• ms.akbari
  • اردیبهشت 05, 1401
  • بدون دیدگاه

Cta چیست؟ چگونه بهترین کال تو اکشن‌ها را داشته باشیم؟

کال تو اکشن یعنی هدایت کاربران به سمت هدف مورد نظر در فضای مجازی است. کال تو اکشن یکی از مهم‌ترین مسائل سئو به شمار می‌رود. این سؤال به ذهن خیلی از افراد در فضای مجازی می‌رسد که ” Cta چیست؟چگونه بهترین کال تو اکشن‌ها را داشته باشیم؟ ” با ما همراه باشید تا به جواب این سوال هایتان به طور واضح و کامل برسید.

درباره کال تو اکشن

در یک توضیح کوتاه می‌توان گفت که cta قسمتی از یک محتوا است که ممکن است به صورت متن و یا تصویر و یا دکمه و حتی به شکل یک  محتوای کامل باشد که منظور آن به این صورت است که کاربر یک عمل خاص را انجام دهد.

از این cta می‌توان در کارهایی مانند خرید و یا ثبت نام  و حتی دنبال کردن استفاده کرد و به این صورت است که کاربران با مشاهده ان پی می‌برند که این عملکرد انها باعث می‌شود به مرحله بعدی و یا حتی مکان مورد نظرشان بروند.

Cta چیست؟ (کال تو اکشن)

بدانید که نوشتن کال تو اکشن و طراحی های ان یک بعد وسیعی را در بر دارد که در ادامه به توضیح بیشتر در این باره می پردازیم. به طور کلی عملکرد این برنامه به این صورت است که کاربران را ملزم میکند تا با رفتن به مرحله بعدی به قسمت فروش برنامه وارد شوند.

از این برنامه cta در قسمت‌های فروش و بازار یابی که مشتریان درخواست کنند وارد عمل می‌شود که به طور کامل قابل رویت است و حتی ممکن است خود ما در طی انجام بسیاری کارها ممکن است با آن مواجه شده باشیم.

برای نمونه می‌توان به برنامه‌هایی مختص ثبت خبر نامه و یا برنامه‌های مناسب تماشای ویدیو هست اشاره کنیم. یکی از مهم‌ترین مسائل فعالان در این زمینه مخصوصاً کارهای که به شکل آنلاین انجام می‌شود همین موضوع است که چطور باید کال تو اکشن مناسبی را تهیه کنند که مشتریان بیشتری را جذب خودشان کنند.  و به این مارکتینگ که باعث افزایش فرایند conversion rate با کمک cta گفته می‌شود.

برای پاسخ به سؤال ” Cta چیست؟ چگونه بهترین کال تو اکشن‌ها را داشته باشیم؟” با ادامه مقاله با ماه همراه باشید.

مزایای استفاده از کال تو اکشن

در این مرحله به مزایای کال تو اکشن می‌پردازیم. در حالی که این برنامه به صورت درست طراحی و نوشته شود و در مکان مناسب قرار گیرد تاثیر مستقیمی روی نرخ تبدیل شما دارد. همان طور که میدانید انسان‌ها این ذهنیت را دنیای آنلاین دارند که زمانی که در زمینه کار می‌کنند از تولید کننده محتوا این توقع را دارند که از انها در خواست خرید کند و در حالی این محصول دلخواه مشتری نباشد اما بازهم به این پیشنهاد فکر می‌کند.

البته باید توجه داشته باشید که با وجود کال تو اکشن خوب شما ممکن است کاربران روی ان کلیک نکنند ولی این امکان وجود دارد که شما کاری کنید که کاربران بیشتری با پیشنهاد شما مواجه شوند و این موضوع دیگر بستگی به هنر فرد در ساخت cta دارد.

چگونه بهترین کال تو اکشن‌ها را داشته باشیم؟

پس به طور قاطع می‌توان گفت که ساخت این برنامه یک هنر محسوب می‌شود. البته این موضوع وجود دارد که این تکنیک‌ها در وجود هر کس به شکل ممکن است ظهور پیداکند. پس باید ببینیم که چطور می‌توانیم این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم.

خلاقیت

در این مرحله شما باید از خلاقیت خود به نحو احسن استفاده کنید و به این موضوع که چه چیز نظر کاربران را جلب می‌کند و فروش مارا بالاتر می‌برد. همان طور که میدانید داشتن یک کال تو اکشن همانند یک غذای دلخواه بعد از کرسنگی زیاد است.

جلب توجه کاربران

نکته اول در طراحی cta این است باید به طوری باشد که بسیار تاثیر گذار باشد. البته لزومی ندارد در ساخت این برنامه شما از یک قانون ثابت پیروی کنید. حتی شما می‌توانید برای ساخت این برنامه از رنگ و متن و هاور استفاده کنید که با صفحه شما تطابق داشته باشد و باعث جلب نظر کاربران شود.

