لینک بیلدینگ چیست؟ چگونه لینک بیلدینگ قدرتمند داشته باشیم؟

لینک بیلدینگ چیست؟ چگونه لینک بیلدینگ قدرتمند داشته باشیم؟

از اساسی ترین و مهم ترین مباحث در سئو وب سایت بدون شک لینک بیلدینگ می باشد. علاوه بر این از مهم ترین پارامتر ها گوگل به منظور رتبه دهی به وب سایت ها لینک بیلدینگ و البته کیفیت لینک های ورودی و خروجی می باشد.

در صورتی که شما تمایل داشته باشید که وب سایت شما رتبه بالای در نتایج گوگل بدست آورد در این صورت بایستی وب سایت شما از لینک بیلدینگ حرفه ای برخوردار باشد. ساخت لینک بیلدینگ یا لینک سازی با کیفیت بسیار حائز اهمیت می باشد.

چرا که به خوبی میتوانید به وسیله آن کاربران بیشتری به سمت وب سایت خود جذب نمایید. در نتیجه سبب افزایش ترافیک وب سایت خود شوید و همچنین موجب افزایش فروش خود شوید.

به گونه ای که امروزه بیشتر وب سایت ها بر روی این مسئله بسیار تمرکز نموده اند. در ادامه در این مطلب از رشد 360 همراه ما باشید تا به صورت کامل در رابطه با لینک بیلدینگ چیست؟ چگونه لینک بیلدینگ قدرتمند داشته باشیم؟ گفتگو نماییم.

لینک بیلدینگ چیست؟ چگونه لینک بیلدینگ قدرتمند داشته باشیم؟

لینک بیلدینگ چیست؟

در ابتدا در این مطلب لینک بیلدینگ چیست؟ چگونه لینک بیلدینگ قدرتمند داشته باشیم؟ بهتر است در ابتدا در رابطه با مفهوم لینک بیلدینگ چیست؟ میتوان چنین بیان نمود که به عمل بدست آوردن هایپر لینک از یک سایت به وب سایت خودتان  اطلاق میگردد. به منظور سهولت در بیان به هایپر لینک؛ لینک گفته میشود.

در واقع انجام لینک بیلدینگ با هدف بهبود دید و راهنمایی موتور های جستجو  نسبت به سایت صورت میگیرد. در صورتی شما این پروسه را به خوبی انجام دهید به خوبی مشاهده خواهید کرد که رتبه شما در نتایج جستجو چگونه بهبود خواهد یافت.

به همین منظور در گام نخست بهتر است تکنیک، استراتژی برای لینک سازی خود در نظر بگیرید سپس بر طبق آن تمام برنامه ریزی های خود را به پیش ببرید.

در واقع لینک بیلدینگ یکی از اصلی ترین و مهم ترین فاکتور ها برای رتبه دهی به شمار میرود. به گونه ای که بیشتر وب مستران بر این عقیده هستند اصلی ترین عامل برای رتبه بندی در الگوریتم گوگل لینک های آن می باشند.

دلایل اهمیت لینک بیلدینگ

برای آنکه بتوان دلیل اهمیت لینک بیلدینگ چیست؟ چگونه لینک بیلدینگ قدرتمند داشته باشیم؟ را شرح نمود در وهله اول بایستی به زمانی که مردم از موتور های جستجو از قبیل Yahoo و یا Alta استفاده می کردند نگاهی بیاندازیم. در آن زمان کاربرد لینک ها تنها پل ارتباطی میان صفحات بود.

از اینرو ارزشی را منتقل نداده و تنها معیار رتبه دهی آنها بر طبق محتوا بود. زمانی مسئله مورد تحول قرار گرفت که گوگل و الگوریتم PageRank  رونمایی گردید. در این زمان بود که لینک ها بسیار اهمیت پیدا کردند چرا که گوگل به وسیله این الگوریتم وارسی میکرد که چند نفر به صفحه مذکور لینک داده است.

با این تحول یعنی اعمال و در نظر گرفتن لینک های ورودی و خروجی کیفیت نتایج جستجو شده به وسیله مخاطبان بسیار ارتقاء و بهبود یافت. از اینرو وب سایت های که تنها به کلمه کلیدی اهمیت میدادنند از مسیر خارج شدند. با همه ای این تفاسیر میتوان به این نتیجه دست یافت بک لینک ها تحت عنوان یک پارامتر مهم در رتبه بندی گوگل به حساب می آید.

از زمان معرفی الگوریتم Page Rank در حدود بیست سال است که می گذرد و آپدیت های بسیاری بر روی آن صورت گرفته است. همچنین الگوریتم های بسیاری معرفی گردیده است که هر یک از آنها هدفی به غیرز از بهبود نتایج جستحو کاربر ندارد.  

چگونه لینک بیلدینگ با کیفیت و قدرتمند داشته باشیم؟

در ادامه مقاله لینک بیلدینگ چیست؟ چگونه لینک بیلدینگ قدرتمند داشته باشیم؟ پیش از هر اقدامی شما بایستی نسبت به این مسئله آگهی داشته باشید که چگونه میتوان مشخص نمود کدام لینک با کیفیت و کدام لینک بد می باشد.

