تکرار کلمات کلیدی چیست و آیا اشتباه است؟
  • ms.akbari
  • اردیبهشت 10, 1401
  • بدون دیدگاه

تکرار کلمات کلیدی چیست و آیا اشتباه است؟

در سالیان گذشته مبحث سئو سایت به اندازه الان مطرح نبود. برای اینکه سایت رتبه خوبی به دست بیاورد  از تکرار کلمات کلیدی در همه صفحات وب سایت استفاده می‌کردند. با استفاده از تکرار زیاد کلمات کلیدی می‌توانستند در سرچ موتورهای جستجو موفق‌تر عمل کنند.

اما الان رقابت بین وب سایت‌های کسب و کارها بسیار زیاد شده است و الگوریتم‌های گوگل حساس‌تر شده است. این سؤال” تکرار کلمات کلیدی چیست و آیا اشتباه است؟” برای کسانی که تازه وب سایت راه اندازی کرده اند مطرح شده است با ما همراه باشید تا به طور کامل و شفاف جواب سؤال خود را به دست بیاورید.

تکرار کلمات کلیدی چیست و آیا اشتباه است؟

کلمات کلیدی چیست؟

کلمات کلیدی عبارتند ار موضوعات، ایده‌ها و محصولاتی هستند که با استفاده از آنها کلیت محتوای سایت شما را تشکیل می‌دهند و رسالت سایت شما را نیز مشخص می‌دهند.

در زمینه سئو، به کلمات یا عباراتی گفته می‌شود که توسط کاربران و مشتریان در در فضای مجازی توسط موتورهای حستحو سرچ می‌شود و با استفاده از سرچ آن‌ها کاربر می‌تواند سایت شما را ببیند و از آن استفاده کند.

تکرار کلمات کلیدی در وب سایت

همان طور که در قسمت قبل بیان شده است در سالیان گذشته تکرار کلمات کلیدی بدون اصول در وب سایت‌ها رایج بود. به طوری که تبدیل به صحنه مسابقه ای شده بود که هر سایتی که کلمه کلیدی را بیشتر استفاده کند برنده می‌شود. اما تکرار بیش از حد کلمات کلیدی نه تنها مفید نیست بلکه ممکن است برای سایت شما مشکلاتی به وجود بیاورد و توسط الگوریتم‌های گوگل دچار مشکل شئید و برایتان گران تمام شود.

الگوریتم‌های گوگل روز به روز با استفاده از هوش مصنوعی دقیق‌تر و حساس‌تر عمل می‌کنند پس باید به تکرار کلمات کلیدی در سایتتان دقت کافی و لازم را داشته باشید. برای پاسخ به سؤال ” تکرار کلمات کلیدی چیست و آیا اشتباه است؟” با ادامه مقاله با ماه همراه باشید.

آیا تکرار کلمات کلیدی درست است؟

پاسخ دادن به این سوال جای تأمل و بحث بسیار زیادی دارد. زیرا مدیران وب سایت‌ها و سئو کارها درباره این سؤال نظرات موافق و مخالف زیادی دارند و دارای نظر یکسانی نیستند. ولی از زمانی که الگوریتم‌های موتورهای جست و جو نظیر گوگل از سال ۲۰۱۱ به بعد تغییرات اساسی و مهمی داشته است که با توجه به آن معیارها و اصولی برای جایگزینی تکرار کلمات کلیدی ارائه شد که این معیارها بیشتر به نفع کاربران موتورهای جستجو است.

تکرار کلمات کلیدی با این که در طی این سال‌ها اهمیت بسیار زیاد خود را از دست داده است اما همچنان وقتی کلمه ای در موتورهای جستجو نظیر گوگل سرچ می‌کنید و سایت‌هایی که نتایج صفحه اول هستند کلمات کلیدی را به تعداد قابل توجهی تکرار کرده اند. پس در تکرار کلمات کلیدی باید معیارها را نیز در نظر گرفت.

اصول و معیارهای تکرار کلمات کلیدی

روز به روز با پیشرفت  مضاعف کارایی‌های کراولر های موتورهای جست و جو با استفاده از هوش مصنوعی، کار بسیار دشوار و غیر ممکنی است که با روشی ساده بتوان وب سایت را در صفحه اول موتورهای جستجو آورد.

ادعای موتورهای جستجو این است که وب سایت باید از نظر محتوا و از نظر تکنیکال بهینه باشد و فقط به تکرار کلمات کلیدی اکتفا نکنید که معیارهای بهینه سازی وب سایت از نظر تکنیکال عبارتند از: حجم صفحات، سرعت بارگذاری صفحات، محتوای خوب، رابطه کاربری جذاب و.. است.

برخی از موارد استفاده از کلمات کلیدی به صورت بهینه در وب سایت را برای شم در زیر بیان می‌کنیم که در آخر متوجه خواهید شد که حتی تکرار درست کلمات کلیدی با توجه به معیارهای موتورهای جستجو باعث افزایش رتبه وب سایت شما می‌شود.

