اسپم اسکور چیست؛ راهکار کاهش Spam score

پارامتر های بسیاری را میتوان نام برد که میتوانند سبب ایجاد خطر برای وب سایت شما در نتایج جستجو شوند. از مهم ترین کار های که یک متخصص سئو بایستی بدان دقت کند. این است که وارسی کند آیا سایت آنها با بک لینک های ناخواسته پرشده است یا نه.

به منظور وارسی این مسئله این امکان را  دارد از اسپم اسکور که به وسیله  وب سایت ماز ارائه گردیده است کمک بگیرید. بیان این مسئله حائز اهمیت  است به این صورت که برخورداری از تعداد بسیاری بک لینک به معنای موفقیت و پیروزی در سئو نیست.

شما بایستی بدانید که تعداد بسیاری از بک لینک اسپم منجر شود برای وب سایت شما عواقب بدی از قبیل: مجازات های که گوگل برای وب سایت شما در نظر خواهد گرفت، بر روی رتبه بندی وب سایت شما تاثیر خواهد گذاشت. همچنین در برخی از موارد شدید منجر می شود که صفحات وب سایت شما ایندکس نشود خواهد داشت.

شما به منظور کاهش این خطرات بایستی در رابطه با الگوریتم های گوگل اطلاعاتی داشته باشید. چرا که اگر خواستار موفقیت هستید بایستی عواملی که سبب نگرانی شما می شود را از میان ببرید. شما برای تشخیص چنین خطراتی میتوانید از یک معیار به نام اسپم اسکور استفاده نمایید.

در ادامه هر آنچه که در این مطلب بیان خواهد شد به شما کمک خواهد کرد. در رابطه با اسپم اسکور چیست؛ راهکار کاهش Spam score بیشتر بدانید. تا انتهایی این مقاله از رشد 360 همراه ما باشید.

اسپم اسکور چیست؛ راهکار کاهش Spam score

اسپم اسکور چیست؟

به منطور آنکه بتوانیم مطالب بیان شده در رابطه با اسپم اسکور چیست؛ راهکار کاهش Spam score را بهتر درک کنیم. در گام نخست در رابطه با مفهوم اسپم اسکور گفتگو خواهیم نمود.

اسپم اسکور مقیاسی است که به وسیله وب سایت ماز در سال 2015 ارائه گردید. این ابزار به وسیله دکتر مت پیترز که مدیر علوم داده این کمپانی می باشد معرفی گردید. این برنامه به خوبی نشان می دهد که گوگل چگونه یک زیر دامنه اسپم را مشاهده می کند.

هر آنچه که باید در رابطه با اسپم اسکور بدانید

 مهم ترین نکته ای که بایستی در رابطه با این ابزار به آن دقت کنید این است که این ابزار به وسیله گوگل ارائه نشده است. در نتیجه طبیعی است که گوگل آن را به صورت خاص بکار نمی برد. ولیکن وب سایت ماز این مقیاس را بر اساس شاخص های گوگل گسترش داده است.

این مقیاس در اغلب موارد تحت عنوان یک سیگنال مفید و ارزشمند به حساب می آید. در نتیجه  میتواند به متخصصان و کارشناسان سئو در پیاده سازی استراتژی سئو کمک نماید. به مرور زمان این برنامه توسعه و تکامل یافت به گونه ای که امروزه از بیست و هفت پرچم هرزنانه استفاده می نماید.

تمامی این پرچم ها به وسیله یک نمره واحد مشخص می گردد. که به خوبی میتواند احتمال مجازات شدن یک وب سایت به وسیله گوگل را تعین می کند. به هر اندازه که پرچم یا همان سیگنال های یک سایت زیادتر باشد در این صورت احتمال آنکه گوگل وب سایت مورد نظر را تحت عنوان اسپم شناسایی کند افزایش خواهد یافت.

این سیگنال ها این شرایط را برای شما فراهم می سازد تا مشکلات موجود را از میان ببرید. توجه کنید که اگر در وب سایت یک یا دو پرچم وجود داشته باشد امری طبیعی می باشد. امیدواریم تا به اینجایی مقاله توانسته باشید اطلاعات مفیدی در رابطه با اسپم اسکور چیست؛ راهکار کاهش Spam score بدست آورده باشید‌.

کاربرد اسپم اسکور چیست؟

استفاده از این معیار بسیار اهمیت دارد چرا که میتواند اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار می دهد. در ادامه مطلب اسپم اسکور چیست؛ راهکار کاهش Spam score دو مورد از مهم ترین نکاتی که در اختیار تان قرار می دهد را شرح خواهیم نمود.

  • شما با بکار گیری این معیار قادر خواهید بود زیر دامنه های وب سایت خود را که اسپمی هستند را تشخیص دهید.
  • شما این امکان را دارید زیر دامنه وب سایت های دیگر که به وب سایت شما لینک داده اند را از لحاظ اسپم تشخیص دهید.

