چطور یک استراتژی مناسب برای تولید محتوا ایجاد کنیم تا به رشد و بهبود سئو کمک کند؟

چطور یک استراتژی مناسب برای تولید محتوا ایجاد کنیم تا به رشد و بهبود سئو کمک کند؟

سئو سایت یا بهینه سازی محتوا برای موتور های جست و جو، از مهم ترین مواردی است که توجه به اصول و قوانین آن سبب افزایش ترافیک و همین طور افزایش نرخ تبدیل در یک وب سایت می شود. شاخص ترین بخش سئو داخلی یک سایت، استراتژی محتوا هدفمند برای آن وب سایت است.

تولید محتوا تاثیر گذار و هدفمند، نیازمند به داشتن یک استراتژی درست است. در ادامه با ما همراه باشید تا به این سوال که چطور یک استراتژی مناسب برای تولید محتوا ایجاد کنیم تا به رشد و بهبود سئو کمک کند؟ پاسخ دهیم.

چطور یک استراتژی مناسب برای تولید محتوا ایجاد کنیم تا به رشد و بهبود سئو کمک کند؟

آشنایی با دو استراتژی تولید محتوا

به طور کلی هر وب سایت برای دریافت رتبه بهتر در نتایج موتور های جست و جو و در نتیجه افزایش بازدید ها به سئو نیاز دارد و تولید محتوا بهینه اصلی ترین هدف برای بهینه سازی است اینکه چطور یک استراتژی مناسب برای تولید محتوا ایجاد کنیم تا به رشد و بهبود سئو کمک کند؟

اهمیت بالایی در افزایش تعداد بازدیدها دارد. از سوی دیگر افزایش نرخ بازدید های یک وب سایت همیشه به معنی افزایش نرخ تبدیل نیست. در واقع، سئو اصولی علاوه بر افزایش ترافیک وب سایت، به افزایش نرخ تبدیل هم کمک می کند. همان طور که اشاره شد، استراتژی محتوا مهم ترین رکن سئو سایت است.

برای اینکه محتوا مورد نظر شما در موتور های جست و جو رتبه بهتری دریافت کند، لازم است تا استراتژی مناسبی برای تولید محتوا انتخاب کنید. دو استراتژی مهم در زمینه تولید محتوا وجود دارد که به ترتیب شامل استراتژی تولید محتوا مخاطب محور و استراتژی تولید محتوا بر اساس کلمه کلیدی هستند.

با وجود اینکه تولید محتوا با هدف تحقق کلمه کلیدی و بر اساس آن ممکن است بیشترین بازدهی را برای افزودن ترافیک وب سایت شما داشته باشد، اما اگر در وب سایتتان اطلاعات مفیدی در رابطه با کلمه کلیدی ارائه ندهید، احتمالا شانسی برای افزایش نرخ تبدیل نخواهید داشت.

البته دقت کنید که موتور های جست و جو نتایج را بیشتر بر اساس کلمه کلیدی رتبه بندی می کنند ولی با وجود اینکه در الگوریتم های جدید موتورهای جست و جو توجه به کلمه کلیدی کم رنگ شده است اما جایگاه کلمات کلیدی در تولید محتوا همواره ارزشمند است.

با این حساب یافتن یک پاسخ واضح برای سوال چطور یک استراتژی مناسب برای تولید محتوا ایجاد کنیم تا به رشد و بهبود سئو کمک کند؟ با چالش رو به رو شد، در ادامه با بررسی نکات مهمی به شما در یافتن پاسخ این سوال کمک می کنیم.

استراتژی تولید محتوا را چطور ایجاد کنیم؟

برای اینکه دریابید چطور یک استراتژی مناسب برای تولید محتوا ایجاد کنیم تا به رشد و بهبود سئو کمک کند؟ باید گام های زیر را پشت سر بگذارید.

  • گام اول: مشخص کردن اهداف

شما ابتدا باید اهدافتان را مشخص کنید و به این موضوع بیاندیشید که چطور یک استراتژی مناسب برای تولید محتوا ایجاد کنیم تا به رشد و بهبود سئو کمک کند؟

سر نخ دستتان بیاید که باید چه محتوایی را با چه فراخوان هایی تولید کنید. زمانی که شما اهدافتان را مشخص می کنید، می توانید طبق یک برنامه ریزی درست و اصولی محتواهایتان را تولید کنید.

