بازاریابی صادراتی چیست؟

بازاریابی صادراتی چیست؟

در گذشته دسترسی به بازار جهانی بسیار کم بود. اما امروزه دسترسی به بازار جهانی نسبت به گذشته پیشرفت های بسیاری داشته و سود بالایی به دست می‌آورد.

برای کسب و کارهای کوچک نیز قابل دسترسی می باشند بسیار کمتر شده و توسعه تولیدی بین المللی یکی از گزینه های بسیار مناسب برای بازاریابی صادراتی می باشد.

توجه داشته باشید یک استراتژی بازاریابی حساب شده و تهاجمی و بازاریابی صادراتی می باشد که با اجرای صحیح بازاریابی صادرات شما باید اطمینان داشته باشید که رشد و فروش صادرات در مرحله صحیح انجام شود. در خارج از کشور یک شرکت باید تعیین کنید که در محیط با بازارهای بالقوه های خود را مشخص کند.

بازاریابی صادراتی چیست؟

در پاسخ به سوال بازاریابی صادراتی چیست؟ باید گفت که بازرسان بازاریابی صادراتی به بازاریابی گفته می‌شود که بر اساس آن یک شرکت محصولات و خدمات خود را به یک کشور دیگر می فروشند.

محصولات در سطح بین‌المللی در کشور خود تولید می‌شود و شرکت آن را به خریداران توزیع و پخش می کند. اما بین کالاهای در داخل کشور ما و در کشورهای خارجی مورد استفاده قرار می گیرد تفاوت هایی وجود دارد.

محصولات به طور خاص برای مشتریان خارجی به بازار عرضه خواهد شد و یک طرح بازاریابی صادراتی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

احتیاج به بازاریابی در خارج از کشور

با گسترش بازاریابی در خارج از کشور در سطح بین المللی یک کسب و کار می تواند فروش محصولات خود را چند برابر کند. اما بهتر است بدانید شما می‌توانید تصور کنید که بازارهای خارجی تا چه اندازه نسبت به مشتریان محلی برای شما سودمند خواهدبود.

ارتباطی بازاریابی بین تامین کنندگان و خریداران خارجی می باشد. پس بهتر است بدانید که پلن بازاریابی صادراتی شما از آن می توان استفاده کرد و محصولات را در دسترس خریداران بین المللی و همه افراد قرار دهید.

احتیاج به بازاریابی در خارج از کشور

ایجاد یک پلن بازاریابی صادرات

توجه داشته باشید هر طرح موفق بازاریابی با تحقیقات کامل در بازار شروع خواهد شد. اولین پروژه تحقیقات بازاریابی سخت‌ترین پروژه می باشد.

چرا که فضا بسیار ناشناخته بوده اما اطلاعات لازم را جمع آوری کنید و پیش‌بینی نحوه فروش یک محصول در یک مکان خاص جغرافیایی می توانید بارها و بارها این اطلاعات را استفاده نمایید.

پایگاه داده اطلاعات شخصی خود در بازارهای جهانی را ایجاد می کنید و یاد می گیرید که خود را در جریان تحولات تجارت بین الملل قرار دهید؛ بهتر است بدانید.

محصولات خود را به کدام کشور باید ارسال کرد؟ تحقیقات بازار ابزار قدرتمند برای کاهش و کنترل جهانی می باشد. برخی از موارد بسیار مهم را در ادامه ذکر می کنیم.

انتخاب کشور خارجی

اولین مرحله ای که شما می توانید برای یک برنامه بازاریابی صادراتی ایجاد کنید؛ انتخاب کشور می باشد. بهتر است بدانید این مرحله ساده ترین مرحله و همچنین مهم ترین مرحله به حساب می آید.

اما با تمرکز در اطلاعات می توانید شروع کنید اگرچه هر کشور دیدار در مورد تفاوت‌های فرهنگی و رفتارهای خرید فرق دارد. می توان به طور کلی به این قاره ها نسبت پس از اینکه شما یک قاره را انتخاب کردید در مورد سه مکان حداقل تحقیق کنید.

تحقیقات شرایط طبیعی

بهتر است بدانید شرایط طبیعی تا حد زیادی به محصولی که شما قصد فروش آن را دارید بستگی دارد. مثل آب و هوا، اندازه کشور، محیط و سهولت جابه جایی و … همه اینا در موفقیت گسترش بین المللی بستگی دارد.