از لحاظ لینک های که در وب سایت تان قرار دارد خود شما می توانید به این مسئله  آگاه شوید.. به این صورت که برخورداری از تعداد بیشماری لینک اسپم که به درد تان نمی خورد. به وب سایت شما ضرر برساند علاوه بر این موارد اسپم اسکور یک راهبرد بسیار عالی می باشد که اطلاعات مفیدی برای دست یابی به کیفیت و اسپم بودن یک صفحه می دهد.

در نتیجه شما به سهولت خواهید توانست از مجازات شدن به وسیله گوگل ممانعت کنید. مطالعه این مطلب یعنی اسپم اسکور چیست؛ راهکار کاهش Spam score به شما کمک خواهد نمود تا بتوانید به درستی از این معیار استفاده نمایید.

اسپم اسکور چیست؛ راهکار کاهش Spam score

فاکتور های مهم در اسپم اسکور

در ادامه مبحث اسپم اسکور چیست؛ راهکار کاهش Spam score در رابطه با مهم ترین فاکتور های تعیین این معیار و راهکار های برای رفع آنها مطالبی را شرح خواهیم داد.

  • تعداد صفحات پایین

در حالت کلی وب سایت های که دارای صفحات پایین هستند تحت عنوان اسپم شناخته می شود. لزومی ندارد که هزاران صفحه به وجود آورید اما مطمئن شوید که هر صفحه از وب سایت شما دارای محتوا با ارزش و غنی باشید. تعداد صفحات پایین یک مشکل ذاتی نمی باشد.

ولیکن بیشتر سایت های اسپم دارای صفحات پایین می باشد. از اینرو کم بودن تعداد صفحات یکی از پارامتر های سایت اسپم می باشد.  بهترین راهکاری که پیش روی شما است این می باشد به مرور به تعداد صفحات وب سایت خود اضافه نمایید. به هیچ وجه تعداد صفحات وب سایت خود را به صورت ناگهانی افزایش ندهید.

  • عدم استفاده از SSL

در این بخش از اسپم اسکور چیست؛ راهکار کاهش spam score در رابطه با SSL گفتگو خواهیم کرد. در صورتی که یک وب سایت در آدرس خود دارای HTTPS باشد نشان دهنده آن است که گواهی نامه SSL این وب سایت را تایید کرده است. شما بایستی بدانید که تعداد کمی از وب سایت های اسپم دارای SSL هستند.

از اینرو در صورتی که تمایل دارید از دست پرچم ها رها شوید و تحت عنوان اسپم شناسایی نشوید بهترین راهکار برای شما استفاده از این گواهی نامه می باشد.

  • پسوند دامنه و طول دامنه

شما بایستی سعی کنید نام دامنه خود را کوتاه و سر راست انتخاب نمایید چرا که کاربران اینگونه نام دامنه را دوست دارند. طول دامنه شما بایستی کوتاه باشد در غیر این صورت تحت عنوان اسپم تشخیص داده خواهد شد. تا جای که امکان دارد از اعداد در دامنه خود استفاده نکنید.

کلام پایانی

اسپم اسکور یک راهبرد بسیار کارآمد می باشد که بایستی تمامی کارشناسان سئو از آن استفاده نمایند. شما تحت عنوان یک متخصص سئو بایستی توجه کنید که آیا اسپم اسکوری که دارید برای وب سایت شما مشکل آفرین می باشد. بایستی سابقه دامنه خود را وارسی کنید.

در صورتی که در گذشته جریمه ای نداشته اید در این صورت نبایست نگرانی از بابت نمره پایین یا متوسط اسپم اسکور داشته باشید. مجموعه رشد 360 را میتوان یک آژانس دیجیتال مارکتینگ به حساب آورد که با خدماتی از قبیل سئو حرفه ای به رشد کسب و کار شما کمک می نماید.

امیدواریم توانسته باشید با مطالعه اسپم اسکور چیست؛ راهکار کاهش Spam score به پاسخ سوالات خود در این زمینه رسیده باشید.

اسپم اسکور چگونه می تواند به وب سایت ها کمک نماید؟

اسپم اسکور فاکتور های را برای تشخیص اسپم بودن یک صفحه به شما ارائه می نماید.

اسپم اسکور چگونه محاسبه می گردد؟

در حقیقت این معیار توسط الگوریتم های پیچیده وب سایت ماز محاسبه می گردد.

برای کاهش اسپم اسکور چه شیوه ای توصیه می گردد؟

به منظور آنکه بتوانید اسپم اسکور را کاهش دید بیشترین تمرکز خود را بر روی تولید محتوای مفید و ارزشمند صرف کنید. پس از آن بر طبق اصول بر روی لینک سازی خارجی را از سایت های معتبر و مرتبط کار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

مشاوره رایگان

لطفا اطلاعات خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم
ارسال
close-link