بازاریابی اینترنتی لوازم ارایشی

بازاریابی اینترنتی لوازم ارایشی

در سال‌ های اخیر رشد چشم گیر لوازم آرایشی را همه‌ی ما متوجه شده‌ایم. هرساله ارزش صنعت مربوط به زیبایی و مراقبت‌های پوستی و آرایشی در حال افزایش می‌باشد و روزانه رقابت در این صنعت سخت تر می‌شود. روابط و صنعت الکترونیک به هر حرفه‌ای نفعی رسانده است و صنعت زیبایی نیز از این جریان بی بهره نیست.

امروزه صنعت لوازم آرایش پیشترفت زیادی کرده است. در این مقاله قصد داریم شما را با روش‌های بازاریابی‌ اینترنتی لوازم آرایشی‌ آشنا کنیم اما قبل از آن بهتر است که معنای بازاریابی را بدانید.

بازار یابی به معنای جذب مخاطبین می‌باشد. بنابراین بازاریابی اینترنتی لوازم آرایشی به معنای جذب مشتریان و مخاطبانی است که از لوازم آرایش استفاده می‌کنند. با ما همراه باشید تا با بهترین شیوه‌های این نوع بازاریابی آشنا شوید.

 

لوازم آرایشی

استفاده از شبکه‌های مجازی برای بازاریابی اینترنتی لوازم ارایشی

همان طور که می‌دانید امروزه شبکه‌های مجازی بسیار گسترش پیدا کرده‌اند و رنج‌ سنی متفاوتی اعم از کودکان شش ساله تا افراد مسن هفتاد ساله در این فضا فعالیت دارند.

اینستاگرام یک شبکه‌ ی مجازی مشهور است که طرفداران زیادی دارد و جالب است بدانید که حدود 70 درصد کاربران این شبکه خانم هستند. در نتیجه تبلیغات لوازم آرایشی در این صنعت می‌تواند گزینه‌ ی خوبی برای نشان‌دادن جلوه‌های یک محصول آرایشی باشد.

اینفلوئنسرها افرادی هستند که از محبوبیت بالاییی در فضای مجازی اینستاگرام برخورداراند و با استفاده از تبلیغات ویژه محصولات را به مخاطبان ارائه می‌دهند. لوازم آرایشی یکی از محصولاتی است که بیشترین تبلیغات را در اینستاگرام دارد و اینفلوئنسرها درآمدهای خوبی از تبلیغ محصول‌های زیبایی به دست می‌آورند.

در اینستاگرام برای محصولی که می‌خواهید آن را به فروش برسانید پیجی بسازید و از تمامی مزایا و ویژگی‌های این محصول اطلاعاتی در اختیار فالوورها بگذارید. فعالیت روزانه و مستمر در رشد و پیشترفت صفحه‌ی ایجاد کرده نقش مهمی دارد. پست‌های جدید و جذاب تهیه کنید و استوری روزانه بگذارید.

یکی از روش‌هایی که به بازار یابی اینترنتی لوازم آرایشی کمک شایانی می‌کند مسابقات است. می‌توانید در پیج اینستاگرام به صورت عکس و استوری نحوه مراحل انجام مسابقه را شرح دهید. برگزاری و اجرای مسابقات فقط مربوط به شبکه‌های مجازی نیست بلکه در وب سایت مربوط به محصول‌ آرایشی نیز قادر هستید برای مخاطبین خود مسابقاتی برگزار کنید.

زمانی که یک چالش را برای تبلیغ محصول خود ایفا کنید، میان شرکت کنندگان هیجان زیادی به وجود می‍اید و آن‌ها را برای خرید محصولات دیگر برند آرایشی تشویق می‌کند. همچنین افراد دوستان و نزدیکان خود را نیز به خرید محصول ترقیب می‌کنند و بدین شکل محصول نزد افراد زیادی معرفی می‌شود.

شیوه‌های تبلیغاتی بایکدیگر متفاوت می‌باشد. هرچه هنر و خلاقیت در بازاریابی بیشتر به کاربرده شود و چاشنی ابتکار را در خود حل کرده باشد یقینا طرفداران زیادی به دست می‍اورد.

ادامه‌ ی رشد یک محصول آرایشی به ویژگی‌ها و کیفیت آن مربوط می‌شود. برای مثال یک مرطوب کننده‌ی پوست اگر کیفیت لازم را داشته باشد برای بار دوم نیز فرد آن را خریداری و تهیه می‌کند.

بهره بردن از صفحات اینترنتی و وب سایت‌ها

برخی از وب‌ سایت‌ها از شهرت بالایی برخوردار هستند و مسلما تبلیغات از هرنوعی به شکل بنر یا عکس و فیلم می‌تواند کمک شایانی به فروش یک محصول کند. امروزه یک شیوه‌ی رایج برای بازار یابی اینترنتی لوازم آرایشی همکاری با وب سایت‌های مشهور و دیده شده می‌باشد.

