تبلیغات همسان چیست؟

تبلیغات همسان چیست؟

تبلیغات در وب سایت ها اهمیت بسیار زیادی دارند، چرا که درآمد ناشی از وبسایت از منبع همین تبلیغ های گوناگون می باشد. البته درآمد از تبلیغات ملزم به شرایط مختلفی است، تبلیغ علاوه بر درج در صفحه باید توسط کاربر کلیک بخورد.

یک مشکل بزرگ که در تبلیغات کلیکی وجود دارد، این است که هیچ تضمینی وجود ندارد که کاربر وارد سایت شود و تبلیغ را مشاهده کند. معمولا وقتی وب سایت ها را باز می کنیم با انبوه تبلیغات مختلف مواجه می شویم که شاید اصلا برایمان جالب نباشد و هیچ اهمیتی به آن ها ندهیم.

معمولا کاربر ها از این آگاهی دارند که تبلیغات منبعی برای درآمد ادمین وب سایت به شمار می آید، به همین دلیل هیچ اهمیتی به محتوای موجود در تبلیغ نداده و از کلیک بر روی آن ها امتناع می کنند. متاسفانه چنین شرایطی باعث شده تا درآمد وب سایت تا حد زیادی کاهش بیابد. یک راه چاره وجود دارد، آن هم تبلیغات همسان می باشد.

در این مقاله ابتدا تبلیغات همسان چیست؟ را مورد بررسی قرار می دهیم. مزیت های ناشی از تبلیغات همسان بسیار زیاد می باشد، با استفاده از این فرآیند جالب مانع از کاهش درآمد وب سایت خود شوید. اگر خواهان دریافت اطلاعاتی در رابطه با تبلیغات همسان می باشید، افتخار همراهی خود را نصیب ما کنید.

تبلیغات همسان چیست؟

تبلیغات همسان چگونه عمل می کند؟

برای تفهیم بهتر تبلیغات همسان چیست؟ از یک مثال ساده شروع می کنیم. فرض کنید شما در شبکه اجتماعی اینستاگرام دارای یک صفحه ی آشپزی می باشید. مطالبی که در این وب سایت قرار می دهید، کاملا مطابق با مسائل آشپزی می باشد.

با توجه با تعداد بازدید کنندگان پست های شما یک سری کسب و کار ها به شما درخواست تبلیغ می کنند، که البته درآمد مناسبی برای صفحه تان دارد. شما شروع به تبلیغ می کنید و پس از مدتی متوجه کاهش بازدید در صفحه ی خود خواهید شد، چرا که دنبال کنددگان به جای مشاده ی مسائل و پست های آشپزی با تبلیغ های مختلف رو به رو می شوند.

برای جلوگیری از ریزش صفحه باید از تبلیغات همسان استفاده کنید. به سراغ ان دسته از تبلیغات بروید که با محتوا های شما همخوانی دارند، موضوع صفحه ی شما آشپزی است. می توانید ظروف و وسایل خانگی را تبلیغ کنید. 

به جای معرفی محصول به صورت جداگانه، پست آشپزی و تبلیغ را با هم دیگر ترکیب کنید. یک پست یا استوری آماده کنید که غذای لذیذی را آموزش می دهید، هنگام پخت و پز به ظرفی که در آن غذا می پزید اشاره کنید و تبلیغ را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

در واقع تبلیغات همسان اجازه می دهد تا تبلیغ ها تغییر شکل بدهند و در ظاهر محتوا برای مخاطب نمایش داده شوند. در این صورت تمامی دنبال کنندگان از این ترفند احساس رضایت خواند داشت.

تبلیغات همسان باعث می شود با یک تیر دو نشان را بزنید، هم محصولی را تبلیغ کنید و هم چنین محتوای جدیدی را برای مخاطب ارائه دهید. تبلیغات همسان را می توان برای انواع وب سایت ها نیز ارائه داد. البته کاربرد چنین تبلیغاتی در وب سایت ها بیشتر می باشد.

ترفند های مربوط به تبلیغات همسان

با توجه به محدودیتی تبلیغات همسان دارند، نمی توان به سراغ هر کالا و محصولی رفت، چرا که اولین فاکتور برای انتخاب تبلیغ مطابقت آن با موضوع و محتوای صفحه می باشد.

