغات ایمیلی بهبود دهد. اگر شما از محتوای تعاملی استفاده کنید باعث می‌شود تا خواننده پس از اینکه ایمیل خود را باز کرد شگفت زده شود.

  • محتوای ایجاد شده توسط کاربر

یکی دیگر از بازاریابی تعاملی دعوت از کاربران برای اشتراک گذاری محتوا می باشد. بهترین نمونه های استفاده از محتوای تعاملی همین روش می باشد که در شبکه‌های اجتماعی اغلب با هشتگ می‌باشد. بهترین عملکرد را به همراه خواهد داشت که باعث می شود شما از کاربران کمک بگیرید.

یک روش بسیار عالی برای جلب توجه مخاطبان به رنک می باشد. اگر شما اینستاگرام را مشاهده کنید بسیاری از کاربران از خواندن نظر سایرین راضی خواهند بود. در واقع اطلاعات دیگران به چه صورت فکر می‌کنند باعث می شود شما نیز ب‌توانید از این کاربرد به عنوان محتوای تعاملی بهره مند شوید.

  • انجام نظرسنجی

یکی دیگر از انواع بازاریابی تعاملی؛ انجام نظرسنجی می‌باشد که باعث می‌شود تا تجربه مشتری را بهبود دهد. به طور کلی می توان گفت نظر‌سنجی یک فرایند در درخواست بازخورد در کل فرآیند فروش می باشد. شما در این نظرسنجی اطلاعات ارزشمندی را در مورد فرآیندها، سودمند بودن محصول برای مدیران نظر خواهید داد.

مشتری نیز به این نتیجه خواهد رسید که عقیده و نظر مشتریان برای مدیران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.  هر کسب و کاری باید بازاریابی مستقیم را در نظر گرفته و از آن بهره‌مند شوند.

نوع بازاریابی مستقیم که شما برای کسب و کار خود انتخاب می کنید بستگی به صنعت اصول اخلاقی کسب و کار شما دارد. با در نظر گرفتن این عوامل می توانید بهترین نوع آن را انتخاب کرده و از آن بهره مند شوید.

 

مزایای بازاریابی تعاملی

در ادامه مبحث بازاریابی تعاملی چیست و چطور عمل می کند؟  باید گفت که برند ها از ابزارهای مختلف بازاریابی تعاملی با ارسال پیامک با توجه به نیاز به رفتارهای خواسته مشتری بیشتر خواهد کرد. اگر اینترنت دیگر قابل کنترل باشد همه می‌توانند اثرات برنامه‌های خود را به راحتی بررسی و مد نظر قرار دهند.

بازاریاب ها با نفوذ و حضور در جامعه های مجازی اینترنتی با توجه به مشارکت طلبیدن مشتریان برای سرمایه گذاری بلند مدت را برای خود ایجاد خواهند کرد. در فضای اینترنتی استفاده از تعلقات جایابی زمینی را به خوبی برای افراد فراهم می‌کند. معمولاً در این نوع از تبلیغات شرکت فا برای تبلیغاتی وب سایت ها را با توجه به پیشنهاد بازاریاب به خریدار خواهد کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان رشد ۳۶۰ تماس گرفته و اطلاعات لازم را در این زمینه دریافت نمایید. تا بتوانید بهترین و موثرترین روش بازاریابی و بازاریابی تعاملی را انتخاب کرده تا در کسب و کار خود موفق شوید.

مزایای بازاریابی تعاملی

بازاریابی تعاملی چیست؟

بازاریابی تعاملی یعنی افراد نسبت به چیزی که خریداری می کنند می توانند نظرات پیشنهادات و احساس خود را با مسئول ان برند در میان بگذارند.

انواع بازاریابی تعاملی کدامند؟

اینفوگرافی های تعاملی، فیلم تعاملی، انجام مسابقه بین مخاطبان، ایمیل های تعاملی، محتوای ایجاد شده توسط کاربر و انجام نظرسنجی.

بازاریابی تعاملی را به چه افرادی بسپاریم؟

بازاریابی تعاملی را به تیم متخصص و بسپارید. پیشنهاد می‌کنیم با تیم تخصصی رشد ۳۶۰ در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + چهار =

مشاوره رایگان

لطفا اطلاعات خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم
ارسال
close-link