روزانه تعداد زیادی از افراد به سایت‌های خواندنی برای کسب اطلاعات می‌روند. حال شما در نظر بگیرید که یک محصول آرایشی با بنر زیبایی در ابتدای سایت دیده شود این تبلیغات می‌تواند نظر خیلی‌ها را به خود جلب کند.

لازم است که در بازاریابی اینترنتی تفاوت به وجود آورید. توجه داشته باشید که وب سایتی که در آن فعالیت می‌کنید به نحوی نشان‌دهنده‌ی کیفیت محصولات شما می‌باشد. در وب سایت خود تمامی اخبار جدید مربوط به برند خود، مصاحبه‌ها و مقالات مطبوعاتی را قرار دهید.

در وب سایتی که ایجاد کردید بخشی را به دیدگاه کاربران اختصاص دهید و بگذارید افرادی که محصول را تهیه و استفاده کرده‌اند تجربیات خود را با دیگران به  اشتراک بگذارند‌.

زیرا زمانی که مردم نظرات خود را در رابطه با محصول بیان کنند و رضایتمندی خود را نشان دهند، موجب می‌شود دیگران که هنوز محصولات آرایشی نخریده‌اند از تهیه‌کردن محصول مطمئن شوند و یا جهت خرید آن اقدام کنند.

در وب سایت محصولات آرایشی حتما از تاریخ و نحوه‌ی تشکیل شرکت تولیدی، محصولات و پیشترفت در زمینه‌ی تولید و آن چه که به دست آورده‌اید صحبت کنید. جایگاهی که امروز در میان سایر رقبا به دست آورده‌اید را در وب سایت آرایشی بازگو کنید تا اعتماد مشتریان را جلب کنید. مورد ذکر شده یکی از انواع روش‌های بازاریابی اینترنتی لوازم آرایشی می‌باشد.

 

بازاریابی اینترنتی لوازم ارایشی

بازاریابی محتوا

امروزه بازاریابی محتوا از قویترین شیوه‌های بازار یابی اینترنتی لوازم آرایشی می‌باشد. در این روش در راستای تبلیغاتی که برای برند آرایشی صورت می‌گیرد، انجام کار با آن را نیز به مخاطبان آموزش می‌دهد.

نکاتی در رابطه با بازاریابی اینترنتی لوازم ارایشی

در بازاریابی ابنترنتی لوازم آرایشی حتما از ویدئوها و فیلم‌های آموزشی‌استفاده کنید‌ در این ویدئوها آموزش‌های لازم جهت استفاده از محصول را به مخاطبان یاد دهید. حین آموزش تمامی ویژگی محصول را بیان کنید و طرز استفاده‌ی صحیح از آن را نمایش دهید.

نکته بسیار مهمی که در رابطه با بازاریابی اینترنتی قابل توجه است ارتباط مناسب می باشد. هرچه ارتباطات گسترده‌تری داشته باشید، بازاریابی اینترنتی قوی تری نیز در رابطه با لوازم آرایش خواهید داشت. اسمی که برای فروشگاه محصول آرایشی انتخاب می‌کنید، بسیار حائز اهمیت می‌باشد. زیرا اسم‌ها می‌توانند روی افراد و نظرشان تأثیرگذار باشد.

همیشه این مطلب را به خاطر بسپارید که کیفیت یک محصول در فروش آن بیشترین اهمیت را دارد. زمانی که یک محصول از کیفیت بالایی برخوردار باشد مشتریان آن نیز ثابت می‌مانند و با خرید دوباره‌ی محصول رضایتمندی خود را نشان می‌دهند. بنابراین هرچه شیوه‌ی بازاریابی صحیح باشد اما محصول کیفیت بد و قابلیت چندانی نداشته باشد فروش خوبی نخواهد داشت.

رشد 360 نام وب سایتی است که در رابطه با تولید محتوا، مقاله نویسی و … فعالیت زیادی دارد. این گروه اینترنتی با همکاری‌ با افراد غیر ایرانی در پیشترفت و ارتقا خود تلاش می‌کند.

منظور از همکاری با اسپا وماساژ چیست؟

به معنای همکاری و فعالیت با شرکت‌ها و برندهای آرایشی و بهداشتی‌ای است که در زمینه‌های مشابه آرایشی و زیبایی فعالیت می‌کنند و با این کار یک کانال جدید برای توزیع محصولات تهیه کرده‌اید.

شرکت‌هایی که در زمینه‌های محصولات آرایشی می‌توانند همکاری کنند، کدام‌اند؟

شرکت‌های مد و فشن و هتل‌های زیبا و مجلل

یک محصول آرایشی در مدت زمان کم چگونه می‌تواند مورد اطمینان واقع شود؟

با تبلیغات گسترده توسط افراد مشهور در صفحات مجازی مانند اینستاگرام و فیسبوک.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − یک =

مشاوره رایگان

لطفا اطلاعات خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم
ارسال
close-link