SSL چیست; با SSL مانع نفوذ هکر ها شوید؟

همه ای ما به خوبی به اهمیت امنیت واقف هستیم و می  دانیم که اگر یک وب سایت راه اندازی کرده ایم بایست به امنیت آن توجه کنیم. در واقع داشتن امنیت برای بک وب سایت بسیار مهم می باشد. چرا که سبب می گردد وب سایت در برابر خطرات امنیتی نظیر هکر و مهاجمان محافظت می نماید.

در نتیجه پیش از آنکه اقدام  راه اندازی وب سایت میکنید در کنار عواملی که  برای راه اندازی سایت در نظر گرفته اید امنیت را نیز در بین این عوامل قرار دهید و به آن توجه کنید.

در ابتدا بایستی به شما بگوییم که SSL یک تکنولوژی استاندارد می باشد؛ که به منظور تامین امنیت اتصال اینترنتی و البته از اطلاعاتی مهمی که میان دو دستگاه ارسال می گردد حفاظت می نماید؛ کاربرد دارد. به این صورت که از افشا و خوانده شدن  هر نوع داده ها از قبیل داده های شخصی به وسیله هکران ممانعت می نماید.

توجه نمایید که این دو دستگاه  سرور به کلاینت و یا سرور به سرور میتواند باشد. در ادامه در این مطلب از مجموعه رشد 360 با ما همراه باشید تا به صورت جامع در رابطه با SSL چیست؛ با SSL مانع نفوذ هکر ها شوید؟ گفتگو نماییم.

SSL چیست; با SSL مانع نفوذ هکر ها شوید؟

SSL چیست؟

در ادامه مبحث SSL چیست؛ با SSL مانع نفوذ هکر ها شوید؟ به بیان کامل مفهوم SSL خواهیم پرداخت. پس از آنکه شما اقدام به طراحی وب سایت نمودید در وهله اول ما به شما توصیه می کنیم  که گواهینامه امنیتی SSL را برای وب سایت خود تهیه و اجرا نمایید.

در واقع بدون این گواهینامه هر گونه تجارت الکترونیکی، خرید های آنلاین و…‌ در حالت کلی هر نوع سیستم های فناوری اطلاعاتی که در جهان امروز که سبب وجود تجارت ایمن شده است وجود نخواهد داشت. SSL بر گرفته از عبارت Secure Sockets Layer می باشد.

این گواهینامه به منظور فعال نمودن ارتباطات ایمن میان کامپیوتر ها بواسطه شبکه اینترنت آزاد ایجاد شده است. ولیکن این پروتکل مناسب ترین شیوه برای زیر ساخت های که در فایروال نیز به شمار می آید.

در حقیقت در یک بیان ساده در رابطه با پروتکل SSL می توان چنین بیان نمود که هر فرد در بستر اینترنت در هنگامی که از یک سایت بازدید می کند اطلاعات و داده های را رد و بدل می کند. در این حالت برخی از این اطلاعات بسیار مهم می باشند.

برای نمونه این احتمال وجود دارد که اطلاعات منتقل شده در بردارنده اطلاعات پرداخت، کارت های اعتباری و یا رمز و نام کاربری ورود به یک سامانه باشند. در این صورت این امر بدیهی است که ایمن نگه داشتن این داده ها بسیار مهم است. اکنون با این تفاسیر به خوبی به مفهوم SSL  چیست؛ با SSL مانع نفوذ هکر ها شوید؟ پی برده اید.

کاهش ریسک دسترسی غیر مجاز با SSL

این گواهینامه را میتوان یک راه حلی دانست که سایت را از به HTTP به HTTPS انتقال می دهد. در نتیجه با این کار امنیت آن را تضمین می نماید. این گواهینامه که در برخی از موارد با نام TLS شناخته می شود.

گواهینامه ای به منظور رمزگذاری ترافیک اینترنت و همچنین تایید هویت سرور می باشد. هر کدام از وب سایت های موجود در اینترنت که دارای آدرس وب HTTPS؛ از پروتکل SSL/TLS را بهره میبرند. توجه به SSL چیست؛ با SSL مانع نفوذ هکر ها شوید؟ بسیار اهمیت دارد.

