گوگل ادسنس چیست؟

گوگل ادسنس چیست؟

دنیای امروز، حساب ویژه ای بر روی درآمد از طریق تبلیغات کسب و کارها باز کرده است. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و هدایت بیشتر امور روزانه به بستر فضای سایت های اینترنتی، تبلیغات ها نیز بایستی با این بستر منطبق شوند تا مشتری بیشتری به خود جذب نمایند.

شرکت گوگل بدین منظور، برنامه ای تحت عنوان AdSense را راه انداخته تا این هدف به نحو احنست انجام پذیرد و صاحبان وب سایت های برتر به کسب درآمدی مناسب دست یابند. این که گوگل ادسنس چیست و چه مزایایی برای مارکتینگ اینترنتی ایجاد نموده، را در ادامه همین مطلب خواهید آموخت.

گوگل ادسنس به دارندگان کسب و کارهای اینترنتی، این اجازه را می دهد که تبلیغات تصویری یا متنی خود در قالب ها و ابعاد مختلف را در عوض پرداخت هزینه ای مناسب در سایت های مختلف به اشتراک بگذارند.

این قابلیت ویژه از سال 2003 معرفی گردیده و امکان کسب درآمد از طریق به اشتراک گذاری تبلیغات در بستر اینترنت را بدون تعامل مستقیم با آگهی دهنده، به وجود آورده است.

امروزه بخش عظیمی از درآمد شرکت گوگل از طریق ادسنس می باشد. سیستم کار ادسنس بدین صورت است که تنها با یکی کلیک، ناشران تبلیغ پول دریافت نموده (EPC) و تبلیغ کنندگان پول پرداخت می نمایند (CPC).

البته بهتر است بدانید که این هزینه به صورت درصدی پرداخت خواهد شد و 32 درصد آن به خود شرکت گوگل تعلق خواهد گرفت. لازم به ذکر است، تصفیه حساب گوگل با ناشران به صورت ماهانه خواهد بود.

 

تفاوت گوگل AdSense با Ads چیست؟

نکته ای که شاید نسبت به آن دقت ننموده باشید، تفاوت پلتفرم تبلیغ کنندگان با ناشران تبیغ در بستر وب سایت هاست. گوگل ادسنس در واقع به طور انحصاری برای آن دسته از افرادی طراحی شده که قصد دارند تبلیغات دیگر بیزینس ها را در سایت خود به نمایش بگذارند. حال آن که پلتفرم متقضیان تبلیغ وب سایت و خدمات خود در دیگر سایت ها، گوگل ادز (Google Ads) نام دارد.

مراحل به اشتراک گذاری تبلیغ توسط گوگل ادسنس

مراحل به اشتراک گذاری تبلیغ توسط گوگل ادسنس

همانطور که می دانید، تنها کافیست یک حساب گوگل داشته باشید تا بتوانید از تمامی مزایا و امکانات آن بهره ببرید. ثبت نام در گوگل ادسنس نیز با همان حساب گوگل امکان پذیر می باشد. به منظور پیوستن به گوگل ادسنس و استفاده از قابلیت های آن، کافیست مراحل زیر را که بسیار ساده و سریع انجام می شوند، دنبال نمایید:

ید.

سپس نوبت به تعیین خصوصیات تبلیغ از جمله ابعاد آن (به طور معمول واکنشگرا یا ریسپانسیو با اندازه 336 در 280)، نوع تبلیغ که می تواند متنی، تصویری یا بنری، درون متنی یا میان محتوایی باشد و استایل تبلیغ همچون رنگ حاشیه و متن آن می رسد.

در نهایت یک کد جاوا اسکریپت دریافت خواهید نمود که بایستی در محل مورد نظر در سایت خود آن را قرار دهید و به صلاحیت گوگل، امکان نمایش یک تا دو تبلیغ در محل مورد نظر وجود خواهد داشت.

 • ساخت حساب کاربری در ادسنس

ابتدا وارد صفحه گوگل ادسنس به آدرس https://www.google.com/adsense/start شوید و از طریق حساب خود لاگین کنید. اگر هم حسابی ندارید، می توانید در طی چند مرحله ساده در گوگل ثبت نام کنید.

 • وارد نمودن کد ادسنس در وب سایت

به منظور آن که گوگل بتواند از طریق ربات های خود محتوای سایت شما را بررسی و سپس آن را جهت نشر تبلیغ تأیید نماید، بایستی کد مخصوص ادسنس را در وب سایت خود وارد نمایید.

وارد نمودن کد ادسنس در وب سایت

 • درج اطلاعات بانکی

مرحله پرداخت هزینه ناشی از نشر تبلیغ ها که بایستی حداقل به 100 دلار در ماه برسد تا قابل پرداخت باشد، ملزم به وارد نمودن اطلاعات بانکی خود می باشد.

