بهترین ابزار های کلمه کلیدی

بهترین ابزار های کلمه کلیدی

زمانی که در رابطه با کلمه کلیدی در سئو  گفتگو می نماییم تنها منظورمان یک کلمه و یا عبارت نمی باشد. به این صورت که هدف و منظورمان عبارات و کلماتی می باشد که کاربران به منظور دست یابی به سؤالات و یا محصولاتشان از آنها استفاده می نمایند.

از اینرو چنانچه  که شما تمایل دارید که ترافیک بالای برای ب سایت خود بدست آورید بایستی از ابزار های که برای یافتن کلمه کلیدی در نظر گرفته شده است استفاده نمایید. در واقع برای آنکه شما بتوانید با کاربر خود ارتباط بگیرید و آن را به سمت وب سایت خود هدایت کنید.

تنها استفاده از کلمات کلیدی که خودتان یافته اید کافی نمی باشد و بایستی برای داشتن بهترین نتیجه از ابزار های کلمه کلیدی استفاده نمایید. لازمه تولید بهترین محتوا داشتن بینش گسترده در رابطه با کلمات کلیدی می باشد.

معرفی بهترین ابزار های کلمه کلیدی

در ادامه بهترین ابزار های کلمه کلیدی که برای این کار توسعه یافته اند را برای شما مطرح خواهیم نمود؛

  • Keyword Planner

 همه ای ما به خوبی می دانیم که گوگل پر کاربرد ترین موتور جستجو در میان کاربران سراسر جهان می باشد. از اینرو بدون شک مناسب ترین ابزاری که میتوان در زمینه بهترین ابزار های کلمه کلیدی استفاده نمود ابزاری است که توسط خود گوگل با نام Keyword Planner معرفی شده است. این ابزار اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیار شما قرار می دهد.

در حالت کلی ابزار Keyword Planner به منظور ارائه پیشنهاد کلمه کلیدی به مخاطبان کمپین های پولی AdWords به وجود آمده است. ولیکن شما این امکان را دارید به منظور پیدا نمودن کلمات کلیدی ارگانیک نیز آن را بکار گیرید.

ما به شما پیشنهاد می نماییم به دلیل آنکه آمار و ارقامی که به وسیله این ابزار ارائه می گردد صد درصد دقیق نمی بیاشد. بهتر است به منظور انتخاب بهترین کلمه کلیدی از ابزار های دیگر نیز استفاده نمایید.

بهترین ابزار های کلمه کلیدی

  • Bing Webmaster Tools

از بهترین ابزار های کلمه کلیدی که به منظور یافتن کلمات کلیدی میتوان نام برد Bing Webmaster Tools  می باشد. که به وسیله شرکت مایکروسافت معرفی گردیده است. برای انجام این کار فقط کافی است در کادر Keyword Research کلمه کلیدی انتخابی را وارد نمایید.

در این صورت شما خواهید توانست کلمات کلیدی مشابه در کنار تعداد و فرآیند جستجو را مشاهده نمایید. همچنین در این ابزار این امکان برای شما فراهم می باشد که کشور، زبان و بازه زمانی را تنظیم نمایید.

در قسمت Search Keywords؛ Bing Webmaster Tools این امکان را شما دارید مقدار بارهای که وب سایت برای کلمات کلیدی متعدد در SERP نشان داده شده است و البته درصد کلیک خوری را ببینید. شما با کمک این بخش میتوانید کلمات کلیدی مناسب را پیدا نموده و سپس در قسمت Keyword Research تعریف نمایید.

  • Google Search Console

یکی دیگر از بهترین ابزار های کلمه کلیدی کنسول جستحوی گوگل است؛ این ابزار را میتوان قوی تر از بینگ دانست. در بخش Performance کنسول جستجو این امکان برای شما مهیا شده است جزئیات بسیار دقیقی از کلمات کلیدی که در طی نود روز گذشته بیشترین کلیک را داشته اند مشاهده نمایید.

از مهم ترین مزیت های که سبب تمایز این ابزار با بینگ شده است میتوان به مواردی از قبیل فیلتر های متعددی بر روی داده های که نشان می دهد تعریف می نماید. که همین مسئله نتایج بهتری را برای شما نشان می دهد.