نحوه کار گواهینامه امنیتی SSL به چه صورت می باشد؟

اکنون که به صورت کلی مطالبی را در رابطه با SLL چیست؟ با SSL مانع نفوذ هکر ها شوید؟ بدست آورید. شاید این سوال در ذهن شما به وجود آید که این پروتکل به چه صورتی امنیت داده های منتقل شده را فراهم می سازد؟

در پاسخ به این سوال بایستی چنین مطرح کنیم که این پروتکل با رمز گذاری انتقال اطلاعات میان مرورگر فرد و سرور های سایت، از اطلاعات به هنگام مبادله در شبکه حفاظت می نماید. در زمانی که  یک مخاطب به وب سایت که داری پروتکل  HTTSPS  می باشد وارد می شود و از آن بازدید می کند.

در وهله اول مرورگر فرد اعتبار گواهینامه امنیتی SSL وب سایت را تایید می نماید. چنانچه که تمامی موارد دارای اعتبار بودند. در این صورت مرورگر کلید های عمومی را به منظور رمز گذاری اطلاعات بکار می برد.

تا بدین صورت اطلاعاتی که قرار است به سرور یا همان وب سایت فرستاده شود در حالت رمز گذاری ارسال گردد. سپس این اطلاعات در سرور سایت با بکارگیری مجموعه ای کلید های عمومی و خصوصی که تنها مدیر وب سایت دارد رمز گشایی می گردد و سپس بکار گرفته می شود.

در رابطه با کلید خصوصی بایستی این نکته را برای شما شرح دهیم که بایستی کاملاً از آن محافظت نمود و ایمن نگه داشته شود. این کلید به منظور تبادل اطلاعات با کاربران کاربرد دارد.

SSL چیست

مهم ترین مزیت گواهینامه SSL

 • حفاظت از داده ها.
 • تایید هویت.
 • ضروری برای دریافت نماد تجارت الکترونیک.
 • جلب اعتماد مشتری و کاربران.
 • الگوریتم گور خر گوگل داشتن گواهی SSL را یک پارامتر مهم به حساب می آید.

گواهینامه SSL در بردارنده چه اطلاعاتی می باشد؟

در ادامه مقاله SSL چیست؛ با SSL مانع نفوذ هکر ها شوید؟ به بیان گواهی نامه های SSL شامل چه مواردی است خواهیم پرداخت.

 • نام دامنه ای که گواهی SSL برای آن فعال گردیده است.
 • کلید خصوصی که در رابطه با گواهینامه SSL می باشد. این کلید بایستی فقط در دست ملک وب سایت باشد و به وسیله خود او نیز بکار گرفته شود.
 • کلید عمومی که در رابطه با گواهینامه SSL می باشد.
 • تاریخ صدورو انقضا.
 • زیر دامنه های که در رابطه با گواهینامه (دامنه اصلی) و یا به بیان دیگر تحت پوشش گواهینامه
 • امضای دیجیتال مرجع گواهینامه SSL.

کلام پایانی

آنچه در این مطلب از رشد 360 به آن پرداختیم تلاش نمودیم تا در رابطه با SSL چیست؛ با SSL مانع نفوذ هکر ها شویم؟ مطالبی را برای شما عزیزان شرح دهیم.

همانگونه که مشاهده کردید امنیت در هر کاری به خصوص در فعالیت های که به صورت آنلاین انجام می گیرد بسیار حائز اهمیت است. از مهم ترین ویژگی های این مجموعه (رشد 360) میتوان به مواردی از قبیل عکاسی حرفه ای، برندینگ، تجربه کاربری اشاره نمود.

چرا وب سایت ها بایستی گواهی نامه امنیتی SSL استفاده نمایند؟

وب سایت ها به دلیل مواردی از قبیل امنیت داده های مخاطبان، ممانعت از به وجود آمدن نسخه های جعلی از وب سایت به وسیله هکر ها و مهاجمان به گواهی نامه SSL نیاز دارند.

چگونه میتوان یک گواهینامه SSL تهیه نمود؟

به منظور آنکه شما بتوانید از اعتبار گواهینامه SSL اطمینان داشته باشید بایستی از یک صادر کننده گواهینامه معتبر CA آن را تهیه نمایید.

آیا میتوان گواهینامه SSL رایگان تهیه نمود؟

این گواهینامه به وسیله سازمان و مجموعه های غیر انتفاعی به منظور توسعه امنیت در سراسر وب ارائه می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

مشاوره رایگان

لطفا اطلاعات خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم
ارسال
close-link