نکاتی درباره پرسونای خریدار که هر بازاریابی باید از آنها اطلاع داشته باشد

نکاتی درباره پرسونای خریدار که هر بازاریابی باید از آنها اطلاع داشته باشد

به طور کلی پرسونای خریدار نمایشی از مشتریان شما است و در کل شخصیتی است که از ان انتظار دارید. پس پرسونای خریدار در واقع جمع کردن و تجزیه اطلاعات در رابطه با مشتریان و سرنخ‌های دلخواه شمااست.

با ما همراه باشید تا به طور کامل نکاتی درباره پرسونای خریدار که هر بازاریابی باید از آنها اطلاع داشته باشد را برایتان بیان کنیم.

تعریف پرسونای خریدار

در واقع تعیین کردن این پرسونا به شما کمک می‌کند تا یک کمپین برای بازاریابی سفارشی و هدفمند درست کند. ومی توانید برند خودتان را شخصی سازی کنید. می‌توانید محتواهایی را تولید کنید بامشتری هایتان متناسب باشند.

پس به این نتیجه می‌رسیم که اگر این پرسونا با تحقیقات لازم انجام شود می‌تواند باعث افزایش فروش شما شود. به طور کلی واضح کردن پرسونا به شما کمک می‌کند تا تلاش‌های که انجام داده اید برایتان پر فایده باشد.

وقتی شما این تحقیقات را به درستی و کامل انجام دهید می‌توانید اطلاعاتی از افراد بدست اورید که به چه موضوعاتی علاقه مند هستند. پس می‌توانید مسیر خود را مشخص کرده وروی ان تمرکز بیشتری داشته باشید که این امر در بهبود نتیجه به شما کمک می‌کند.

تعریف پرسونای خریدار

چگونه پرسونای خریدار را به‌صورت مؤثر ایجاد کنیم

حال باید متوجه باشیم که این اطلاعات لازم را چگونه کسب کنیم. پس در مرحله اول باید باید اطلاعات درست و کافی را جمع اوری کنیم از این رو باید این اطلاعات را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهیم و به نکات مهم توجه کنیم. چند نمونه ازمنابعی که در این زمینه به شما کمک می‌کند مانند:

  • گوگل انالیتیکس است این یک منبع مناسب برای بدست اوردن اطلاعات در مورد بازدید کننده‌ها این این سایت است و باید در نظر داشت که با ید در اول وقت به این سایت وصل شد. از این سایت می‌توان اطلاعاتی از این جمله را کسب کرد. می‌توان کلمات کلیدی که افراد مراجعه کننده به این سایت وارد می‌شوند را یافت.

همچنین می‌توانیم زمان که مراجه کننده‌ها در این سایت صرف می‌کنند را مشخص کرد. می‌توانیم متوجه شویم که مراجعه کننده‌ها چطور این سایت را پیدا کرده اند. بدست اوردن این اطلاعات در مشخص شدن پرسونای خریدار نقش مهمی دارد ومیتواند کمک کند تا محرک‌هایی که باعث بیشتر شدن کلیک‌ها می‌شود را بشناسید.

البته اطلاعاتی که این  کلمات کلیدی در مورد برند شما به مراجعه کننده‌ها می‌دهد را مشخص می‌کند و شما می‌توانید روی این کلمات با ارزش سرمایه گذاری کنید.

  • مرحله دوم جستجو در مورد بازار است. اگر در این زمینه تحقیق کافی داشته باشید می‌توانید مشکلات مشتری‌ها رو پیدا کنید و راه‌هایی برای حل انها پیدا کنید. بدست اوردن این اطلاعات می‌تواند از طریق نظرسنجی و یا رای گیری بدست می اید.

البته میدانید که این کار زمان زیادی لازم دارد ولی ارزش این را دارد. با این نظر سنجی ویا رای گیری اطلاعات زیادی به شما می‌دهد که بسیار پر ارزش است و دارای مزایای زیادی است. با استفاده از این روش شما می‌توانید با پاسخ‌های مراجعه کننده‌ها و دیگر رقبا اشنا شوید وبه یک نتیجه برسید.

شما می‌توانید این نظر سنجی را به شکل دستی در سایت خود قرار دهید و از ابزارهایی استفاده کنید تا رفتار کاربران را تجزیه و تحلیل کند. باید توجه داشته باشد که این فرم نظر سنجی باید کوتاه ومفید باشد یعنی تلاش کنید که این پرسش نامه حداکثر 5 سوال و یا حتی کمترداشته باشد.

بدست اوردن این اطلاعات از نظر کاربران به شما کمک می‌کند تا از دیدگاه کاربران مطلع شوید و راه حل‌هایی به شما بدهد تا در این سایت حضور خود را محکم‌تر کنید. البته شما باید در نظر داشته باشد که شما بایک جستجو در گوگل هم می‌توانید اطلاعاتی بدست اورید.

