سایت لینک چیست و چطور می توان آن را به دست آورد؟

سایت لینک چیست و چطور می توان آن را به دست آورد؟

در رابطه با اینکه سایت لینک چیست و چگونه عمل می کند‌، باید بگوییم که فهرست فرعی است که در نتایج جستجو، پایین لینک اصلی سایت یعنی url قرار می گیرد.

Sitelinks باعث راحتی کاربران می شوند و به همین دلیل نرخ کلیلک را بالا می برند و دقیقا به همین دلیل بسیار مهم می باشند. در ادامه با ما همراه باشید تا متوجه شوید که سایت لینک چیست و چطور می توان آن را به دست آورد؟

سایت لینک چیست و چطور می توان آن را به دست آورد؟

سایت لینک چیست؟

همان طور که گفته شد، سایت لینک ها، در نتایج جستجوی گوگل، زیر url اصلی سایت قرار می گیرند و کاربران را به صفحات دیگری به غیر از صفحه اصلی سایت ارجاع می‌ دهند.

در پاره ای از موارد، سایت لینک ها به همراه یک کادر جستجو ظاهر می شوند که کاربران سایت با استفاده از آن کادر می توانند مستقیما به جستجو در سایت مورد نظر بپردازند.

اما لازم به ذکر است که وجود سایت لینک ها، زیر لینک اصلی سایت در نتایج جستجوی گوگل مزایای مختلفی را به همراه دارند که با اطلاعاتی که در این مقاله درباره مسئله سایت لینک چیست و چطور می توان آن را به دست آورد؟ می توانید با آن ها آشنا شوید. مزایای سایت لینک برای وب سایت ها عبارت اند از:

  • امکان مرور راحت تر سایت توسط کاربران

همان طور که گفته شد سایت لینک ها مرور کاربران در سایت ها را راحت تر می کنند. گاهی ممکن است کاربرانی که نام و یا آدرس سایت شما را در گوگل جستجو می کنند، تمایلی به ورود به صفحه اول سایتتان نداشته باشند.

اما سایت لینک‌ ها با ارجاع مستقیم کاربران به سایر قسمت های سایت که ممکن است بیشتر با خواسته کاربران تناسب داشته باشد، سبب می شوند تا کاربران به جستجوی سایر قسمت های سایت تشویق شوند و این کاملا به نفع کاربر و سایت می باشد.

  • ایجاد اعتماد و اعتبار بیشتر

یکی از معیار های مهم برای اعتماد به سایت های مختلف، سایت لینک ها هستند. زمانی که سایت لینک ها در نتایج گوگل مشاهده می شوند، یعنی گوگل به این وب سایت ها اعتماد کافی دارد تا به آن ها سایت لینک بدهد.

بر اساس همین گفته، سایت لینک ها اعتماد و اعتبار بیشتری برای سایت ها ایجاد می کنند. پس آشنایی با این مسئله که سایت لینک چیست و چطور می توان آن را به دست آورد؟ به رشد سایت شما هم کمک می کند.

  • هدایت ترافیک به سایر قسمت های سایت

طراحی سایت باید به گونه ای باشد که به کاربران این امکان را بدهد که به راحتی محتوا یا صفحاتی که شما قصد تبلیغشان را دارید، پیدا کنند. از مزایای سایت لینک ها این است که ترافیک جستجوی ارگانیک را که معمولاً روی صفحه اول سایت متمرکز می شود، در سراسر سایت شما توزیع کنند.

اما یکی از اثرات جانبی این امر، این است که گاهی این صفحات به نوعی تبدیل به صفحات فرود سایتتان نیز می شوند و همیشه باید این نکته را در نظر داشت که ممکن است کاربران زیادی اولین تاثیر از سایت شما را از طریق این صفحات دریافت کنند. در نتیجه دیدگاهشان نسبت به سایت شما از این طریق شکل بگیرد.

با توجه به این که ممکن است هر کاربر با کلیک روی یک لینک، وارد این صفحات شود، اما وجود لینک به این صفحات در گوگل این ضمانت را می دهد که تنها درصد خاصی از کاربران برای ورود به سایت شما روی لینک این صفحات کلیک کنند.