 حتی شما می‌توانید با به کار گیری طرح‌های متضاد هم تاثیر مثبتی بر روی نرخ تبدیل خود داشته باشید که باعث بالا رفتن فروش شما می‌شود.

ارائه پیشنهادات کارآمد

 نکته دیگر این است که بهتر است شما نظر خود را به صورت پیشنهاد ارائه دهید. باید دقت داشته باشید که حتی استفاده از یک کلمه مناسب می‌تواند تاثیر بیشتری بر روی کاربران داشته باشد.

البته ممکن است بعضی افراد به این موضوع توجه نکنند. البته این امکان هم به طور حتم وجود دارد که شما با کال تو اکشن‌های تک کلمه ای مانند تماس و یا شروع و یا دانلود روبرو شوید.

برای پاسخ به سؤال ” Cta چیست؟ چگونه بهترین کال تو اکشن‌ها را داشته باشیم؟” با ادامه مقاله با ماه همراه باشید.

البته بمواقع هم ممکن است کال تو اکشن نباشند و فقط یک دکمه باشند و شاید بعضی افراد متوجه کال تو اکشن نباشند و مانند یک دکمه ساده به ان نگاه کنند. ولی ما برای تاثیر بیشتر این کال تو اکشن بر روی کاربران بهتر است ان را طولانی‌تر کنیم و به صورت یک پیشنهاد به کاربران بدهیم.

ایجاد حس فوریت

 به طور مثال برای تاثیر بیشتر کال تو اکشن شما می‌توانید به جای استفاده از کلمه تماس به مشتریان این پیشنهاد رابدهید که برای مشاوره رایگان تماس بگیرید. از دیگر روش‌ها برای جذب مشتری و بالارفتن نرخ تبدیل این است که فوریت را در موضوع خود وارد کنید.

باید بدانید که این کار بسیار ساده است و شما با استفاده از یک دو کلمه می‌توانید نرخ تبدیل خود را افزایش دهید البته ممکن است این کار فریبنده به نظر برسد ولی تاثیر زیادی دارد و اغلب سایت‌ها از ان استفاده می‌کنند.

 به طور مثال برای فروش یک محصول در کال تو اکشن شما می‌توانید بیان کنید که از این جنس مورد نظر تنها به تعداد محدود موجود است و این امر باعث می‌شود که مشتریان برای خرید بیشتر عجله کنند.

با مشتریان صادقانه رفتار کنید

 البته شما می‌توانید از یک روش دیگر هم در کال تو اکشن خود استفاده کنید به این صورت که کاربران با این پیام روبرو شوند. برای مشاوره رایگان همین حالا تماس بگیرد. واین امر به طور نا خود اگاه روی کاربران تاثیر دارد وان‌ها را وادار به کلیک روی کال تو. اکشن شما می‌کند.

از دیگر نکاتی که باید در این مورد به ان توجه کرد این است که شما به کاربران دروغ نگویید فقط کاری کنید که انها زودتر تصمیم گیری کنند البته باید دقت داشت که تبلیغات ما نباید به گونه ای باشد که غیر واقعی و خیلی اغراق امیز باشد.

به این صورت که وارد شدن کاربر به این سایت‌ها ممکن است با این جملات روبرو شوند که با یک کلیک برنده جایزه شوید و یا بایک کلیک میلیونر شوید. البته در زمان‌های گذشته از این تبلیغات استفاده می‌شد و حتی امروزه نیز از هم این موضوع وجود دارد که کاربران با دیدن انها از ان به راحتی می‌گذرند.

سخن آخر

در آخر با بررسی کال تو اکشن، امیدواریم به پاسخ “Cta چیست؟ چگونه بهترین کال تو اکشن‌ها را داشته باشیم؟” رسیده باشید. اگر با خواندن این مطلب به فکر راه اندازی وب سایت خود با اصول سئو هستید، برای راهنمایی و یافتن اطلاعات بیشتر می‌توانید با آژانس دیجیتال مارکتینگ رشد 360 همکاری خود را آغاز کنید.

چگونه بهترین کال تو اکشن‌ها را داشته باشیم؟

با استفاده از موارد زیر می‌توانید بهترین کال تو اکشن را داشته باشید: • خلاقیت • جلب توجه کاربران • ارائه پیشنهادات کارآمد • ایجاد حس فوریت • با مشتریان صادقانه رفتار کنید

Cta چیست؟

به طور کلی عملکرد این برنامه به این صورت است که کاربران را ملزم می‌کند تا با رفتن به مرحله بعدی به قسمت فروش برنامه وارد شوند.

یکی از مزیت‌های بارز و اصلی کال تو اکشن را بیان کنید؟

Cta در مکان مناسب قرار گیرد تاثیر مستقیمی روی نرخ تبدیل شما دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + یک =

مشاوره رایگان

لطفا اطلاعات خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم
ارسال
close-link