برای پاسخ به سؤال ” تکرار کلمات کلیدی چیست و آیا اشتباه است؟” با ادامه مقاله با ماه همراه باشید.

طول و اندازه محتوا

گوگل به عنوان اصلی‌ترین و مهم‌ترین موتور جست و جو، به شدت ارزش زیاد و بسزایی  برای محتواهای طولانی قائل است. به همین خاطر این نوع محتواها می‌توانند یک توضیح کامل و خوبی درباره یک کلمه کلیدی خاص ارائه دهند و نرخ تبدیل و بازگشت دوباره کاربران را به سایت بالا می‌برد.

هم چنین با تکرار کلمات کلیدی در محتواهای طولانی به گوگل نشان می‌دهید که راه را طبق الگوریتم‌های گوگل درست رفته اید. اصولاً طول محتواهای وب سایت‌ها هرچه از 900 کلمه بیشتر باشد بهتر است.

ماهیت کلمات کلیدی

ماهیت کلمه کلیدی بیان گر این است که کلمه کلیدی شما دارای چند بخش است و آیا کلمه کلیدی وب سایت شما معمولی و یا خاص است و سختی کلمه کلیدی شما با توجه به رقیبانتان چقدر است و آیا این کلمه کلیدی ارزش تکرار را دارد یا خیر.

تعداد دفعات تکرار آن

احتمالاً برای شما هم اتفاق افتاده است که در حال خواندن یک محتوا بوده اید و یک کلمه آنقدر در متن آن محتوا تکرار شده است که بلکه دیگه شما قارد به خواندن ادامه متن نیستید زیرا فقط آن کلمه کلیدی در ذهنتان تداعی می‌شود که این مسئله بسیار آزار دهنده است و از محبوبیت وب سایت شما کم می‌کند و موتورهای جستجو به آسانی این متن‌های آزار دهنده را تشخیص می‌دهد و ضررات زیادی برای وب سایت شما به وجود می‌آید.

معادل سازی و مترادف کلمه کلیدی

یک کلمه کلیدی خاص را می‌توان به شکل‌ها و مترادف‌های مختلفش نوشت و استفاده کرد. همانطور که کلمات اشکال و مترادف‌های مختلفی دارند، به صورت‌های مختلف و گوناگونی هم در گوگل سرچ می‌شوند.

تکرار کلمات کلیدی چیست و آیا اشتباه است؟

تکرار کلمات کلیدی به صورت بهینه

برای بهینه سازی کلمات کلیدی اگر سایت شما وردپرسی است می‌توانید از افزونه YOAST SEO استفاده کنید و به راحتی با استفاده از آن تکرار کلمات کلیدی در متن را به درستی انجام می‌دهید.

در غیر این صورت باید چگالی کلمات کلیدی خود در محتوا را حساب کنید تا خیلی بیشتر و یا خیلی کمتر از کلمه کلیدی در متن استفاده نکرده باشید.

فرمول چگالی کلمه کلیدی = NKR/TKN*100

  • NKR = نشان دهنده تعداد تکرار کلمه کلیدی مورد نظر است.
  • TKN=  نشان دهنده تعداد کل کلمات محتوا است.

تکرار بیش از حد کلمات کلیدی سبب چه اتفاقی می‌شود؟

با وجود الگوریتم‌هایی مثل الگوریتم پاندا، مرغ مگس خوار و پنگوئن، تکرار کلمات کلیدی و کپی بودن محتوا را بررسی می‌کند و این الگوریتم‌ها بسیار سختگیرانه و موشکافانه عمل می‌کنند و برای سایت‌هایی که رعایت نکنند جریمه‌های سنگینی اعمال می‌کنند.

حرف آخر

در آخر با بررسی تکرار کلمات کلیدی در سئو، امیدواریم به پاسخ “تکرار کلمات کلیدی چیست و آیا اشتباه است؟” رسیده باشید. اگر با خواندن این مطلب به فکر راه اندازی وب سایت خود با اصول سئو هستید، برای راهنمایی و یافتن اطلاعات بیشتر می‌توانید با آژانس دیجیتال مارکتینگ رشد 360 همکاری خود را آغاز کنید.

الگوریتم‌هایی که تکرار بیش از حد کلمات کلیدی را تشخیص می‌دهند را نام ببرید؟

الگوریتم پاندا، مرغ مگس خوار و پنگوئن

برای بهینه سازی تکرار کلمات کلیدی از چه افزونه ای می‌توان استفاده کرد؟

برای بهینه سازی کلمات کلیدی اگر سایت شما وردپرسی است می‌توانید از افزونه YOAST SEO استفاده کنید و به راحتی با استفاده از آن تکرار کلمات کلیدی در متن را به درستی انجام می‌دهید.

طول و اندازه محتوا حدااقل چه مقداری باشد خوب و مناسب است؟

اصولاً طول محتواهای وب سایت‌ها هرچه از 900 کلمه بیشتر باشد بهتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 6 =

مشاوره رایگان

لطفا اطلاعات خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم
ارسال
close-link