البته با نظر سنجی از مشتری‌های واقعی که به سایت شما مراجعه می‌کنند شما از نقاط ضعف و قوت خود اطلاع پیدا می‌کنید و می‌توانید بادیگر سایت‌ها رقابت کنید. به طور کلی این سایت‌ها در این نظر سنجی‌ها تلاش می‌کنند که شرکت‌های مختلف را باهم مقایسه کنند.

باید در نظر داشت که خواندن نطرات منفی مراجعه کننده‌ها ممکن است ساده نباشد اما باید دقت کنید که این نظرات میواند به پیشرفت شما کمک کند.

شما می‌توانید با بررسی در دیگر سایت‌ها که مشابه شما هستند هم اطلاعات خوبی بدست اورید. باید توجه داشت که در هر انجمنی افرادی هستند که پیشنهادهای ارزنده ای داشته باشند که یک بازاریاب ماهر می‌تواند از این اطلاعات به خوبی استفاده کند.

در این انجمن‌ها در باره مشکلات محصولات بحث وگفتگو می‌شود پس زمان کمتری باید برای یافتن نقاط ضعف صرف کنیم. البته اگر شما زمان کافی هم داشته باشید می‌تواند با گفتگو در این رابطه پست‌هایی منتشر کنید تا درک بهتری از بازار کارتان ارائه دهید.

  • سومین روش استفاده از شبکه‌های اجتماعی است. شما می‌توانید برای بالا رفتن اعتبار خود وکسب وکارتان می‌توانید در پلتفرم‌هایی مانند اینستاگرام و توییتر و فیسبوک هم استفاده کنید. پس بهتر است در این شبکه‌های اجتماعی حساب کاربری باز کنید تا افراد بیشتری در رابطه باشید. از مزایای این حساب‌های کاربری این است که شما می‌توانید محصولات وشرکت خود را به افراد بیشتری بشناسانید .

چگونه پرسونای خریدار را به‌صورت مؤثر ایجاد کنیم

بعد از بدست اوردن این اطلاعات شما باید پرسونا را به وجود اورید. مواردی که در ساختن پرسونا لازم دارید از جمله:

  1. انتخاب نام  از بزرگ‌ترین نکات در این زمینه است که باعث می‌شود بازاریابی شما شکل انسانی به خود بگیرد
  2. تعیین عنوان شغلی و یا سمت است. بهتر است نقش پرسونای خود را مشخص کنید. شما باید تا حد امکان از جزئیاتی مانند سایز شرکتی که روی ان کار می‌کنید را هم مشخص کنید
  3. سومین مرحله جمعیت شناسی است. در این بخش باید به جزئیاتی مانند سن وجنسیت و کشور و شهر ی که پرسونا در ان هست مورد بررسی قراردهیم. باید در نظر داشته باشیم اطلاعاتی مانند سطح تحصیلات و درامد خانواده هم موثر است.

در این مرحله باید اولویت هارا در مورد پرسونا ی خریدار رعایت کرد. 5. در این مرحله تجزیه تحلیل شما نقش مهمی دارد تا بر اساس اطلاعاتی که کسب کرده اید جمع اوری کنید. پس شما باید برند تان را طوری بسازید که بالاترین انگیزه را در مورد محصولات شما به مراجعه کننده‌ها به وجود اورد.

پس به طور کلی به وجود اوردن این پرسونا به شما کمک می‌کند تا مخاطبان خود رابهتر بشناسید و رابطه بهتری با انها داشته باشید و راه حل‌های بهتری برای مشکلات خود پیدا کرده و بهترین گزینه را سؤالات متداول.

در صورت نیاز به شناخت بیشتر نسبت به آژانس دیجیتال مارکتینگ رشد 360 و اطلاع از خدمات ما، می توانید هر چه زودتر با ما تماس حاصل فرمایید و به طور کامل راهنمایی شوید.

پرسونای خریدار چیست؟

به طور کلی پرسونای خریدار نمایشی از مشتریان شما است و در کل شخصیتی است که از ان انتظار دارید.

گوگل انالیتیکس که یگی از ابزار سئو است چگونه پرسونای مشتریان را نشان می‌دهد؟

با توجه به نتایجی ک درباره رفتار مشتری ارائه می‌دهد پرسونای مشتریان مشخص می‌شود.

برای مشاوره در مورد سئو و ابزار گوگل آنالتیکس برای پرسونای مشتریان باید چه کاری انجام دهیم؟

با مراجعه به آژانس دیجیتال مارکتینگ رشد 360 و یا مشاوره از آن‌ها می‌توانید رتبه سایت خود را ارتقا دهید و با پرسونای مشتریان خود بهتر و بیشتر آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

مشاوره رایگان

لطفا اطلاعات خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم
ارسال
close-link