کمپین تبلیغاتی چیست؟

کمپین تبلیغاتی چیست؟

تبلیغات موثر می تواند یک کسب و کار نو پا و ناشناخته را بسیار معروف کند. تبلیغات سکوی پرتاپ هستند، اما ممکن است پس از پرتاب ، کسب و کار به درون دره ای هولناک سقوط کند. چرا که صرفا تبلیغات نمی تواند راهی برای رشد باشد. تبلیغات غیر اصولی با هزینه های گزاف قادر به از بین بردن مجموعه و ورشکست کردن آن می باشد.

کمپین تبلیغاتی عبارت است از مجموعه فعالیت هایی جهت تبلیغ که در شاخه های مختلف و فضا های متعدد در حال معرفی و شناخت کالا و یا خدمات هستند.

در کنار عبارت تبلیغات از کلمه ی هزینه استفاده می شود، لازم به ذکر است واژه ی هزینه به فعالیت هایی اطلاق می شود که در ابتدا نیازمند صرف پول و وجه رایج هستند، اما در آینده کاملا سود آور بوده و اثر بخشی موثر دارد. به همین دلیل از هزینه ی تبلیغاتی استفاده می شود.

تبلیغات بسیار مهم هستند، چرا که در ابتدا مجموعه ملزم به پرداخت هزینه های گزاف و زیادی خواهد شد، در صورت اثر بخش بودن رشد مجموعه و کسب و کار تضمینی است، اما به عکس در صورت شکست تبلیغات سرپا شدن برای مجموعه بسیار سخت خواهد بود.

پس ابتدا باید واژه ی تبلیغات به درستی معنا شود. در این مقاله با واژه ی کمپین تبلیغاتی مواجه هستیم و قصد داریم تا ابتدا کمپین تبلیغاتی چیست؟ را به درستی تعریف کنیم، سپس شاخه های مرتبط با کمپین تبلیغاتی را ارزیابی کنیم.

کمپین تبلیغاتی چیست؟

کمپین تبلیغاتی شامل چه فعالیت هایی است؟

کمپین تبلیغاتی چیست؟ یک سری فعالیت ها می باشد که در کنار هم کسب و کار معرفی می شود.  بی شک بیلبورد ها ی نصب شده در خیابان و آگهی های موجود در تلویزیون را دیده اید. این دو حرکت از مجموعه فعالیت های موجود در کمپین تبلیغاتی است.

برای تبلیغات مجموعه کالا و یا خدمتی که ارائه می دهد را از روش های مختلف به مردم و بازار های جهانی و بین المللی معرفی می کند. در گذشته تنها آگهی های چاپی و تلویزیونی وجود داشت، اما کمپین تبلیغاتی بسیار گسترده شده و روش های زیادی برای تبلیغات وجود دارد.

وب سایت های مختلف در شبکه ی جهانی اینترنت وجود داشته که همگی آن ها از تیزر های تبلیغاتی مجازی استفاده می کنند.

نوار های مختلفی در این صفحات وجود داشته که مدام یک مجموعه را معرفی و تبلیغ می کنند. هم چنین یک لینک همراه آن ها پیوست شده که بلافاصله پس از کلیک مخاطب به سایت مرجع هدایت می شود.

این روز های حضور در شبکه های مجازی هم چون؛ واتساپ، اینستاگرام، یوتیوب، فیسبوک و تلگرام بسیار رایج شده است. تبلیغات در چنین شبکه هایی بیش از سایر روش ها موثر می باشد. به حدی که هزینه های بسیار زیادی می شود تا از طریق صفحات مختلف در شبکه های مجازی محصول و خدمات  معرفی شوند.

آگاهی از کمپین تبلیغاتی چیست؟ این فرصت را در اختیار کسب و کار ها می دهد تا رشد خود را افزایش دهند. اگر از روش های اصولی برای کمپین تبلیغاتی استفاده شود، با یک تبلیغات موثر رو به رو هستیم که می تواند سکوی پرتاب موفقیت کسب و کار باشد و ایشان را به کسب سود و درآمد زایی بیشتر هدایت کند.