به عنوان مثال می توان گفت برای کشورهای که دارای مناطق کوهستانی باشد و رفت و امد سخت باشد شما نمی توانید کالای فاسدشدنی را به فروش برسانید. چرا که قبل از فروش احتمال مرگ محصولات شما وجود دارد.

تحقیقات اقتصادی و اجتماعی

باید آمار اقتصادی و اجتماعی دقیق منطقه داشته باشید که بتوانید محصولات مناسبی را در آن کشور به فروش برسانید. لباس های مد روز امکان دارد در برخی از کشورهای آفریقایی آسیا بسیار گران قیمت باشند اما کیفیت مواد مورد نیاز شما اجازه محصول در بازار بین المللی تغییر کند که کیفیت و قیمت کالا در مکان های خارجی مطابقت دهید.

ابتدا باید مشخص کنید که شما قصد چه محصولی را دارید. طبقه پایین و طبقه بالا و کسب و کارها از جمله مواردی می باشد که از نظر کیفیت و کمیت و قیمت انتظارات متفاوتی دارند.

چشم انداز رقبا

شایان ذکر است بازاریابی خارجی تنها مکانی می باشد که در آن رقابت کردن ارزش بالایی دارد. بهتر است بدانید بیزینس و تجارت بین المللی از صدها سال پیش برقرار بوده و فعالیت تجاری بین المللی انجام شده است که بازدهی بالایی داشته است.

بنابراین تراکم رقابت در یک کشور خارجی برای انتشار عدم وجود یک صنعت سودآور می تواند استفاده نمایید. اطمینان داشته باشد که تحقیقات مربوط به تراکم رقابت تحقیق در مورد شرکت های محلی برای کسب و کارهای بین المللی می باشد.

 

استراتژی های لازم در بازاریابی صادرات

در ادامه مبحث بازاریابی صادراتی چیست؟ بهتر است بدانید بازاریابی صادرات نسبت به بازاریابی هایی که درون کشور انجام می‌شود بسیار متفاوت می باشد.

برای بازاریابی صادرات استراتژی های خاصی می باشد که در موارد مشابه بازاریابی داخلی است اما چالش برانگیز تر می باشد. برخی از استراتژی های لازم در بازاریابی صادرات عبارتند از:

 1. استراتژی های قیمت گذاری
 2. بازار یابی آنلاین
 3. بازاریابی سنتی
 4. برنامه های خاص بازاریابی فرهنگی

استراتژی های لازم در بازاریابی صادرات

پیدا کردن مشتری برای صادرات

می توانید از راه های بسیاری برای پیدا کردن مشتری برای بازاریابی و صادرات استفاده کنید. برخی از این راه حل ها عبارتند از:

 • اتاق های بازرگانی
 • حضور نمایشگاه به عنوان متصدی یا غرفه دار و به عنوان بازدید کننده
 • وب سایت نمایشگاه
 • وبسایت واردکننده
 • شبکه اجتماعی لینکدین
 • بازار عمده فروش جهانی
 • وب سایت خرده فروشی مانند آمازون
 • جستجو در گوگل
 • وب سایت الکسا
 • گوگل مپ
 • فضای مجازی و رسانه های اجتماعی

بازاریابی تخصصی کسب و کار خود را به تیم حرفه ای و قدرتمند رشد ۳۶۰ بسپارید تا با راه حل های مناسب و حرفه ای بهترین موفقیت را برای کسب و کار شما ایجاد کندو می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت رشد ۳۶۰ با کارشناسان حرفه‌ای و مجرب در تماس بوده و اطلاعات و مشاوره های لازم را به صورت کاملا رایگان دریافت نمایید.

بازاریابی صادراتی چیست؟

بازاریابی صادراتی معمولا به بازاریابی گفته می‌شود که بر اساس محصولات و خدمات خود را به یک کشور دیگر را به فروش می رساند.

آیا می توان به مناطق کوهستانی که شرایط حمل و نقل در آن سخت است کالاهای فاسد شدنی ارسال کرد؟

ارسال کارایی فاسد شدنی به منطقه کوهستانی که شرکت حمل و نقل در ان سخت است یعنی مرگ محصولات قبل از به فروش رساندن آن ها که کاری بیهوده می باشد.

از چه طریقه می توان مشتری برای صادرات پیدا کرد؟

توسط شبکه اجتماعی لینکدین، جستجو در گوگل، فضای مجازی و رسانه‌های اجتماعی، مراجعه به سایت نمایشگاه و ... می توانید راه هایی را برای پیدا کردن مشتری در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − هفده =

مشاوره رایگان

لطفا اطلاعات خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم
ارسال
close-link