  • گام دوم: شناسایی مخاطبان اصلی و نیازهایشان

در این مرحله از استراتژی تولید محتوا باید مخاطبان اصلی خود و نیاز هایشان را شناسایی و درک کنید. بدیهی است که کسب و کار و سایت شما بیش از یک نوع مخاطب دارد و باید به گونه ای تولید محتوا کنید که طبق علایق و نیاز های مخاطبانتان باشد.

  • گام سوم: تعیین تخصص منحصر به فرد خود

مخاطبان شما برای دنبال کردنتان باید بدانند که محصولات یا خدمات برند شما چه تفاوت و یا برتری نسبت به بقیه ی برند ها دارد؛

بنابراین شما باید به طور دقیق بررسی کنید که برند شما چه ویژگی های منحصر به فردی دارد که آن را از سایر برند ها متمایز ساخته است.

  • گام چهارم: جهت گیری محتوا

در این مرحله بعد از انجام درست گام های قبلی محتوای شما جهت می گیرد و یک نقشه راه برایتان ایجاد می شود.

  • گام پنجم: انتخاب کلمات کلیدی

شما در این مرحله باید کلمات کلیدی مناسب با محتوای خود و کلمات کلیدی رقابتی را انتخاب و مشخص کنید. کلمات کلیدی به مخاطبان کمک می کنند تا به راحتی محتوای مرتبط با نیاز خود را پیدا کنند.

چطور یک استراتژی مناسب برای تولید محتوا ایجاد کنیم تا به رشد و بهبود سئو کمک کند؟

  • گام ششم: ایجاد تقویم محتوایی

از این پس شما می توانید یک تقویم محتوایی بسازید و طبق آن کار تولید محتوا را آغاز کنید.

  • گام هفتم: تولید محتوا

در این مرحله که آخرین گام برای یافتن اینکه چطور یک استراتژی محتوا مناسب ایجاد کنیم تا به رشد و بهبود سئو کمک کند، است باید اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری کرده و طبق یافته های جمع آوری شده از گام های قبلی و تقویم محتوایی، محتوای مناسب خود را تولید کنید.

سخن پایانی

در این گفتار در پاسخ به سوال چطور یک استراتژی مناسب برای تولید محتوا ایجاد کنیم تا به رشد و بهبود سئو کمک کند؟ چند گام اساسی برای انتخاب بهترین استراتژی تولید محتوا را برشمردیم. تولید محتوا مناسب تا حد زیادی می تواند در سئو سایت و رتبه آن در نتایج موتور های جست و جو موثر باشد.

اگر استراتژی درستی برای تولید محتوا نداشته باشید، هر اندازه هم که سئو داخلی و خارجی سایتتان مناسب باشد و برای تبلیغات هزینه صرف کنید، شانس زیادی برای افزایش نرخ تبدیل ندارید. در دنیای رقابتی کسب و کار های اینترنتی بهتر است برای انتخاب بهترین استراتژی تولید محتوا از متخصصان این زمینه مشورت بگیرید.

آژانس دیجیتال مارکتینگ رشد ۳۶۰ یک مجموعه فعال در زمینه انجام انواع خدمات دیجیتال مارکتینگ با بیش از یک دهه سابقه درخشان است. کارشناسان رشد ۳۶۰ می توانند در انتخاب بهترین استراتژی تولید محتوا طبق آخرین تغییرات الگوریتمی موتور های جست و جو کمک کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت رشد ۳۶۰ مراجعه کنید.

آیا داشتن استراتژی برای تولید محتوا الزامی است؟

بله استراتژی محتوا به عنوان یک نقشه راه کار تولید محتوا را برای شما آسان می کند.

در استراتژی تولید محتوا باید چه نکاتی را رعایت کرد؟

استراتژی تولید محتوا دارای دو نوع مخاطب محور و بر اساس کلمات کلیدی است اما باید اول به تحقیق و آنالیز رقبا در صنف خود بپردازید.

چه کسی استراتژی تولید محتوا را باید بنویسد؟

نوشتن این استراتژی برعهده کسی است که سئو سایت شما را انجام می دهد چراکه بیشتر از هر کسی اطلاع دارد که سایت شما به چه محتوایی نیاز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − دوازده =

مشاوره رایگان

لطفا اطلاعات خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم
ارسال
close-link