بر همین اساس این صفحات باید بهترین طراحی را داشته باشند. پس برای اینکه سایتتان از این مزایا بهره مند شود، باید بدانید که سایت لینک چیست و چطور می توان آن را به دست آورد؟

چطور می توان سایت لینک ها را به دست آورد؟

اگر سوال شما هم این است که سایت لینک چیست و چطور می توان آن را به دست آورد؟ لازم به ذکر است که سایت لینک ها به طور خودکار هستند و هیچ مراحل ثابتی وجود ندارند که بتوانید آن ها را برای دریافت سایت لینک ها در وب سایت خود دنبال کنید اما روش هایی که در ادامه ذکر شده اند تا حد زیادی احتمال دریافت سایت لینک ها را افزایش می دهند.

  • معرفی برند

بالا بردن آگاهی کاربران از برند شما باید به عنوان یک فرایند ادامه دار باشد پس حتما اطمینان حاصل کنید که کاربران به اندازه کافی از وب سایت شما اطلاعات کافی دارند.

  • اطمینان حاصل کردن از منحصر به فرد بودن نام سایت

اگر نام سایت شما منحصر به فرد نباشد پس گوگل نمی تواند تشخیص دهد که کدام یک از میلیون ها وب سایت موجود در اینترنت، وب سایت شماست؟ بنابراین اگر یک نام منحصر به فرد برای سایت خود انتخاب کنید، دریافت سایت لینک ها بسیار آسان تر خواهد بود.

  • اطمینان حاصل کردن از شفاف بودن ساختار سایت

توجه به این نکته حائز اهمیت است که سایت هایی که دارای سلسله مراتب و ساختار مشخصی هستند، پیمایششان برای گوگل راحت تر است.

  • بهینه سازی عناوین صفحات سایت

داشتن عناوین صفحه مناسب برای یک سایت امری بسیار حیاتی است. گوگل نیز برای ایجاد سایت لینک ها به این عناوین نگاه می کند.

سایت لینک چیست و چطور می توان آن را به دست آورد؟

  • به دست آوردن رتبه یک برای برند در نتایج جست و جو

لازم به ذکر است که گوگل بر اساس اولویت و میزان ترافیکی که سایت ها در صفحات خود دریافت می کنند، عمل می کند.

  • افزودن داده های ساختار یافته به سایت

داده های ساختار یافته به گوگل کمک می کنند تا گوگل سایت شما را راحت تر درک کند. برای همین می توانید در سایت خود کدی اضافه کنید که به Google بگوید کدام منو را برای سایت لینک ها در نظر بگیرد.

شما با خواندن دقیق روش هایی که در متن بالا ذکر شد می توانید دریابید که سایت لینک چیست و چطور می توان آن را به دست آورد؟

سخن آخر

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا بدانید سایت لینک چیست و چطور می توان آن را به دست آورد؟ در آخر شما می توانید با دنبال کردن روش هایی که در این گفتار ذکر شد، احتمال دریافت سایت لینک ها را افزایش بدهید.

سایت لینک ها می توانند نقش مهمی در سئو داشته باشند بنابراین اگر شما می خواهید بهترین سئو را داشته باشید و در نتایج جست و جوی موتور های جستوجوگر وب سایتتان رتبه خوبی داشته باشد، بهتر است که با متخصصین سئو مشورت داشته باشید.

مثلا مجموعه رشد 360 به عنوان یک آژانس دیجیتال مارکتینگ که در زمینه سئو بیش از یک دهه سابقه فعالیت درخشان دارد می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای انجام امور مرتبط به سئو سایت، محتوا نویسی و… باشد.

آیا سایت لینک ها مزایای دیگری هم دارند؟

بله؛ از دیگر مزایای سایت لینک ها می توان به بهبود بخشیدن به نرخ کلیک، افزایش آگاهی از برند و محصولات سایت ها، امکان مرور صفحات بیشتر به کاربران اشاره کرد.

چگونه می توان سایت لینک را از گوگل دریافت کرد؟

هیچ راه مستقیمی برای دریافت سایت لینک ها برای وب سایت وجود ندارد و این عمل به صورت خودکار انجام می شود.

سایت لینک ها چگونه نرخ کلیک را بالا می برند؟

چون سایت لینک ها کار کاربران را راحت تر می کنند، به این وسیله نرخ کلیک را بالا می برند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 9 =

مشاوره رایگان

لطفا اطلاعات خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم
ارسال
close-link