بازاریابی محدود چیست؟

بازاریابی محدود چیست؟

بازاریابی محدود چیست؟ معمولاً به بازاریابی از نوعی نزدیک نیز گفته می‌شود که به عنوان بازاریابی مجاورتی یا در مورد نزدیک شناخته می شود.

همانطور که می دانید کسب و کارها در دنیای امروز به سمت و سوی فناوری‌های جدید رفته اند که برای تحت تاثیر قرار دادن مشتریان می باشد. بازاریابی دیجیتال الگوی قالب روش‌های بازاریابی در حال حاضر می باشد.

بازاریابی محدود یا همان بازاریابی مجاورتی یکی از انواع روش های بازاریابی دیجیتالی می باشد که از اهمیت بالایی برخوردار است.

امروزه با توجه به رشد و گسترش استفاده از تلفن های همراه از طریق وای فای، بلوتوث می توان پیام تبلیغاتی مشخص یا و …. را برای افرادی که از محدوده وای فای و بلوتوث عبور می کنند ارسال کرده و از آن بهره مند شوید تا بتوانید این افراد را جذب کسب و کار خود کنید.

 

نحوه انجام بازاریابی محدود یا بازاریابی محیطی

در پاسخ به سوال بازاریابی محدود چیست؟ بهتر است بدانید فروشگاه ها و شرکت های بسیاری هستند که تخفیف ویژه کالاها و خدمات خاص خود را به مشتریان از طریق پیام کوتاه ارسال خواهندکرد. موسسه ها و شرکت ها اجازه خواهد داد تا افراد بیشتری را با پیشنهادات ویژه برای آن ها ارسال کند.

به عنوان یک ارتباط طولانی و قوی بین مشتری و مخاطب باقی می‌ماند. بازاریابی محدود استفاده از تکنولوژی‌های روز و فناوری ارتباطات بی سیم می باشد که برای پیام رسانی و هدفمند درصد محلی و در محدوده مشخصی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

توجه داشته باشید کمپین های بازاریابی محدود افرادی را مورد هدف قرار خواهند داد که در شعاع خاصی از فروشگاه یا شرکت عبور می کنند و امکان دریافت پیام های تبلیغاتی برای آن ها فعال باشد.

توجه داشته باشید پیام های ارسالی علاوه بر پیام های متنی و کوپن های تخفیف دار می تواند شامل ویدئو، نقشه، لوکیشن، نظرسنجی، لینک وب سایت و غیره باشد که افراد جذب کسب و کار خواهد شد. هدف نهایی در بازاریابی تشویق و علاقه به تجارت مورد نظر شما می باشد. در بسیاری از کمپین های بازاریابی اطلاعات مفید از نزدیک به مخاطبان داده می‌شود.

همچنین امکان دارد در کنار تامین شما به رنگ و محصول مورد نظر اطلاعات ورزشی پرطرفداری از یک مسابقه مهم، یک نقشه مفید توریستی ارسال کنید. با توجه به اهمیت بازاریابی از نزدیک و بازاریابی محدود پیشنهاد می کنیم با دقت انجام دهید.

اگر بازاریابی از نظر تعداد و یا محتوا غیر مسئولانه باشد؛ علاوه بر اینکه نتیجه مثبتی برای شما ندارد می‌تواند نتیجه معکوس داشته باشد و آن را به عنوان هرزنامه شناسایی می‌کند. پس بهتر است شما تعداد حجم و همچنین صورت محتوا را از اهمیت ویژه برخوردار بوده و پیام مناسبی را ارسال نمایید.

نحوه انجام بازاریابی محدود یا بازاریابی محیطی

بازاریابی محدود در چه مواردی استفاده خواهد شد؟

در ادامه مبحث بازاریابی محدود چیست؟ باید ذکر کنیم که بسیاری از کسب و کارها امروزه از کمپین های بازاریابی محدود یا بازاریابی مجاورت استفاده می‌کنند.

اطلاعات جدید از محصولات و خدمات خود به مصرف کنندگان و مشتریان ارسال کرده که علاوه بر آن ارتباط بین مشتریان و ارائه دهنده نیز بهبود پیدا می‌کند که تمایل بیشتری را در مخاطب القا کنند. اماکن فرهنگی، پردیس های سینمایی برای کسب و کار هایی می باشد که از بازاریابی محدود استفاده خواهند کرد.

فروشگاه متنوع برای جلب توجه افراد حاضر در محدوده مجتمع معمولاً از پیام های تبلیغاتی جذاب استفاده خواهند کرد. همچنین در استادیوم ها، فرودگاه ها، بانک ها، هتل ها و اقامتگاه های تفریحی، پمپ بنزین، آژانس های مسافرتی، رستوران و فودکورت ها، دانشگاه و مراکز علمی-آموزشی و مترو و … از جمله مواردی می باشند که از بازاریابی محدود استفاده می‌کنند.