توجه داشته باشید پیش از آن که پرداختی توسط گوگل صورت گیرد، نامه ای از طریق پست به آدرس پستی شما ارسال خواهد نمود تا از صحیح بودن این آدرس و اطلاعات آن مطمئن گردد.

 • ایجاد تبلیغات

به محض آن که سایت شما توسط ربات گوگل تأیید شد، قادر به فعالیت خواهید بود، بدین صورت که می توانید به داشبورد خود در صفحتان مراجعه نموده و واحد تبلیغ یا Ad Unit ایجاد نمای

محل صحیح قرار دادن تبلیغ گوگل ادسنس

درست است که یکی از شرط های موفقیت آگهی اینترنتی، قرارگیری آن در نقطه قابل مشاهده در وب سایت است، اما گوگل ادسنس قواعدی نسبت به این موضوع نیز تعیین نموده که لازم است رعایت شوند و شامل موارد زیر می شوند:

 • در بخش فوقانی محتوای اصلی صفحه (above the fold)، امکان قرار دادن یک واحد تبلیغاتی وجود دارد.
 • در قسمت نوار جانبی وب سایت، امکان گذاشتن یک واحد تبلیغ با ابعاد 160 در 600 وجود دارد.
 • در انتهای صفحه یا مقاله نیز، قرار دادن یک واحد تبلیغ امکان پذیر می باشد.

البته باز هم لازم به ذکر است که این قاعده طبق قانون وجود تنها سه تبلیغ در یک صفحه تعیین شده و امروزه می توان تعداد بیشتری واحد تبلیغ را در هر یک از این نقاط سایت اضافه نمود.

عوامل تأثیرگذار بر درآمد از طریق گوگل ادسنس

می توان گفت بسیاری از دارندگان وب سایت ها توانسته اند به درآمدی بسیار مناسب و کافی در ماه از طریق به اشتراگ گذاری آگهی های گوگل ادسنس شوند، اما آیا این موفقیت برای همه صدق می کند؟!

در کل این که شما از طریق گوگل ادسنس چقدر بتوانید درآمد زایی کنید، به عوامل زیر بستگی خواهد داشت:

 • محل قرارگیری تبلیغ در وب سایت
 • تعداد آگهی ها
 • مقدار و نوع ترافیک وب سایت
 • سئو و محتوای باکیفیت وب سایت (میزان مشاهده آگهی ها به طور غیر مستقیم با بالا رفتن کاربران سایت، افزایش پیدا خواهد نمود)

توجه داشته باشید که گوگل قابل پیچاندن نمی باشد! پس به دنبال روش های فریب دهنده ربات های آن نباشید. با خرید ترافیک و کلیک و بیش از حد قرار دادن تبلیغ در سایت به طور که انگار سایت شما بستری برای تبلیغ است تا انتشار محتوای مفید، تنها کار خود را خراب خواهید نمود، چرا که این فریب ها توسط گوگل قابل تشخیص می باشند.

بازاریابی دیجیتال توسط رشد 360

کسب و کارهای اینترنتی از جمله مواردی اند که به منظور موفقیت هر چه بیشتر در آن ها و عدم توقف رشد، به کارشناس یا مجموعه کارشناسانی باتجربه در این زمینه نیاز دارند.

طراحی، محتوا و سئوی سایت، امروزه مهم ترین عوامل بالا رفتن رتبه و بازدید سایت شما هستند. از آن جایی که رقابت بر سر رتبه های برتر موتور جستجوی گوگل به شدت بالاست، در نتیجه وقت آن رسیده تا صفر تا صد سایت و کسب و کار مجازی خود را به مجموعه ای همچون رشد 360 بسپارید.

آیا محدودیتی در قرار دادن تعداد تبلیغ ها در صفحه توسط گوگل ادسنس وجود دارد؟

خیر، در گذشته کاربران با محدودیت تنها سه تبلیغ در هر صفحه روبرو بودند، اما مدتی است که چنین محدودیت آزار دهنده لغو گردیده و می توانید به تعداد دلخواه تبلیغ به اشتراک بگذارید.

عمده ترین دلایل رد درخواست به اشتراک گذاری تبلیغات توسط گوگل ادسنس چه می باشند؟

عدم همخوانی سایت با قواعد گوگل ادسنس، برخورداری از محتوای کم و قدیمی، سئوی نامناسب، کپی کامل محتوا و...، همگی از عوامل رد درخواست شما خواهند بود.

آیا می توان میزان در آمد از هر تبلیغ گوگل ادسنس را مشاهده و سپس نسبت به اشتراک گذاری مجدد آن ها اقدام نمود؟

بله! در واقع کافیست تا با اتصال گوگل آنالیتیکس به حساب ادسنس خود، آمار کسب درآمد خود از هر تبلیغ را مشاهده نموده تا بدین ترتیب بهترین منابع را به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + نوزده =

مشاوره رایگان

لطفا اطلاعات خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم
ارسال
close-link