  • با وجود چنین شرایطی برای افزایش درآمد صفحه از چندین تبلیغ استفاده کرده و به یک تبلیغ بسنده نکنید. به عنوان مثال در وب سایتی که مطالب ورزشی را در اختیار علاقمندان قرار می دهد و اخبار ورزشی منتشر می کند. به سراغ تبلیغ های لباس ورزشی بروید. چندین برند را انتخاب کرده و آن ها را درون وب سایت قرار دهید.
  • حتی می توانید یک تبلیغ را چندین بار در صفحه قرار دهید تا مخاطب چندین بار با تبلیغ تماس چشمی برقرار کند و ترغیب به کلیک و حتی خرید محصول شود.
  • پیش از آن که تمام محتوای سایت را نمایش دهید، تبلیغات را در اولیت قرار دهید.
  • در میانه ی صفحه و ما بین محتوای درج شده یک نوار از تبلیغ را قرار دهید.
  • تبلیغ را در موتور جست و جو قرار دهید. زمانی که کاربر برای موضوعی در نوار جست و جو موجود در صفحه سرچ می کند، یک تب جدید با موضوع تبلیغ به صورت خودکار برای کاربر نمایش داده شود. با این وجود توجه کاربر بیشتر جلب شده و امکان کلیک افزایش می یابد.

تبلیغات همسان

مزیت های ناشی از تبلیغات همسان

در ادامه ی مبحث تبلیغات همسان چیست؟ از مزیت های ناشی از این فرایند صحبت می کنیم.

  1. با وجود این که تبلیغات همسان به صورت هوشمندانه درون وب سایت و یا صفحه های شبکه اجتماعی قرار داده می شوند، نزخ بالا تری نسبت به تبلیغات معمولی دارند.
  2. تبلیغات همسان سبب آزردگی مخاطب و کاربر نخواهد شد. چرا که تنها یک عکس و یا تیتر می باشد و به مخاطب پیشنهاد داده می شود، در صورت عدم موافقت کاربر با استفاده از دکمه ی * نمایش داده نمی شود.
  3. چیزی که روال تبلیغات همسان است، عدم پرداخت وجه بابت درج تبلیغ درون صفحه ی وب سایت می باشد. هر چه کلیک تبلیغ بیشتر باشد، درآمد نیز بالا تر می رود.
  4. بر تن تبلیغات همسان یک لباس شیک و رسمی وجود داشته که باعث می شود، تبلیغات همسان اثر مثبتی بر ذهن کاربر و مخاطب بگذارد.

کلام پایانی

در این مقاله تبلیغات همسان چیست؟ را مورد ارزیابی قرار دادیم و برای تفهیم بهتر آن از چند مثال ساده استفاده شد. تبلیغات عنصر اصلی یک پیج و یا وب سایت می باشد، چرا که تنها راه درآمد از وب سایت درج همین تبلیغ ها می باشد.

استفاده از تبلیغات همسان باعث می شود تا علاوه بر حفظ بازید کنندگان صفحه، تبلیغ نیز بهتر دیده شود و مورد رضایت تبلیغ دهنده، صاحب وب سایت و کاربر ها شود. مجموعه ی رشد 360 که آژانس دیجیتال مارکتینگ می باشد، می تواند شما را در طرز ساخت تبلیغات همسان یاری کند.

آیا امکان دارد تبلیغات همسان نیز دیده نشود؟

بله، زمانی که تبلیغات همسان به صورت اصولی انجام نشود، شکست می خورد.

نحوه ی جلوگیری از ایجاد مزاحمت تبلیغات همسان برای مخاطب به چه صورت است؟

تبلیغات باید مطابق فرم اصلی وب سایت پیش برود و مباعث هدر رفت وقت کاربر نشود.

بهترین حالت یک تبلیغ همسان به چه صورت است؟

می توان تبلیغ را مانند یک پست و محتوای اصلی درون صفحه درج کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 3 =

مشاوره رایگان

لطفا اطلاعات خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم
ارسال
close-link