برای نمونه این امکان را دارید نتایج را بر طبق کشور فیلتر نمایید. این مزیت برای وب سایت های که کشور های متعددی را پوشش می دهند بسیار مهم می باشد. در نتیجه Google Search Console در دسته بهترین ابزار های کلمه کلیدی قرار می گیرد.

  • KWFinder

از دیگر ابزار های که میتوان در جزء بهترین ابزار های کلمه کلیدی دانست وب سایت KWFinder می باشد. این وب سایت اطلاعات بسیار کاملی در رابطه با هر کلمه کلیدی در اختیار شما قرار می دهد. برای کار با این ابزار تنها لازم است که شما کلمه مورد نظر خود را در کادر مورد نظر درج کنید و پس از آنکه کشور و زبان هدف را انتخاب نمودید.

فرآیند تحقیق کلمه کلیدی انجام می گیرد. با وجود آنکه زبان فارسی در لیست زبان های این ابزار وجود ندارد ولیکن کلمات مناسبی را برای شما نشان خواهد داد.

  • SemRUSH

با وجود آنکه این ابزار رایگان نمی باشد ولیکن شما این امکان را دارید تا یک حد معینی آن را به صورت رایگان بکار ببرید. این ابزار داده های بسیار جامعی در رابطه با کلمات کلیدی در اختیار شما قرار می دهد. ابزار های متعدد امکانات مختلفی را در بر می گیرند و برخی از امکانات در میان آنها یکسان می باشد.

برای آنکه شما بتوانید بهترین نتیجه را بدست آورید نباید به یک ابزار بسنده کنید. از اینرو بایستی نتایج بدست آمده از چندین ابزار را وارسی و تجزیه و تحلیل نمایید سپس یک نتیجه کلی از تحقیقات خود بدست آورید.

از دلایل معروفیت این ابزار میتوان به جستجوی طبیعی اشاره نمود.  با این تفاسیر میتوان چنین بیان نمود که SemRUSH جزء بهترین ابزار های کلمه کلیدی می باشد

  • Google Trends

در ادامه مبحث بهترین ابزار های کلمه کلیدی؛ یکی دیگر از ابزار های کاربردی گوگل؛ گوگل ترندز می باشد. این ابزار بر طبق روند های جستجو گزیده ای از کلمات کلیدی ارزشمند که با کلمات کلیدی شما هماهنگ دارد نشان می دهد.

همچنین این ابزار نموداری از تغییرات این روند را نیز به شما نشان می دهد. گوگل ترندز یکی از بهترین ابزار های کلمه کلیدی به شمار می آید.

بهترین ابزار های کلمه کلیدی

کلام پایانی

انتخاب مناسب ترین و بهترین کلمه کلیدی بسیار حائز اهمیت می باشد. در حقیقت شما پیش از آنکه هر اقدامی در رابطه با بازاریابی انجام دهید بهتر است بر روی این موضوع تمرکز نمایید.

به دلیل اهمیت این مسئله ما در این مطلب از مجموعه رشد 360 تمام تلاش خود را نمودیم تا با معرفی برخی از بهترین ابزار کلمه کلیدی به شما در انتخاب بهترین کلمه کلیدی کمک نموده باشیم. برخی از خدمات مجموعه رشد 360 میتوان به مواردی از قبیل سئو، طراحی سایت، بازاریابی دیجیتال و…. اشاره نمود.

ابزار های تحقیق کلمه کلیدی چیست؟

در رابطه با مفهوم ابزار های کلمه کلیدی میتوان چنین بیان نمود که به متخصصان سئو کمک می نماید تا کلمات و سؤالاتی که کاربران به منظور دست یابی به داده های مورد نظرشان در موتور های جستجو وارد میکنند را بیابید.

چرا استفاده از کلمات کلیدی تا به این اندازه مهم می باشد؟

در پاسخ به این سؤال بایستی چنین مطرح نمود که کلمات کلیدی انتخابی اثر گذاری مستقیمی در موقعیت وب سایت شما دارد.

بهترین ابزار های کلمه کلیدی کدام اند؟

از بهترین ابزار های کلمه کلیدی میتوان به مواردی از قبیل Keyword Planner، Google Search Console، SemRUSH، Keyword Shitter و .... اشاره نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =

مشاوره رایگان

لطفا اطلاعات خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم
ارسال
close-link