برای انجام این کار شما میتوانید از معیار و فاکتور های که در ادامه برای شما مطرح می نماییم استفاده کنید. به این صورت که شما میتوانید به وسیله آن وب سایت های که  لینک بیلدینگ در آن ارزشمند است را شناسایی کنید.

PA یا پیج آتوریتی، دامین آتوریتی

در ادامه مبحث لینک بیلدینگ چیست؟ چگونه لینک بیلدینگ قدرتمند داشته باشیم؟ به سراغ دو معیار مهم می رویم. یکی از دو معیار مهم که شما را قادر می سازد صفحات ارزشمند و با کیفیت را برای لینک بیلدینگ را تشخیص دهید بدون شک پیج آتوریتی و دامین آتوریتی می باشد.

دامین آتوریتی و پیج آتوریتی اولین بار از طریق وب سایت Moz معرفی گردید. شما با وارسی اعتبار صفحه این امکان را دارید تا تشخیص دهید صفحه انتخابی ارزش لینک بیلدینگ را دارد یا خیر. دامین آتوریتی و یا همان اعتبار دامنه فاکتوری می باشد که در دراز مدت به وجود می آید.

موقعیت لینک های شما در صفحه

شاید به این مسئله توجه نکنید ولیکن موتور های جستجو گوگل به این مسئله دقت میکنند به این صورت که لینکی که در یک صفحه از وب سایت جای گرفته است در کدام قسمت قرار گرفته است.

در حالت کلی لینک های که در وسط محتوای یک وب سایت جای گرفته است بسیار مهم تر از لینک های است که در ساید بار، کامنت و …. می باشد. در نتیجه در مبحث لینک بیلدینگ چیست؟ چگونه لینک بیلدینگ قدرتمند داشته باشیم؟ به این مسئله نیز دقت نمایید.

لینک بیلدینگ چیست؟ چگونه لینک بیلدینگ قدرتمند داشته باشیم؟

انکر تکست لینک

برای تشریح درست مطلب لینک بیلدینگ چیست؟ چگونه لینک بیلدینگ قدرتمند داشته باشیم؟ بایستی بدانید انکر تکست در لینک بیلدینگ بسیار حائز اهمیت می باشد. در حقیقت در رابطه با انکر تکست میتوان چنین بیان نمود که کلمه ای می باشد که لینک بر روی آن قرار می گیرد.

مهم ترین مسئله ای که در رابطه با انکر تکست بدان توجه نمایید این است که انکر تکست را بایستی در جای مناسب استفاده نمود. علاوه بر این میتوان چنین بیان نمود که Anchor Text نشانه ای از محتوای صفحه ای مذکور می باشد از اینرو نبایست کاربر را دچار اشتباه کند.

به بیان دیگر مخاطب را به یک صفحه ای دیگر هدایت نماید. در صورتی که چنین اتفاقی بی افتد گوگل لینک مربوطه را تحت عنوان اسپم شناسایی خواهد نمود.

در این مقاله لینک بیلدینگ چیست؟ چگونه لینک بیلدینگ قدرتمند داشته باشیم؟ به این مسئله پی بردیم که انکر تکست ها، پیج آتوریتی و دامین آتوریتی میتواند در تشخیص بک لینک ها و داشتن یک وب سایت بهینه به شما کمک نماید.

کلام پایانی

تمام تلاش ما در این مطلب از رشد تمام تلاش ما در این مطلب از رشد 360 بر این بود تا در رابطه با لینک بیلدینگ چیست؟ چگونه لینگ بیلدینگ قدرتمند داشته باشیم؟ برای شما عزیزان مطالب مفیدی را بیان نماییم. رسانه های دیجیتال مهم ترین نقش را در بهبود کیفیت زندگی افراد جهان داشته است.

از اینرو مجموعه رشد 360 تمام تلاش خود را نموده است در بهبود و توسعه رسانه های دیجیتال گامی هر چند کوجک بردارد و بهترین ها را برای مخاطبان خود مهیا سازد.

انواع بک لینک ها را نام ببرید؟

بک لینک ها در حالت کلی در سه دسته از قبیل بک لینک طبیعی، بک لینک درخواست شده و بک لینک های غیر طبیعی جای می گیرد.

آیا لینک بیلدینگ در سئو اهمیت دارد؟

توجه نمایید که لینک بیلدینگ همه چیز در سئو نیستند ولیکن سهم بسزایی در رتبه بندی موتور های جستجو دارند.

آیا خرید بک لینک نیز میتواند در رتبه بندی تأثیر بگذارد؟

با وجود آنکه گوگل تلاش خود را نموده است تأثیر بک لینک های پولی را به حداقل برساند ولیکن همچنان این بک لینک ها در بهبود سئو وب سایت تأثیر مثبتی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 1 =

مشاوره رایگان

لطفا اطلاعات خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم
ارسال
close-link