اشتباهاتی که نباید در کمپین تبلیغاتی انجام شود؟

در ادامه ی مبحث کمپین تبلیغاتی چیست، اشتباهات رایج باید شناسایی شوند. همیشه راه خطا و راه درست وجود دارد، اما گاهی تفاوت بین این دو راه به اندازه ی مو باریک است. برای کمپین تبلیغاتی  چندین چاه سقوط وجود داشته که نباید از آنان غافل شد.

  • بیلیبورد در کمپین تبلیغاتی : اگر خواهان نصب بیلبور و تیزر های تبلیغاتی در خیابان ها هستید، به سراغ جاده های شلوغ و پر رفت و آمد بروید. شانس دیده شدن با این روش افزایش می یابد. اما در نظر داشته باشید که بیلبور در مکان های که دچار ازدحام شده اند نصب نشود. چرا که چنین مکان هایی شلوغی باعث عصبانیت و تغییر خلق و خو به شکل منفی می شود. بی شک فرد عصبانی توجه زیادی به بیلبورد تبلیغاتی شما نخواهد کرد.
  • آگهی تلوزیونی در کمپین تبلیغاتی : تبلیغات تلوزیونی را با استفاده از سلبریتی ها یک فرصت طلایی کنید. به عناون مثال تبلیغ سس دلپذیر برایتان جالب تر است، یا تبلیغ سس بیژن، قطعا گزینه ی دوم برای مخاطب بسیار جذاب است و تا انتها مخاطب آن را دنبال می کند. چرا که از سلبریتی معروف، امین حیایی، برای تبلیغ استفاده کرده اند.
  • ایجاد حساب کاربردی در کمپین تبلیغاتی : پیج اینستاگرام فعالی برای مجموعه ایجاد کنید و دنبال کنندگان صفحه را با استفاده از روش های اصولی افزایش دهید. می توانید مسابقات مختلفی ایجاد کنید و جوایز نفیسی به دنبال کنندگان ارائه کنید. البته فعالیت های خود را در چارچوب قوانین اینستاگرام باشد تا دچار مشکل نشوید.

هرگز و هر گز برای افزایش دنبال کننده به سراغ خرید آن ها نروید. چرا که صفحاتی که مورد معامله قرار می گیرند، مربوط به افراد حقیقی نیستند و کاملا فیک می باشند.

  • کمپین تبلیغاتی در فضای مجازی: می توانید از پیج های پر بازدید و یا به اصطلاح شاخ اینستاگرام استفاده کنید. این صفحات قدرت بسیار زیادی برای افزایش دنبال کنندگان شما دارند. نکته ی حائز اهمیت در این زمینه مراجعه به صفحات سالمی می باشد که تمام دنبال کنندگان آن ها افراد حقیقی هستند.

کمپین تبلیغاتی

کلام آخر

عنوان کمپین تبلیغاتی چیست؟ خواهان این بودیم تا به درستی تبلیغات را معرفی کنیم.  می تواند هم کلید موفقیت باشد و هم دروازه ی سقوط برای کسب و کار و یک واحد اقتصادی، بر این اساس باید به درستی انتخاب شوند و دقت زیادی در امر تبلیغات شود.

یکی از مجموعه هایی که قادر است کمپین تبلیغاتی موثری برای مجموعه ی شما ایجاد کند، گروه فعال و حرفه ای رشد 360 می باشد. کمپین تبلیغاتی در فضای مجازی و هم چنین به شکل دیجیتالی را به صورت تضمینی و اصولی به بهترین شکل ممکن انجام می دهند.

از چه وب سایت هایی برای کمپین تبلیغاتی استفاده کنیم؟

صفحاتی که بازدید آن ها بسیار زیاد بوده و مطالب مفید و مطابق سلیقه ی مخاطب ارائه می دهند.

چگونه دنبال کننده ی فیک را در یک صفحه شناسایی کنیم؟

ویو و بازدید های صفحه گویای این مساله هستند. به عنوان مثال یک صفحه 1 میلیونی پست هایش باید بین 500 تا 700 هزار حداقل بازدید داشته باشد.

چه جوایزی را در مسابقات به برندگان اهدا کنیم؟

محصول و یا خدمات ارائه شده توسط شما می تواند، بهترین گزینه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 8 =

مشاوره رایگان

لطفا اطلاعات خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم
ارسال
close-link