بازاریابی محدود در چه مواردی استفاده خواهد شد؟

فناوری مجاورتی و استفاده در بازاریابی

توجه داشته باشید شما اگر بخواهید بازاریابی محدود و مجاورتی را به درستی بشناسید باید درک صحیح از فناوری‌ های مجاورتی را داشته باشید. با توجه به ورود فناوری‌های جدید به زندگی انسان ها کسب و کار و مشاغل بسیاری هستند که به سمت و سوی استفاده تجاری از فناوری ها به ویژه تکنولوژی های دیجیتال حرکت کرده اند.

امروزه در لوازم خانگی نیز از اینترنت استفاده می شود. یکی از اتفاقات بسیار مهم مبتنی بر مکان یا فناوری مجاورتی می باشد.

بهتر است بدانید دریافت نوتیفیکیشن‌ها، مکان یابی در محیط های بسته یا هر چیز دیگری که توسط گوشی‌های هوشمند انجام شود و به معنی استفاده از اطلاعات مکانی در زمان مناسب می باشد که به خدمت بازاریابی مجاورتی در خواهد آمد.

برای بازاریابی مجاورتی یعنی اشیایی که قابل اینترنت باشند؛ مثل گوشی‌های هوشمند، اسمارت فون ها و … با توجه به موقعیت و مکان شرکت یا فروشگاه آن واکنش نشان خواهند داد. اطلاعات و داده‌های بیشتر می‌توانند خدمت شما و تعلقات فروشگاه شما در آید.

مخاطبان بازاریابی محدود

امروزه همان طور که می دانید بیش از ۷ میلیارد تلفن همراه در دست مخاطبین و مصرف کنندگان در سراسر جهان وجود دارد. یکی از اساسی ترین ابزار در قرن ۲۱ می باشد مصرف‌کننده که از تلفن هوشمند استفاده می کند به ویژه در دوران پاندمی کرونا و همچنین رشد کسب و کارهای دیجیتال در طی روز احتمال دیدن و مشاهده کمپین تبلیغاتی با استراتژی بازاریابی مجاورتی را دارد.

برای مصرف‌کنندگان جوان اثرگذاری بازاریابی اینترنی بیشتر می باشد. چرا که خریداران جوان تمایل دارند تا از فناوری های مدرن استفاده کرده و تمامی تبلیغاتی مثل کسب و کارها با توجه به فناوری‌های نوین انجام می شود. به این صورت قادر خواهد بود تا تعداد بیشتری از مخاطبان را جذب فعالیت و کسب و کار خود ککند.

مخاطبان نوجوان تمایل دارند محصول خریداری شده در کمترین زمان ممکن به دست آن ها برسد که فرایند خرید هرچه کوتاه‌تر باشد پیشنهادهای فروش افزایش پیدا خواهد کرد.

همچنین بهتر است بدانید رشد فروشگاه اینترنتی و تمایل استفاده از گوشی تلفن همراه برای خرید باعث می‌شود که مخاطبان محصولات سفارشی شده در تلفن همراه را بیشتر نشان داده و از آن استقبال نمایند.

بهتر است بدانید مراکز خرید، نقره فروشی های بزرگ، هایپر مارکت ها و … که حداقل ۲ ساعت جوانان وقت خود را در آنجا سپری می‌کنند. منطقه بسیار مهم و عالی برای پیاده سازی و استراتژی بازاریابی های محدود می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با کارشناسان رشد 360 در تماس باشید و بهترین بازاریابی را برای کسب و کار خود داشته باشید. بازاریابی محدود همان بازاریابی محیطی می باشد. شما می توانید توسط تیم تخصصی رشد 360 بهترین بازاریابی را که مناسب کسب و کار شما می باشد را با کیفیت بالا انجام دهید.

بازاریابی محدود چیست؟

بازاریابی محدود معمولا به بازاریابی نزدیک گفته می‌شود که معمولاً برای فروشگاه ها، سوپرمارکت ها و ... استفاده شود و از طریق قابلیت وای فای و بلوتوث برای افراد در محدوده پیام تبلیغاتی ارسال می‌کند.

مخاطبان بازاریابی محدوده چه افرادی می باشند؟

مخاطبان بازاریابی محدود بیشتر جوان ها می باشند چرا که آنها بیشتر از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کند.

چگونه می توان بازاریابی محدود انجام داد؟

بازار یابی محدود به گونه‌ای است که برای هر افرادی که از اطراف فروشگاه یا مراکز خرید و فروش و ... عبور می‌کنند پیام تبلیغاتی ارسال می‌شود شما می توانید این کار را به تیم تخصصی رشد ۳۶۰ بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 20 =

مشاوره رایگان

لطفا اطلاعات خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم
ارسال
close-link